Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Magda89_18
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2007, o 18:32

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: Magda89_18 »

Czy ktoś może pamięta jakie pytania były na ustnym etapie?
makra123

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: makra123 »

ja bym tez chciała wiedzie jakie były na ustnym ) coz nie mogłam zostac do tej pory
test nie był trudny chociaz ja chodze na ochrone srodowiska dd nie dostałam sie do ustnego bo nie poszłam na intuicje tylko za bardzo sie zastanawiałam /

KTO MA USTNY !1
Grzecho-Bia³ystok

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: Grzecho-Bia³ystok »

Dzien pełen wraŻen niee Jestem z Białegostoku a u nas było tak:
o 11 wpuscili nas, potruli, pisalismy, oddałem o 10 minutach.( strzelałem ile sie dało.)
Jestem dobrym strzelcem bo podobnie było na podstawie Mieliśmy catering z firmy Lech, dali nam zraziki(z racji wątpliwego pochodzenia i wegetarianizmu odrzuciłem propozycje i wgryzłem sie w jabłko) Czekałem w niepewnosci, sprawdzili i pisałem dogrywke (jedna osoba odpada) napisałem na równą ilośc pkt z pewną dziewczyną i pisalismy druga dogrywke. (wszyscy wpienieni ze tak długo.) i przeszedłem. Godzina 15 ustny- o matulku. wylosowałem zestaw numer siedem (dokładniej tylko to mi zostało.) moje pytania były następujące

1 Gatunki introdukowane (fakt furrora)
2 Oczyszczalnia glebowo-korzeniowa
3 witamina C w diecie
4 Roztoczński PN (w sumie wszedzie były parki, walory i znaki szczególne)
5 co to jest do cholery Ododorowanie?
6 UŻytki ekologiczne


Nie wiedziałem o Roztoczańskim PN zupłnie niczego(oprócz symbolu Konika Polskiego) powiedziałem ze KP stracił czystośc krwi poprzez mieszanie z innymi gatunkami lub podgatunkami . Tak więc Konik poslki stracił czystosc z Bydłem (zboczuchom z komisji to tylko o jedno chodzi.)
na 12 miejsc zajełem 10, aa i wyprzedziłem leśnika z Białowiezy (szpun)
dyrektor Lasów Państwowych mnie POCHWAliła bo jestem w pierwszej klasie dopiero)

A jak z nagrodami Ja za 10 dostałem cyfrówke i stos ksiazek i dwie torby ekologiczne.

EKOSZCZESCIE )))
dankap

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: dankap »

Hej. Test był trudny, ale ustny taki sobie. Ja nie przezzłam do ustnego, ale mam szanse jeszcze za rok. Mam prośbę. Jeżeli ma ktoś pytania z wcześniejszych lat konkursu, to czy mógłby mi przesłać -[at].pl? Byłabym bardzo wdzięczna!
Magda89_18
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2007, o 18:32

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: Magda89_18 »

Testy z poprzednich lat są na tym forum
suzie
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2007, o 20:19

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: suzie »

śmieszne to było
pierwsze miejsce w bielsku dostalo 2 ksiazki . no comments
a nie wiecie gdzie bedzie final?
ppp

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: ppp »

Finał jest w województwie łódzkim
poziomka
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2006, o 15:01

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: poziomka »

Książki, które są w spisie pochodzą głownie z ok. lat 70tych itd., więc ciężko wyciągać z nich dane statystyczne, ale że jako jest tam zapis o orientacji w bieżących wydarzeniach to mogą dać wszystko, i tak tez dali.

Na dogrywce komisja nie uznała mi odpowiedzi, która była poprawa, powinni się cofnąć do etapu podręcznika do biologii, bo to właśnie stamtąd czerpałam w tym przypadku wiadomości.

Szkoda tylko że do ustnego przeszły osoby, które dostają się do OWE z przypadku i wcale tego nie chcą, a pasjonaci są dyskryminowani.

Finał w Rogowie, woj. łódzkie.
smells
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 09:28

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: smells »

Byłam wczoraj w Łodzi i wiem, że finał jednak nie odbywa się w Rogowie (zła organizacja) i najprawdopodobniej zostanie przeniesiony do innego województwa.Nagródu nas też żadnych nie było.

Pytania etapu ustnego (zestaw nr 6):
1.Określ i podaj krótką charakterystykę ekosystemu sztucznego oraz jego znaczenie w przyrodzie.(3 pkt.)
2.Podaj własne stanowisko w sprawie planowanej autostrady przez Dolinę Rospudy, wchodzącej w skład Europejskiej Sieci Obszarów Chronionych Natura 2000.Odpowiedź uzasadnij.(5 pkt.)
3.Co oznacza pojęciepromocja zdrowia"?Wskaż właściwe Twoim zdaniem zachowania prozdrowotne, odpowiedź swą uzasadnij.(3pkt.)
4.Jesteś pilotem grupy turystów, których masz zachęcić do zwiedzenia Bieszczadzkiego PN.W jaki sposób przedstawisz im osobliwości i walory tego parku?(5 pkt.)
5.Omów krótko zasadę działania najprostrzego urządzenia do odsiarczania spalin.(5 pkt.)
6.Podaj 3 przykłady aktualnego wykorzystania w naszym kraju energii odnawialnej.(3 pkt.)
dankap

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: dankap »

Dzięki za info
rokitniczka
Posty: 12
Rejestracja: 3 kwie 2007, o 16:28

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: rokitniczka »

śmiech na sali poprostu zabrakłomi dwóch punktów do dogrywki.Pytania były conajmniej dziwne.Mam wrażenie ,że źle mi policzono punkty, bo jak sobie sprawdzałam to mi wychodziło ,że mam BARDZO mało źle(sic!).No,ale trudno.
A nie mówiłam ,ze bedzie jakieś banalne pytanko dotyczące Rospudy?
Organizacja daremna.Nie żałuje, że brałam udział, bo nie przekonałabym się jak było.Za rok spróbuję znowu.
Niech MOC będzie z Wami!
Muczaczos
Posty: 33
Rejestracja: 26 kwie 2007, o 23:07

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: Muczaczos »

podchodziłem drugi raz, i tylko, a moze az to 70% punktów i tytuł finalisty nie powiem ze sie nie ciesze , szczegolnie ze niewiele sei uczyłem, dużo strzelania, a pasjonatem na pewno nie jestem:)
ekoszczęście bez kitu
Ziom z podlasia
Posty: 74
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 11:28

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: Ziom z podlasia »

Nagrody w województwie podlaskim
Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały z PN i Parków Krajobrazowych
Uczestnicy Ustnego (lepsze miejsce lepsza nagroda)
od 12-8 Albumy National Geographic (cena od 79 PLN)
Śpiwory F7pro typ Cocon 1000 (cena9 detaliczna 189PLN)
Aparaty SONY Cyber-shot DSC-W35 (cena detaliczna 615 PLN)
miesca od 7-1 Lepsze aparaty, plecaki, albumy National Geographic (na prawde fajne i duze)
1 miejsce Wszystko plus Wieza HiFi

Wrażenia z OWE bezcenne, za wszystko zapłacisz pieniędzmi sponsora BOŚ
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości