Zadowolenie absolwentów

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Zadowolenie absolwentów

Post autor: keehl »

Tak w ramach ciekawostki wrzucam, pewnie sporo osób już widziało. Zgadzacie się z tym? Jak wasze odczucia?

Trochę mnie zdziwiło pierwsze miejsce inżynierii materiałowej, w Polsce coś po tym można robić? A kompletnie w szoku byłem, że wysoko nad biologami są pedagodzy i inni kulturoznawcy. Chociaż może nie ma się czemu dziwić, skoro po raczej trudnych studiach na ciekawą pracę nie można liczyć.

Farmacji nie przyuważyłem, mam nadzieje, że powodem jest tak wysoki poziom zadowolenia, że skali brakło

Filozofia wysoko, ja zawsze mówiłem, że to nie jest głupi kierunek
1.jpg
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: Zadowolenie absolwentów

Post autor: Dali »

Może ten test dowodzi, że na pewne kierunki idą więksi optymiści ? Inna sprawa, to jaka była metodologia badań? Po ilu latach pytano o zadowolenie? Po miesiącu? Po roku? Po dziesięciu latach?
Poza tym nie samymi pieniędzmi żyje człowiek, trzeba by o tym pamiętać.
yoodym
Posty: 27
Rejestracja: 9 sie 2011, o 20:31

Re: Zadowolenie absolwentów

Post autor: yoodym »

Dali pisze: Poza tym nie samymi pieniędzmi żyje człowiek, trzeba by o tym pamiętać.
dokładnie!
"z pracą człowiek się nie żeni", ale powinna ona choćby w minimalnym stopniu być pasją, pokrywać się z naszymi zainteresowaniami

nie wyobrażam sobie iść na jakiś kierunek studiów mając wyłącznie na uwadze dobre perspektywy pracy po ich ukończeniu, czy samopoczucie.
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: Zadowolenie absolwentów

Post autor: henryka »

Myślę, że po prostu osoba kończąca kierunki takie jak socjologia czy filozofia zadowoli się praktycznie każdym rodzajem pracy, który będzie w miarę dobrze płatny, nie oszukujmy się- nie są to kierunki przyszłościowe. No a osoba kończąca np. prawo czy lekarski jednak ma jakieś większe wymagania co do pracy i późniejszych zarobków.
Edea
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2012, o 09:46

Re: Zadowolenie absolwentów

Post autor: Edea »

Zgadzam się, że powinniśmy lubić swoją pracę. Niestety prawda jest taka, że niewiele jest takich osób, a to dlatego, że mało ludzi znajduje pracę w zawodzie. I tak stajemy przed wyborem - studiować coś, co lubisz i szukać potem suchego miejsca pod mostem albo zlewu przy którym można zmywać za granicą (oczywiście mówię w przesadzie) czy studiować coś, po czym będziesz mieć jakąś szansę na znalezienie zatrudnienia i dobrych pieniędzy? Najlepiej mają Ci, co studiują to co lubią i będą mieć po tym kierunku szansę na dobry zarobek
Poza tym nie samymi pieniędzmi żyje człowiek, trzeba by o tym pamiętać.

Prawda, ale jednak są potrzebne pieniądze, żeby opłacić rachunki i kupić sobie coś do jedzenia, wiesz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości