Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: poprawa matury

Post autor: Karolajn18 »

No właśnie, zawsze pol, mat i ang są banalne, żeby zwiększyć liczbę osób, które zdały. Trochę bezsensowne moim zdaniem, bo tym sposobem zdają nawet tumany, a cke chce chyba dowartościować polski system szkolnictwa.
Z kolei osoby, którym zależy na studiach dostają mega trudne i wymyślne arkusze. I tak oto, idą w końcu na studia, na które łatwo się dostać (np. liczne kierunki na politechnice) i studiują razem z tymi tumanami", którym na niczym nie zależy.
Sądziłam, że po paru latach poziom się ustabilizuje", jednak ciągłe zmiany dyrektorów, jak napisał dawido192, prowadzą do tego, że maturzyści nie wiedzą czego mają się spodziewać. Po tej fizyce mam jeszcze większy stres, bo nie wiem co może być!
Co za dziwny egzamin, że wszystko zależy głównie od szczęścia, a nie od wiedzy.
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: poprawa matury

Post autor: asiula9222 »

A ską to wszytsko wiesz ? Może to Twój tata?
journeyman20
Posty: 143
Rejestracja: 13 gru 2011, o 22:27

Re: poprawa matury

Post autor: journeyman20 »

Ej nie wiem albo lubicie pisać czarne scenariusze albo to jest specjalny zabieg i liczycie, że jak będziecie więcej pisać o tym, że biola będzie niewiarygodnie trudna to będzie na odwrót d
dawido192
Posty: 105
Rejestracja: 25 gru 2008, o 18:56

Re: poprawa matury

Post autor: dawido192 »

To mój dziadek- tata pracuje w MEN-ie Nie no, żart, żeby nie było! tymczasem jestem związany ze szkolnictwem, wiec interesują mnie takie sprawy
swinkadosia
Posty: 58
Rejestracja: 31 sie 2011, o 07:44

Re: poprawa matury

Post autor: swinkadosia »

A miało być tak pęknie, miało nie wiać w oczy nam!

Heh sorry odbija mi przez tę maturę heh. Niestety fizyka nie była zbyt fajna. Na pewno 5 punktów straciłam. Czy więcej- okaże się ehh.
Jak dla mnie to przesadzają z tą maturą.
To zadanie z tym kominiarzem skojarzyłam sobie z parciem korzeniowym hahah!:P
Generalnie brakło mi czasu, żeby to wszystko posprawdzać.

Czy orientuje się ktoś jakie są progi na weterynarię?
Awatar użytkownika
claranova
Posty: 773
Rejestracja: 6 sty 2011, o 10:21

Re: poprawa matury

Post autor: claranova »

a ja tylko utwierdzam się w fakcie, że polska to kraj absurdu. czym ja sobie zawiniłam, że urodziłam się te pare lat później? przecież nie ma porównania między arkuszami załóżmy z 2009 roku a obecnymi. wygląda na to, że następni maturzyści będą mieli jeszcze gorzej

a w duchu modlę się o proces podwójnego zapłodnienia u okrytonasiennych
dawido192
Posty: 105
Rejestracja: 25 gru 2008, o 18:56

Re: poprawa matury

Post autor: dawido192 »

journeyman20 my tylko nie lubimy rozczarowań! Lepiej być bojowo nastawionym i psychicznie przygotować się na każdą ewentualność, niż później mowić- eeej, to nie tak miało być! Może będzie pięknie.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

Bomba wodorowa już naszykowana w razie coś Ale bądźmy dobrej myśli. no chyba nikt nie chce, żeby tak brutalnie trzeba było sprawy rozwiązywac Chyba lepiej dac nam po te 90-100%

A ja właśnie z tym kominiarzem mam chyba źle ! Bo mój tok rozumowania był taki dobra zachodzi konwekcja i powietrze z pokoju, ale z drugiej strony cięższe powietrze zimniejsze wpada do komina i jako, ze jest cięższe to wypcha mimo wszystko to lżejsze z powrotem do pokoju. No ale cóż okazuje się błędne
Awatar użytkownika
claranova
Posty: 773
Rejestracja: 6 sty 2011, o 10:21

Re: poprawa matury

Post autor: claranova »

zbierzmy się wszyscy i zróbmy borute pod siedziba cke, tak jak to wczoraj cos pod sejmem było.
dawido192
Posty: 105
Rejestracja: 25 gru 2008, o 18:56

Re: poprawa matury

Post autor: dawido192 »

A wiecie co jest najgorsze wg mnie? To, że każde z nas tutaj obecnych ma ogromną wiedzę, tylko co z tego, jak nie każde sprzeda ją w odpowiedni sposób! To jest trochę irytujące! Na studiach sposób ocenania jest zupełnie inny- wiesz, albo nie wiesz! Czasami nawet jest tak, że im więcej napiszesz, nawet nie na temat, tym lepiej dla Ciebie. Tutaj jest jednak zupelnie inna bajka /
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

Ja codziennie moim rodzicom powtarzam Czego nie zdecydowaliście się na mnie wcześniej ? Gybym pisała maturę chociażby 3 lata wcześniej to już bym była szczęśliwą studentką medycyny, bo te arkusze były o niebo łatwiejsze i co z tego, że ja je dobrze napisałam jak z tymi, które już teraz nas dotyczą nie zawsze radzę sobie tak dobrze, jakbym chciała Patrząc z perspektywy czasu myślę, ze uczyłam się naprawdę stosunkowo dużo Po kwietniu trochę spasowałam, bo już mi sił zaczęło brakowac. No ale ja jestem dobrej myśli i wierzę, ze jednak ten pech który mnie prześladuje od 3-4 lat na każdym kroku w końcu minie i zacznie się w końcu jakis przyjemny rozdział w moim życiu - zatytuowany - Misiak na CMUJ na wydziale lekarskim
Ostatnio zmieniony 12 maja 2012, o 20:31 przez mis koala, łącznie zmieniany 1 raz.
altena
Posty: 397
Rejestracja: 2 gru 2011, o 16:40

Re: poprawa matury

Post autor: altena »

ale zauwaz ze idac w wczesniejszych latach na maturkę, średnio na jeża można się było spodziewać co się może pojawić, zaraz po reformie nawet nauczyciele nie wiedzieli jak i na co przygotowywać maturzystów
teraz jest wiecej arkuszy dostępnych przez co podejrzewam szanowni egzaminatorzy wymyślają takie pytania, które nie są aż tak dostępne w obiegu

a wlasnie jak są roślinki zwierzęta, to uczycie się jakiś przykładowych organizmów? i jakie mają cechy?
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

Chodzi ci o systematykę ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości