Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
journeyman20
Posty: 143
Rejestracja: 13 gru 2011, o 22:27

Re: poprawa matury

Post autor: journeyman20 »

Lektom pisze:
w ogole to sporo jest kontrowersyjnych zadań.
dlatego nie wiem, czemu niektórzy mówią że ta matura była taka banalna.
sami eksperci na interii chyba nie otrzymaliby z niej 60 %
Po tym jak przeczytałem w pewnej gazecie, że pręciki są odpowiedzialne za barwne widzenie, to odpuściłem sobie dalsze sprawdzanie d
journeyman20
Posty: 143
Rejestracja: 13 gru 2011, o 22:27

Re: poprawa matury

Post autor: journeyman20 »

searleaf pisze:powiedzcie lepiej czy w tym zadaniu z larwami, poczwarkami i innymi żalami na końcu bedzie imago czy ta durna zapłodniona samica? -.-
Musi być imago, nie ma innej opcji . W tekście nawet było, a trzeba było właśnie uzupełnić na jego podstawie .
Awatar użytkownika
astrid
Posty: 269
Rejestracja: 1 lip 2010, o 12:30

Re: poprawa matury

Post autor: astrid »

a powiedzcie mi, w tym zadaniu z problemem badawczym co wpisaliście? chodzi o to z wątrobą

ja dałam mniej więcej czy w wątrobie występuje enzym katalaza a w odpowiedziach widze wpływ katalazy na wątrobe
i nie wiem czy mi zaliczą czy to zupełnie do dupy?
dizel130989
Posty: 148
Rejestracja: 12 lut 2012, o 19:10

Re: poprawa matury

Post autor: dizel130989 »

A ja Wam powiem tak:wszystko bedzie zalezec od czlowieka,ktory te prace bedzie sprawdzal bo ja sie przyczepi to nie uzna i konec.

Oni jak dostana klucz to jada jak w kluczu jest napisane jesli napisales ze w 5 stopniach enzymy hamuja reakcje a w kluczu bedzie ze spowalniaja ale reakcja zachodzi to macie zero bez gadania.Takze nie liczcie tych zadan w sensie tu mam dobrze,tu tez cos podobnego napisalam i tu tez itp bo to bez sensu.teraz tylko modlic sie zeby te matury sprawdzali ludzie
Eternal
Posty: 86
Rejestracja: 30 paź 2011, o 16:49

Re: poprawa matury

Post autor: Eternal »

Czy ktoś byłby w stanie odpowiedzieć czy w H2O zapisuje się w wyrażeniu na stałą równowagę reakcji?
szszk
Posty: 215
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 22:58

Re: poprawa matury

Post autor: szszk »

czyli jak trzy razy larwa, poczwarka, imago?
Awatar użytkownika
Arkadiopol
Posty: 78
Rejestracja: 14 maja 2012, o 17:00

Re: poprawa matury

Post autor: Arkadiopol »

Cześć, jestem tu pod presją dzisiejszej matury.
Czy myślicie, że odpowiedź : woreczek żółciowy wydziela kwasy żółciowe do emulgacji tłuszczy jest błędna? Nie napisałem nic o żółci
Nie ma co, najprostsze zadanie i trzeba się wyłożyć
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: poprawa matury

Post autor: norbi92 »

Dla mnie ta matura była trochę trudniejsza niż zeszłoroczna. Nie mówię, że mnie jakoś zdołowała jak zeszłoroczna chemia, bo napisałem wszystko Ale czy trafiłem mniej więcej w klucz, to się okaże na dniach Bo na razie nie chcę brać się za sprawdzanie i szukanie odpowiedzi, żeby się przed jutrzejszą chemią nie stresować
seelaaf
Posty: 892
Rejestracja: 16 lip 2011, o 20:25

Re: poprawa matury

Post autor: seelaaf »

journeyman20 pisze:
searleaf pisze:powiedzcie lepiej czy w tym zadaniu z larwami, poczwarkami i innymi żalami na końcu bedzie imago czy ta durna zapłodniona samica? -.-
Musi być imago, nie ma innej opcji . W tekście nawet było, a trzeba było właśnie uzupełnić na jego podstawie .

no własnie wiem, tylko ludzie zaczęli pisać że ta strzałka jest z tego ostatniego okienka do jaja i już się sama zaczelam zastanawiac/
dizel130989
Posty: 148
Rejestracja: 12 lut 2012, o 19:10

Re: poprawa matury

Post autor: dizel130989 »

journeyman20 ja mam zaplodniona samica.teskt zaczyna sie tak : Zaplodniona samica po napiciu sie krwi ."

"i dalej ciagnie po 2 linieniach przeobraza sie w poczwarke czyli nie moze byc 3 razy larwa no bo jest larwa(linienie) jest druga larwa( drugie linienie) i jest poczwarka ( a nie trzecia larwa).
Awatar użytkownika
mona16
Posty: 110
Rejestracja: 2 sie 2010, o 20:10

Re: poprawa matury

Post autor: mona16 »

I po maturze z biologii!
Matura była chyba łatwiejsza niż rok temu i żałuje że się nie przyłożyłam do poprawy.
Ale kto solidnie się przyłożył dał radę, tak myślę. No ale KLUCZ! prawdę nam powie
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: poprawa matury

Post autor: polianna »

Ja napisalam na początku 3 razy larwa kończąc na imago ale zmieniłam na końcu na dwa razy larwę i koniec pchła".

A co do odpowiedzi w sieci.Wyszłam z matury zadowolona a po ich sprawdzeniu poważnie zastanawiam się nad zrezygnowaniem z jutrzejszej chemii. Podłamały mnie moje sugerowane wyniki na podstawie tych internetowych odpowiedzi.
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: poprawa matury

Post autor: norbi92 »

Arkadiopol pisze:Cześć, jestem tu pod presją dzisiejszej matury.
Czy myślicie, że odpowiedź : woreczek żółciowy wydziela kwasy żółciowe do emulgacji tłuszczy jest błędna? Nie napisałem nic o żółci
Nie ma co, najprostsze zadanie i trzeba się wyłożyć
Pozdrawiam
Ja napisałem, że woreczek żółciowy magazynuje i uwalnia do dwunastnicy żółć umożliwiającą emulgację tłuszczy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości