Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
poziomka
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2006, o 15:01

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: poziomka »

Pisałeś dwie dogrywki? U nas za pierwszym razem był test, ale za drugim zrobili nam ustny, w dodatku bez publiczności i jak się można domyślić- niesprawiedliwie oceniono. Podobno drugiego testu na dogrywkę nie ma?
Zdun

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: Zdun »

uhm jak przeczytalem jakie na Podlasiu dostaliscie nagrody to sie imo lekko zalamalem :/ nie ma to jak kochana £ódź ://////////
Ziom z podlasia
Posty: 74
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 11:28

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: Ziom z podlasia »

W takich sytuacjach kocham mój Bank Ochrony Środowiska,
Sytuacja była patowa i wszystko się rozciągało do nieskończoności- zanim sprawdzili te 130 prac, była dogrywka w 5 osób. Pytania były z kosmosu, o ile te wczesniejsze były łatwe to te ooooooo. Nawet nie pomagało strzelanie. sprawdzili i PAT. Nie wiedzą co robic, ponoc to sie nie wydazylo ostatnio. Wydrukowali 4 pytania i dali je nam do rozwiazania (bez publicznosci caly czas) 5 minut i wiedziałem ze jest ustny
A nie tyle co sam Białystok, główny sponosor to BOŚ (też 4 parki Narodowe sie dorzuciły) Parki krajobrazowe tez no i Lasy Państwowe.

Powinni zmienic te testy, chociaz mi to nie przeszkadza P.S wszystkko skończyło się o 16.30
A jakie nagrody były w innych województwach

Faktycznie, ci z ogromną wiedzą zostali odsiani przez grube sito bo za duzo sie zastanawiali nad pisemny u nas nie było takiego zażenowania (no oprócz moich 2 gaf) uznałem że mi nie zależy i to pomogło.

Kończąc co do tego zażenowania: czytałem całą bibliografie, ale nie znaczy to że wykułem ją na blache(podobnie jak reszta) jesteśmy w temacie ekologii (trzeba było miec te 70%!) dochodzi stres i klapa murowana na ustny.
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: Gacek »

Z tymi kormoranami to chyba chodziło o Park Krajobrazowy na Mierzei Wiślanej, którego symbolem jest ten ptak. Ale informacja jest tylko na jednej stronie że to właśnie tam jest największa kolonia tych ptaków.
Pozdrawiam
Gacek
Gregor7
Posty: 166
Rejestracja: 26 mar 2006, o 15:34

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: Gregor7 »

Wiek Norma zalecana
Niemowlęta
0 - 0,5
0,5 - 1,0 0,7
0,8
Dzieci
1 - 3
4 - 6
7 - 9 0,9
1,1
1,2
Dziewczęta
10 - 12
13 - 15
16 - 18 1,3
1,5
1,6
Chłopcy
10 - 12
13 - 15
16 - 18 1,5
1,7
1,7
Kobiety - 19-25 - aktywność fizyczna
Mała
Umiarkowana
Duża 1,7
1,9
2,0
Kobiety - 26-60 - aktywność fizyczna
Mała
Umiarkowana
Duża 1,7
1,9
2,0
Kobiety ciężarne II - III trymestr 1,9
Kobiety karmiące 2,2
Kobiety powyżej 60 lat 1,4
Mężczyźni - 19-25 - aktywność fizyczna
Mała
Umiarkowana
Duża 1,8
2,0
2,0
Mężczyźni - 26-60 - aktywność fizyczna
Mała
Umiarkowana
Duża 1,8
2,0
2,0
Mężczyźni powyżej 60 lat 1,5


jesli wierzac tym danym dotyczacym dziennego zalecanego spozycia i tym danym, ktore mowia o zawartosci witaminy B1 w 100 g soi, to widac, ze te 100g nie pokryje dzienngo zapotrzebowania na ta witamine.z reszta nie chce zeby wyszlo, ze sie kloce : ) musze powiedziec, ze na prawde pomimo calego zaangazowania w ta Olimpiade nie jestem zadowlony, tak z przeprowadzania elminacji kazdego szczebla, jak i pytan ekologii tu malo, i chyba zamiast tego cytatu z teczek :
.Ci ktorzy czytaja wiedza duzo, ci ktorzy patrza wiedza wiecej.
, winno sie pojawic: Ci ktorzy maja szczescie, dobrze trafili, Ci ktorzy czytaja, sa nader naiwni
Ziom z podlasia
Posty: 74
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 11:28

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: Ziom z podlasia »

Wszyscy czytali, co wyszło nawet na ustnym. Nie wiem jak w innych woj. ale na podlasiu było na poziomie. Wygrali najlepsi, którzy oprócz wiedzy mają szczęscie. Nie czujcie się zdyskryminowani przewodniczący naszej komisji na samym początku powiedziałTo tylko zabawa". Na innych olimpiadach takich rzeczy nie ma, są punkty na mature tu nie było.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: Medycyna Lwów »

no tak - całe szczescie ze OWE nie daje matury, bo to byłby skandal, choć jak wprowadzą na amturze ekologię, bo są takie plany to kto wie.
poziomka
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2006, o 15:01

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: poziomka »

Jakby to coś dawało do matury to na OWE by się nie można było dopchać i było by tym samym co olimpiada biologiczna, bo przecież do ekologii też wymagają biologii całej.
suzie
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2007, o 20:19

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: suzie »

w bielsku tez byly dwie dogrywki, najpierw okazalo sie ze na pierwsza dogrywke nie przyszla jedna osoba i zaczeli bez niej, przyszla po godzinie i zrobili druga dogrywke, odpadla osoba ktora w pierwszej dogrywce sie dostala.
smells
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 09:28

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: smells »

WIADOMOŚĆ DLA UCZESTNIKÓW Z ŁODZI: nagrody najprawdopodobniej zostaną wręczone w czerwcu, po zakończeniu etapu centralnego.
Zośkaaa
Posty: 34
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 16:29

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: Zośkaaa »

Gacku: a co Ty na to, że (cytuję) Trzęsawisko, zbiornik wodny podlegający zarastaniu, w którym znajduje się jeszcze woda, ale cała powierzchnia pokryta jest warstwą tworzącego się torfu, porośniętego mchami i turzycami.", a jezioro dystroficzne tojezioro śródbagienne charakteryzujące się dużą zawartością kwasów humusowych, torfu lub butwiny (nadającego mu kwaśny odczyn i zabarwienie żółte lub brunatne) i niską produktywnością biologiczną.Jezioro dystroficzne zwane też sucharem, to jeden z typów jezior w nieharmonijnym ciągu sukcesyjnym. Na ogół są to jeziora małe, najczęściej w zlewni śródleśnej lub torfowiskowej.:. Są to bardzo podobne definicje. Wydaje mi się, że suchary można uznać za podtyp trzęsawiska. Oczywiście, masz rację, że najbardziej prawidłowa jest odp. z tym zbiornikiem śródleśnym. Chyba jednak ma znaczenie, w jakim parku się znajdują. Jeśli ktoś w Wigierskim te zbiorniczki nazwał sucharami, to tak czy siak nimi są!?

A gdzie bym najbardziej chciała jechać? Biebrza albo Bieszczady. Ale zdaje się, że tam OWE były niedawno.

Kościa: nawet w tym pytaniu o którym mówisz, można było nie lać wody. Zależy co się pod tym pojęciem rozumie: wg mnie lanie wody to powtarzanie w kółko tego samego innymi słowami bez żadnych konkretów. W moim okręgu osoba, której trafiło się to pytanie odpowiedziała merytorycznie. Chyba OE i OWE to to samo. Wiele osób używa tego zamiennie.

Assy: na Warmii i Mazurach. W odpowiedzi do pytania były tylko Mazury
Zdun

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: Zdun »

smells pisze::!: WIADOMO¦Æ DLA UCZESTNIKÓW Z £ODZI: nagrody najprawdopodobniej zostaną wręczone w czerwcu, po zakończeniu etapu centralnego. :-D
hue he he wierzysz w to ?:D bo ja nie :] jak nie zalatwili sponsorow to za miesiac tez pewnie nie zalatwia. Zaplanowali sobie ze zrobia super ekstra zakonczenie podczas finalu ktory mialbyc u nas, a ze nie bedzie to mozna sie tylko domyslac. Ale kalendarzyk LOP zawsze warto dostac.
smells
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 09:28

Re: Olimpiada wiedzy ekologicznej 2007

Post autor: smells »

Moja nauczycielka powiedziała, że nagrody w Łodzi są zawsze wręczane w czerwcu i była zdziwiona, że w innych miastach dzieje się to wcześniej.I sugerowała, że to jednak będzie coś cenniejszego niż kalendarzyk LOPu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości