Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
claranova
Posty: 773
Rejestracja: 6 sty 2011, o 10:21

Re: poprawa matury

Post autor: claranova »

w tamtym roku też mówili, że progi spadną, potem, że skoczą, więc spekulacje nt progów w tym roku to za przeproszeniem takie pierdol***e o szopenie, progi utrzymają się na stałym poziomie, bo nie wszyscy w polsce, są tacy zdolni, jakby się wydawało. są jednostki wybitne, potem średniacy i w końcu ogon, któremu sie wydaje, że jest zdolny, ale jak przyjdzie co do czego, to niebardzo wiedzą co do czego
Eternal
Posty: 86
Rejestracja: 30 paź 2011, o 16:49

Re: poprawa matury

Post autor: Eternal »

Dobra to niech mi ktoś powie jak może dlaczego w maturze w 2008 roku w zadaniu 25 źle robię jeżeli wyliczę sobie liczbę moli ze wzoru no2=mh2O/2Mh2O ? : O WTF
Awatar użytkownika
mona16
Posty: 110
Rejestracja: 2 sie 2010, o 20:10

Re: poprawa matury

Post autor: mona16 »

jeżeli wychodzi 2,8 mol to dobrze powinno być
Eternal
Posty: 86
Rejestracja: 30 paź 2011, o 16:49

Re: poprawa matury

Post autor: Eternal »

Dobra już wiem co źle zrobiłem ]
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: poprawa matury

Post autor: Lektom »

ddaga89, to u was w szkole nie ma listy osób piszących maturę? takiego spisu kto gdzie kiedy?
villemo
Posty: 81
Rejestracja: 24 lip 2010, o 13:12

Re: poprawa matury

Post autor: villemo »

Z doświadczenia- co roku piszą osoby,że będą miały po 90%, a jak dostają swoje wyniki z matury, to im oczy wychodzą z orbit,że procentów jest zdecydowanie mniej. Poprawiałam maturę 2 razy, byłam nawet w OKE zobaczyć swój arkusz-wnioski: moje zdanie różniło się od tego z klucza tym,że moje zawierało słowo oraz", a zdanie w kluczu i"- reszta identyczna- za to zadanie dostałam zero pkt. Takich przykładów było więcej, zatem napisałam odwołanie o uznanie mi kliku zadań, bo wtedy do przyjęcia brakło mi 1pkt w rekrutacji, ale dostałam odpowiedź negatywną. To paranoja. W końcu dostałam się na medycynę, jestem teraz na drugim roku, mam stypendium rektora dla najlepszych studentów i nie czuję się już gorsza przez to, że dostałam się za trzecim razem. Wiedza i wynik z matury nie idą w parze, niestety. Na roku mam osoby,które miały dużo pkt z matury,a teraz mają problemy z zaliczeniem przedmiotów. Nie ma reguły.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

Jak mi poszło? Ja się śmiałam nad arkuszem, bo wydawało mi się, że jest banalny ale jak teraz czytam te odpowiedzi to już sama nie wiem co mam myślec, ale chyba trochę gorzej niż myślałam Ale jutro mam zamiar chemię dobrze napisac to się zobaczy
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

No właśnie obawiam się, że będę miec błedy w stylu Villemo jak pisze zamiast lub i, albo inne drobiazgi A jakby mnie fizyka uratowała od kolejnego roku siedzenia w domu, choc tez nie czuje, zeby jakos super hiper dobrze mi z niej poszło to będę ją ubóstwiac do końca zycia
Narazie walczę z chemią.
Eternal
Posty: 86
Rejestracja: 30 paź 2011, o 16:49

Re: poprawa matury

Post autor: Eternal »

Ktoś może przypomnieć mi o chiralności cząstek i achiralności, jak to ma być? Jak jest chiralna to ma nie posiadać asymetrycznego atomu węgla czy ma posiadać ? : P
Awatar użytkownika
claranova
Posty: 773
Rejestracja: 6 sty 2011, o 10:21

Re: poprawa matury

Post autor: claranova »

w ramach przypomnienia reakcji z organicznej wychodze od węgliku wapnia i dochodzę do estru i takie tam
koala, to jakby ci - odpukać - nie poszło, to siedzisz kolejny rok?
Awatar użytkownika
claranova
Posty: 773
Rejestracja: 6 sty 2011, o 10:21

Re: poprawa matury

Post autor: claranova »

Eternal, chiralna posiada
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

Chiralna posiada asymetryczny atom węgla
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

Nie jak się nie dostanę, to nie wiem co zrobię sama Pierdzielę maturę i zostanę NINJA
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości