Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: zoo_ »

Zuzka_ pisze:Ogólnie wybieram się na ten kierunek by mieć licencjat(.) Poza tym nie wykluczam że zacznę weterynarię na trzecim roku pierwszych studiów.
Rozumiem, że w takim razie bierzesz pod uwagę jednoczesne studiowanie dwóch kierunków.
Musisz się zorientować, bo od przyszłego roku za drugi kierunek podobno będzie się płacić.



No jeśli z biologią i chemią nie idzie Ci źle i z chęcią się ich uczysz to plus dla Ciebie.
Guga
Posty: 30
Rejestracja: 12 maja 2012, o 20:00

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Guga »

Wiem, wiem że się płaci. Rodzice nie mają nic przeciwko mi trochę dopłacić a i sama sobie trochę dorobię.
Ale to plus dla mnie: widziałam próg na wetę niestacjonarną do Wrocławia oraz to że po paru semestrach wszystkich przenoszą na stacjonarne.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: zoo_ »

Dwa kierunki i praca? Hardcore
Chyba, że mówisz o wakacjach.

Zupełnie nie rozumiem postawy rodziców - masz iść, byle gdzie, byleby iść. No, ale nie mnie to oceniać, tym bardziej, że sama chcesz.

W innym wątku pisałaś coś o poprawie matury w 3 lata. O ile wiem to poprawiać maturę możesz sobie nawet i do końca życia

W sumie chyba nikt nic więcej niż ja nie powie. Bo skoro zostanie w domu nie wchodzi w grę, to na nic rozstrzyganie, czy sobie dasz radę z przygotowaniem czy nie - bo innego wyjścia nie masz
Guga
Posty: 30
Rejestracja: 12 maja 2012, o 20:00

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Guga »

W wakacje tylko i wyłącznie.
Znam płynnie niemiecki więc do zachodnich sąsiadów.
Tak chciałam się spytać.
Czy się po porstu porywać na pisanie chemii i biologii w rok
czy po jednym przedmiocie co roku.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Mårran »

zoo_, widzisz, niektórzy rodzice tak mają, po prostu w niektórych środowiskach nie wypada powiedzieć, że dziecko nie studiuje Jak to z tymi studiami jest, to my na biologu wiemy, ale sąsiedzi i znajomi już mogą inaczej na to patrzeć

Zuzka_, spróbuj obie na raz, nawet przygotowując się głównie do jednej. A nuż będzie prosta i starczy punktów, a poprawiać zawsze możesz za rok.
Pani Buka
Guga
Posty: 30
Rejestracja: 12 maja 2012, o 20:00

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Guga »

Właściwie pokłóciłam się dzisiaj porządnie z rodzicami i w końcu stwierdzili że mam robić co chcę i się już nie upierają tak bardzo.
Tylko że ja teraz nie wiem czy zostać w domu. Boję się że nie uda mi się za rok.
Poza tym dowiedziałam się że licencjat z pierwszego kierunku odpada bo wtedy zabierają wszystkie ECTS a ja myślałam że mi zostanie połowa na wetę.
Co radzicie? Nie bardzo chce zaczynać i przerywać po roku lub dwóch. Zawsze mogę sobie zrobić podyplomówkę.
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: ekierka »

powiedźcie mi jedno, które tematy są najważniejsze do matury?
Bo tak się uczę tych zwierząt, że płazy bezogonowe mają zapłodnienie zewnętrzne, a ogonowe wewnętrzne itp Ważne są zwierzęta do matury?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: zoo_ »

Teraz ucz się wszystkiego.
Tak, zwierzęta są na maturze. I tak, może być pytanie jakie zapłodnienie mają płazy )
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Kingu$ka »

ekierka pisze:Bo tak się uczę tych zwierząt, że płazy bezogonowe mają zapłodnienie zewnętrzne, a ogonowe wewnętrzne itp Ważne są zwierzęta do matury?
Pozdrawiam!
Nigdy nie wiadomo co się trafi na maturze
Zuzka_ pisze:Tylko że ja teraz nie wiem czy zostać w domu. Boję się że nie uda mi się za rok.
Co radzicie? Nie bardzo chce zaczynać i przerywać po roku lub dwóch. Zawsze mogę sobie zrobić podyplomówkę.
To lepiej nie marnuj tych punktów, tylko przyłóż się do poprawy matury przez ten rok Każdemu przez choćby chwilę przeszła przez głowę myśl, że się może nie udać, ale trzeba myśleć pozytywnie i co więcej robić coś w tym kierunku, by się udało
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Collo »

ekierka pisze: Bo tak się uczę tych zwierząt, że płazy bezogonowe mają zapłodnienie zewnętrzne, a ogonowe wewnętrzne itp Ważne są zwierzęta do matury?
Pozdrawiam!
Pewnie, że ważne
Na tegorocznej maturze pojawiło się z niej 5 zadań w sumie aż za 9pkt., czyli można z nich było dostać 15%, a to dosyć sporo. A z tym zapłodnieniem trafiłaś w 10, bo było bardzo podobne pytanie tylko dot. meduzy
Abeille
Posty: 51
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 12:14

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Abeille »

witam na wątku i spróbuje doczytać te 70 stron
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Lektom »

Colloportus pisze:
ekierka pisze: Bo tak się uczę tych zwierząt, że płazy bezogonowe mają zapłodnienie zewnętrzne, a ogonowe wewnętrzne itp Ważne są zwierzęta do matury?
Pozdrawiam!
Pewnie, że ważne
Na tegorocznej maturze pojawiło się z niej 5 zadań w sumie aż za 9pkt., czyli można z nich było dostać 15%, a to dosyć sporo. A z tym zapłodnieniem trafiłaś w 10, bo było bardzo podobne pytanie tylko dot. meduzy
Nie żartujcie sobie z poważnych ludzi.
Wiadomo, że u parzydełkowców ważne jest orientowanie się w zapłodnieniu bo tam jest szczególny przypadek: metageneza.

ale nikt nie każe wam wiedzieć jak się zapładniają bezogonowe, ogoniaste i beznogie. bez przesady.
Zresztą. nie zdążyliście zauważyć że większość maturalnych zadań z biologii opiera się na sprycie i inteligencji a nie na wiedzy:P?

Dobrze, że to już za mną:)
aomame
Posty: 3
Rejestracja: 5 maja 2012, o 12:15

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: aomame »

tez piszę w 2013, wybieram się na UJ-owską analitykę medyczną. Wczoraj spotkałam się z dziewczyna która odradza UJ, twierdzi że tam ludzi się nie szanuje, szydzą z nich, nazywaja idiotami ciekawa jestem czy jest tak naprawdę bo plotki plotkami ale ona już tam studiuje tylko że ratownictwo medyczne, ale w przyszłym roku stratuje na lekarski(prawdopodobnie w innym mieście) Jak jest naprawdę, może ktoś zdradzi?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości