Matura 2012

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
roztoczasawsrodnas
Posty: 50
Rejestracja: 27 lut 2008, o 16:01

Re: Matura 2012

Post autor: roztoczasawsrodnas »

no właśnie zobaczyłam na stronie datę dodania i zostaje tylko umrzeć w oczekiwaniu na wyniki
aza
Posty: 116
Rejestracja: 11 maja 2012, o 16:40

Re: Matura 2012

Post autor: aza »

Krebs, raczej nie, co prawda w kluczu z poprzednich lat jest napisane x2 przy równaniach, ale jest to w nawiasie a przed kluczem jest zaznaczone, że brak odpowiedzi w nawiasie nie powoduje utraty punktu.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Matura 2012

Post autor: wojtak »

searleaf ja nic na 100% nie wiem, to moje przeczucie tylko.
Szkoda mi tylko tych godzin spędzonych nad książkami, bo się nie opłaciło. Może jestem zbyt głupi na to
Raul7
Posty: 57
Rejestracja: 8 cze 2011, o 15:24

Re: Matura 2012

Post autor: Raul7 »

ekim pisze:Stonechat, Oranż metylowy w obojętnym jest pomarańczowy, w zasadowym żółty i czerwony w kwasach. Tak mnie uczono.

Ponadto pytałem się mojego wujka, który wykładał chemię kiedyś na politechnice i on stwierdził, że przy tym zestawie nie da się sprawdzić tego o co nas proszono.
Pamiętaj, że każdy nauczyciel chemii to dla nas plus w przypadku braku w kluczu oranżu. Trzeba szukać pomocy zanim będzie za późno, bo zawsze powtarzają: na korzyść ucznia", więc sorry ale oranż to nawet nie korzyść, a prawda, bo na poziomie liceum nie mamy żadnych warunków, stężeń odczynników i innych rzeczy które wpływają na to czy oranż pokaże zasadowy charakter czy nie, więc teoretycznie oranż może zostać użyty na równi z fenoloftaleiną.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Matura 2012

Post autor: Bartek_DST »

Jak sobie posprawdzałem juz teraz wszystko na spokojnie to ok 90 % zesrałem zadanie 29 wyszedłem z klasy i sobie mówi O_O chłopie Ty i myslenie nie idzie w parze ale jestem jednak bardzo zadowolony bardzo,nie spodziewalem sie tak dobrego wyniku
Redia
Posty: 351
Rejestracja: 3 paź 2011, o 18:13

Re: Matura 2012

Post autor: Redia »

searleaf- co Ci nie poszło z tej biologii ?
olde

Re: Matura 2012

Post autor: olde »

Nie pamiętam jak zrobiłam zadania z reakcjami jonowymi, wiec tylko szacuje ile mogę mieć MIN-MAX : D

Przy egzaminatorze o sercu Matki Teresy może wyciągnę 80% z tej chemii ale biologia

Mam pytanie
w zadaniu czwartym pokręciłam max
napisałam Ac + Beta(minus) Th + 0/-1 e

nie uznają mi tego, prawda? : D
Krebs
Posty: 90
Rejestracja: 11 lut 2012, o 20:29

Re: Matura 2012

Post autor: Krebs »

aza mam nadzieje, że masz rację:)
seelaaf
Posty: 892
Rejestracja: 16 lip 2011, o 20:25

Re: Matura 2012

Post autor: seelaaf »

Redia, nie wiem ogólnie mam poczucie ze cała moja nauka poszła się kochać. czasu mi nie starczyło na sprawdzenie, w jednym zadaniu zaczęłam pisać i nie dokończyłam, potem już nie zdazylam wrócić. generalnie dno D nie użalam się nad sobą czy coś, ale ja tak mam że wolę się jednak wczytać przez co czasu niestety nie starczyło na wyłapanie głupich błędów. a wiem jaka biologia jest wredna, bo mówiła mi moja pani, która jest egzaminatorem.
generalnie- gdyby było wiecej czasu podejrzewam, że byłabym bardzije zadowolona.
AlicjaD
Posty: 38
Rejestracja: 26 sie 2010, o 12:14

Re: Matura 2012

Post autor: AlicjaD »

Nie wiem jak wy, ale modlę się aby mój plan B wypalil - farmacja.
W zeszłym roku w Toruniu próg to 150? Jak znów progi spadną, a mi podpasuje klucz to jest nadzieja, że nie [mod] sobie życia.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Matura 2012

Post autor: latomerii »

AlicjaD pisze:Nie wiem jak wy, ale modlę się aby mój plan B wypalil - farmacja.
W zeszłym roku w Toruniu próg to 150? Jak znów progi spadną, a mi podpasuje klucz to jest nadzieja, że nie [mod] sobie życia.
Nie wiem który jesteś rocznik, ale zostanie rok w domu to też nie jest tragedia. W tamtym roku zawaliłam chemię (77%) a w tym zakładam, że poprawilam. Poza tym nie mam poczucia zmarnowanego roku. Warto walczyc o marzenie
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: Matura 2012

Post autor: dermatogen »

Czy ktoś jeszcze dał w doświadczeniu z alkoholanem oranż metylowy i etanol? Moim zdaniem fenoloftaleina potwierdzi tylko, że to nie jest mocny kwas. Dość ważne wydaje mi się to, że napisali bardzo słaby kwas - to nie jest zatem kwas typu HNO2 albo H2SO3. To jest wiele razy słabsze, aż tak słabe, że jest wypierane przez wodę (która okazuje się tutaj mocnym kwasem!) w reakcji hydrolizy nieodwracalnej. Ale może przekombinowałem.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2012, o 16:46 przez dermatogen, łącznie zmieniany 1 raz.
seelaaf
Posty: 892
Rejestracja: 16 lip 2011, o 20:25

Re: Matura 2012

Post autor: seelaaf »

AlicjaD pisze:Nie wiem jak wy, ale modlę się aby mój plan B wypalil - farmacja.
W zeszłym roku w Toruniu próg to 150? Jak znów progi spadną, a mi podpasuje klucz to jest nadzieja, że nie [mod] sobie życia.

no ja czekam na cud, bo tak to tez moge sobie powiedziec, ze spieprzylam sobie zycie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości