kto poprawił?

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: kto poprawił?

Post autor: wojtak »

Stalowy Od czego to zależy?
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: kto poprawił?

Post autor: Anielka »

pytanie nie do mnie, ale po części mogę chyba odpowiedzieć: na PUMie są najniższe progi i rozszerzona fizyka (którą ludzie wcześniej częściej zdawali), na UJ R fiz jest liczona jak podstawowa matma a wiadomo że żeby mieć ~100% z fizyki(bo tyle zwykle ludzie z podst matmy w Krakowie mają) to trzeba być naprawdę niezłym(i jak wyżej, wcześniej ludzie nie zdawali w ogóle matmy, mają tylko tą maturę z fizyki).
stąd ciężko jest konkurować starszym rocznikom z osobami zdającymi obecnie maturę.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: kto poprawił?

Post autor: Stalowy »

wojtak, dokładnie tak jak napisała Anielka. Do tego warto dodać, że WUM, UJ i Poznań są tzw. uczelniami pożądanymi - to najczęściej uczelnie tzw. pierwszego wyboru - jak ktoś się dostaje, to już tam najczęściej zostaje. Bierze to odwzorowanie w ilości list rankingowych i różnicy między pierwszym a ostatnim progiem. Porównaj ile jest na ŚUMie różnicy a ile na WUMie czy c*UJocie
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: kto poprawił?

Post autor: lith »

Nie wiem jak na innych z wspominanych, ale na wumie są chyba dość spore spadki i końcowo wypada progami jak inne średnie mimo tej całej otoczki okół niego.
villemo
Posty: 81
Rejestracja: 24 lip 2010, o 13:12

Re: kto poprawił?

Post autor: villemo »

martynka_ pisze:a nie żal Ci było tych dwóch lat ? gt

Nie. Bo tamte studia mnie kompletnie nie interesowały. I nie żałuję,że tu poszłam
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: kto poprawił?

Post autor: promyczek14175 »

Dobra, to ja mam info co do tej wspaniałej ustawy wchodzi ona od przyszłego roku akademickiego, więc jeśli w tym roku zaczniemy jakieś studia, a potem je przerwiemy nic to nas nie kosztuje dlatego nie wybrałam policealnej, bo jak za drugim razem medycynka nie wypali, to ja bulić nie będę
Więc spokojnie można coś zacząć w tym roku,a potem przerwać pisali o tym w Cogito", więc myślę,że można im wierzyć kumpel też ma jakieś wtyki i sprawdził
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: kto poprawił?

Post autor: Amani »

To masz bledne informacje. Wejdz sobie na PUM i zobacz, że kazdy przyjety musi podpisac deklaracje ze to jego pierwszy kierunek za ktory otrzymuje punkty ECTS.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: kto poprawił?

Post autor: _włóczykij »

promyczek14175, nie głoś śmiesznych herezji, nie majac na to żadnych dowdów tylko kolejny zamęt siejesz.
Awatar użytkownika
Candy1992
Posty: 164
Rejestracja: 24 maja 2012, o 11:42

Re: kto poprawił?

Post autor: Candy1992 »

Kod: Zaznacz cały

rp.pl/artykul/757696,787242-Student-zaplaci-za-dluzsze-studia.html

Kod: Zaznacz cały

rp.pl/artykul/789364.html
Proszę bardzo. Tutaj link w sprawie nowej ustawy Studiowałam przez pół roku technologię chemiczną na polibudzie i w porę zrezygnowałam. I tak chciałam się po roku przenieść, więc musiałabym płacić. A tak to przestudiowałam pół roku na marne, ale przynajmniej płacić nie muszę.

I rozmawiałam z dziekanem Jakbym rok studiowała, to potem musiałabym na pewno zapłacić .
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: kto poprawił?

Post autor: _włóczykij »

Candy1992, Czyli dobrze rozumiem, że jeśli teraz zacznę studia np. analitykę medyczną, a po roku dostanę się na medycynę, to będę musiała płacić za semestr medycyny?
agmel
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2012, o 15:54

Re: kto poprawił?

Post autor: agmel »

Candy1992 pisze:rozmawiałam z dziekanem Jakbym rok studiowała, to potem musiałabym na pewno zapłacić .
A nie jest tak, że jeżeli teraz po roku studiowania zrezygnuję i od października tego roku zacznę nowe studia to nie będę musiała płacić? O ile wiem ustawa obowiązuje od roku akademickiego 2012/2013, a prawo nie działa wstecz. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie, takie zamieszanie jest z tą nową ustawą
A jak będzie też wyglądać sprawa gdy wezmę dziekankę na jednym kierunku, a drugi zacznę? Wtedy to się liczy jako drugi kierunek? I już będę musiała płacić?
Przepraszam, że trochę nie w temacie, ale został poruszony tutaj ten temat
Redia
Posty: 351
Rejestracja: 3 paź 2011, o 18:13

Re: kto poprawił?

Post autor: Redia »

moja sąsiadka dostała się na SUM za drugim i zimowała na biofizyce, ja w domu, teraz poprawiałam ale chemię cienko widzę a nie chce drugi rok w domu siedzieć /
Awatar użytkownika
Candy1992
Posty: 164
Rejestracja: 24 maja 2012, o 11:42

Re: kto poprawił?

Post autor: Candy1992 »

Ja też już do końca nie wiem. W tym artykule jest napisane, że ustawa obowiązuje od stycznia tego roku. Jak byłam na uczelni, to pełno ludzi zrezygnowało z tego powodu, bo poszli na tech. chem. tylko po to, żeby poprawić maturę z chemiitak jak ja. No i tak jak wspomniałam we wcześniejszym poście dziekan też mi mówiła, że nas to już też obowiązuje, a jestem rocznikiem 92. Popytajcie jeszcze znajomych, moze ktoś ma w rodzinie jakiegoś prawnika ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości