Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
claranova
Posty: 773
Rejestracja: 6 sty 2011, o 10:21

Re: poprawa matury

Post autor: claranova »

altena, od której godziny zabierasz się za te gnozje?
altena
Posty: 397
Rejestracja: 2 gru 2011, o 16:40

Re: poprawa matury

Post autor: altena »

chevelle pisze:Orientuje się ktoś, jak to jest z tymi badaniami pod tytułem o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów", czy to się robi konkretnie pod kątem medycyny? I właściwie kiedy to trzeba załatwić? Na stronie CMUJ piszą, że oni dają skierowanie na te badania. I co, wtedy są bezpłatne? U mnie w mieście jest jakaś pro-hiper promocja, biorą za papierek 20zł i nie wiem, czy iść to już załatwiać, czy co?
na śum jest tak że możesz iśc w każdej chwili po skierowanie na badania, iść do tej przychodni z którą mają podpisaną umowę i za darmo tam wykonują badanie krwi - diagnostykę wykonując oznaczenie we krwi poziomu ALAT ASPAT i bilirubiny, w tej samej przychodni przyjmuje lekarz i wydaje zaswiadzcenie od reki, ale oczywiscie przed wejsciem do gabinetu lekarskiego wypełnia się ankiete - mniej wiecej trzeba zaznaczyc czy się choruje itd itd
i pózniej w dniu kiedy dstaniesz się na lekarski już mając ładni przygotowaną teczuszkę z wynikami, z zaswiadczeniem itd idziesz do dziekanatu uczelni i dokonujesz wpisu na I rok, Jeśli pójdziesz do lekarza wskazanego przez uzcelnie - badanie masz za free, jeśli nie to płaciś a uczelnia nie zwraca kosztów badań
Moja dobra rada, jesli już ktoś czuje że razcej na 100% się dostanie na kierunek wymarzony lub ma brdzo wysoką szansę , to radzę wczesniej się za to wziąść, bo póżniej przychodnia ma biliard kandystaów na studia nie jest w stanie przyjąć wszytskich jednego dnia, a wiadomo terminy gonią
to tak w skrócie
Ostatnio zmieniony 16 maja 2012, o 21:21 przez altena, łącznie zmieniany 1 raz.
altena
Posty: 397
Rejestracja: 2 gru 2011, o 16:40

Re: poprawa matury

Post autor: altena »

claranova pisze:altena, od której godziny zabierasz się za te gnozje?
oj tam oj tam ładnie odpowiadam na zadane pytania, a gnozja no - mózg mi chyba wyparował i już
nie no już się biorę za nią
kangurzyca

Re: poprawa matury

Post autor: kangurzyca »

Na stronie CMUJ piszą, że oni dają skierowanie na te badania. I co, wtedy są bezpłatne? U mnie w mieście jest jakaś pro-hiper promocja, biorą za papierek 20zł i nie wiem, czy iść to już załatwiać, czy co?
wg mnie lepiej poczekać i iść tam, gdzie uczelnia kieruje i jest to refundowane .
Czytałam, że ewentualnie można mieć od innego lekarza medycyny pracy, ale wtedy płacisz z własnej kieszeni.
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: poprawa matury

Post autor: vuze »

altena, Można podwyższać wynik egzaminu pisemnego i ustnego przez okres 5 lat od pierwszej matury

także nie można dożywotnie narobiłaś nadziei! nu,nu,nu!
seelaaf
Posty: 892
Rejestracja: 16 lip 2011, o 20:25

Re: poprawa matury

Post autor: seelaaf »

jeju blagam Was. ja bym za przeproszeniem ocipiala jakbym miala pisac z 6 razy mature tozto mozna zglupieć albo wyladowac w tworkach
Awatar użytkownika
Pakolla Malajestra
Posty: 138
Rejestracja: 28 lip 2010, o 17:22

Re: poprawa matury

Post autor: Pakolla Malajestra »

Ja znam taką wersję, że przez 5 lat od pierwszej matury jest za darmo, potem - owszem można, ale coś tam się płaci.

cinek0111, podaj proszę linka, na jakiej podstawie tak piszesz, gdyż informacje niesprawdzone stresują osoby na forum, powodują zamęt. Podwyższanie wyniku, a poprawa (różnice) było omawiane na forum łącznie z podaniem konkretnych informacji z CKE. Nie było żadnego odnośnika, że należy płacić za takowy egzamin po 5 latach (podwyższanie). Więc skąd te informacje i konkrety proszę podawać, tylko sprawdzone, potwierdzone informacje z linkami i ludzi w błąd nie wprowadzać.
cinek0111
Posty: 40
Rejestracja: 19 maja 2011, o 01:13

Re: poprawa matury

Post autor: cinek0111 »

Słyszałem to od dyrektora mojego liceum, gdzieś na początku minionego (dla nie-maturzystów jeszcze trwającego) roku szkolnego. Chodziło o podwyższenie wyniku. Nie jest wykluczone, że sam ten człowiek miał błędne informacje, zatem mój poprzedni post rzeczywiście może kogoś sprowadzić na manowce. Proszę kogoś władnego o jego kasację.
Awatar użytkownika
Acetylo
Posty: 653
Rejestracja: 22 lis 2010, o 13:54

Re: poprawa matury

Post autor: Acetylo »

Dajcie spokój 6 razy poprawiać to by się człowiek chyba skończył psychicznie
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: poprawa matury

Post autor: Idan »

kurna
mam zapalenie jednej spojówki xd, to wszystko wina stresu, CKE mi za to srogo zapłaci jak się nie dostanę

tym miłym akcentem żegnam Was i idę spać
altena
Posty: 397
Rejestracja: 2 gru 2011, o 16:40

Re: poprawa matury

Post autor: altena »

vuze pisze:altena, Można podwyższać wynik egzaminu pisemnego i ustnego przez okres 5 lat od pierwszej matury

także nie można dożywotnie narobiłaś nadziei! nu,nu,nu!
Można :D naprawdę, zerknełaś do tego linka, do tej deklaracji którą wstawiłamgt

Załącznik 1c. Deklaracja absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2007 – 2009 i nie uzyskał świadectwa dojrzałości oraz dla absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2005 – 2009, uzyskał świadectwo dojrzałości i chce podwyższyć wyniki egzaminów lub zdać egzaminy z przedmiotów dodatkowych

to jest deklaracja z tego roku, i spójrz mogą jeszcze spokojnie zdawać osoby, które zdały maturę 2005 i chcą podwyższyc winyk itd - po raz pierwszy pisały 7 lat temu, a 5 lat jest dla osoby któr nie zdała - nie otrzymała świadectwa
SpinyLobster
Posty: 29
Rejestracja: 1 maja 2012, o 16:28

Re: poprawa matury

Post autor: SpinyLobster »

Mogę już zakładać wątek w stylu rocznik 92 na maturze z chemii 2013 czy jeszcze się wstrzymać
altena
Posty: 397
Rejestracja: 2 gru 2011, o 16:40

Re: poprawa matury

Post autor: altena »

SpinyLobster pisze:Mogę już zakładać wątek w stylu rocznik 92 na maturze z chemii 2013 czy jeszcze się wstrzymać
to zalezy jak oceniasz to jak Ci poszło, już po chemii możesz mniej wiecej ocenić

e-mail wyslany do Ministwrstwa, a co
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości