Matura 2012

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Matura 2012

Post autor: Glina »

Gerla pisze:Glina, Podziwiam Według mnie teraz lepiej odpocząć, zregenerować siły, jeśli rzeczywiście okaże sie że trzeba podnieść wynik to i tak bedzie na to dużo czasu.
Sam sie dziwie, uczyłem się przez całe ferie i całe wakacje, bez tygodnia przerwy
Awatar użytkownika
imagiine
Posty: 83
Rejestracja: 8 paź 2009, o 16:52

Re: Matura 2012

Post autor: imagiine »

Raccoon6 pisze:imagiine, z tego co wiem tylko Kraków zredukował Myślę, że będą podobne albo nawet wzrosną o 1pkt U nas było bardzo dużo osób poprawiających maturę i wszyscy wyszli zadowolenie mówiąc, że łatwe Ale w sumie nie ma co im się dziwić, bo siedzieli w domu i nie mieli na głowie nic innego tylko biologia i chemia
O, to dobrze słyszeć. Mam nadzieję, że chociaż na ŚUMie nie wzrosną dramatycznie
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: Matura 2012

Post autor: MaOaM »

Glina, a liczyłes sobie ile mniej wiecej bedziesz mieć punktów? juz na pewno wszystko stracone? moze się załapiesz jeszcze
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Matura 2012

Post autor: skface »

Bella Donna pisze:
slayer9 pisze:Skoro mówicie, że chemia nie jest dobrym pomysłem, żeby przesiedzieć na niej rok i poprawić maturę to jaki kierunek były do tego odpowiedni ? Chce poprawić maturę za rok, a siedzenie w domu odpada.
Nie idź na chemię, nie dasz rady tego pogodzić, wiem, co mówię. Ten kierunek jest bardzo ciężki, matematyka, fizyka i na końcu chemia pochłania całkowicie, pisanie sprawozdań, uczenie się do ciężkich cotygodniowych kolosów, poza tym nie myśl sobie, że chemia na studiach jest taka jak chemia w LO i będąc na chemii doszkolisz się z chemii i jednocześnie świetnie przygotujesz do matury. Uczysz się chemii od początku w zupełnie inny sposób, jak w LO. Więc nic bardziej mylnego.
Myślałem o tym, tutaj jest lista przedmiotów jakie są na pierwszym roku, po kliknięciu na któryś jest bardziej szczegółowy opis
Awatar użytkownika
enamelum93
Posty: 190
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:56

Re: Matura 2012

Post autor: enamelum93 »

chyba jednak pójdę na ten lekarski, tylko, że płatny. Rodzice zasponorują mi ten jeden rok
Bella Donna
Posty: 198
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:03

Re: Matura 2012

Post autor: Bella Donna »

A co zrobisz później, nie można się przecież przenosić z płatnej na niepłatną.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Matura 2012

Post autor: Lektom »

imagiine pisze:A nie boicie się, że progi właśnie wzrosną? W końcu zredukowali w tym roku ilość miejsc
Ja w to nie wierzę, że wzrosną. Na pewno nie na trójprzedmiotowych.
Ja też pisałem do wielu uniwerków medycznych i panie z rekrutacji mówiły, że liczba miejsc nie zostanie zmniejszona.
Możliwe że w krakowie tylko tak się stanie)
Także nie siejcie paniki z tymi miejscami. W końcu jest mało lekarzy i na gwałt ich potrzeba:D Jeszcze nam będą chcieli płacić żebyśmy tylko chcieli się uczyć i leczyć
Awatar użytkownika
Convallaria
Posty: 105
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:11

Re: Matura 2012

Post autor: Convallaria »

z tego co mi wiadomo można przy dobrej sredniej
Awatar użytkownika
enamelum93
Posty: 190
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:56

Re: Matura 2012

Post autor: enamelum93 »

jak się poprawi maturę tak, żeby dostać się na stacjonarne, wtedy przepisują tęosobę na drugi rok niepłatnych w ramach tzw. miejsc dziekańskich, czy jak to tam się nazywa
AlicjaD
Posty: 38
Rejestracja: 26 sie 2010, o 12:14

Re: Matura 2012

Post autor: AlicjaD »

Nie strasznie nawet podwyższeniem progów ! Ja liczę na to, że jeszcze kilka punktów spadną (
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Matura 2012

Post autor: szska »

Hej, czy ktoś zorientowany w 100% w tej sprawie może odpowiedzieć na moje pytanie? Mianowicie: czy jeśli pójdę teraz na rok na farmację, albo jakąś kosmetologię jeśli na farmację bym sie nie załapała, to rezygnując po roku będę musiała dokonywać jakichkolwiek opłat z tym związanych? Już słyszałam tyle wersji na ten temat, że nie wiem w co wierzyć, a muszę to wiedzieć na pewno, zanim zdecyduję się gdzieś przesiedzieć ten rok, który zawaliłam oczywiście chemią.
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Matura 2012

Post autor: prezesowaaa »

szanoska pisze:Hej, czy ktoś zorientowany w 100% w tej sprawie może odpowiedzieć na moje pytanie? Mianowicie: czy jeśli pójdę teraz na rok na farmację, albo jakąś kosmetologię jeśli na farmację bym sie nie załapała, to rezygnując po roku będę musiała dokonywać jakichkolwiek opłat z tym związanych? Już słyszałam tyle wersji na ten temat, że nie wiem w co wierzyć, a muszę to wiedzieć na pewno, zanim zdecyduję się gdzieś przesiedzieć ten rok, który zawaliłam oczywiście chemią.
płacisz za ostatni rok na kolejnych studiach które podejmiesz
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Matura 2012

Post autor: asiula9222 »

Czyli myślicie, że progi wzrosną na lek i na farmę? Ale jak myślicie o ile tak ? 2, 3 procent czy więcej? Ale powiedzcie tak uczciwie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości