Żywienie - łączenie produktów

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
CICHY
Posty: 10
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 22:00

Żywienie - łączenie produktów

Post autor: CICHY »

Jynx pisze:
malgosi35 pisze:Cichy moje dziecko na niepastryzwoanym mleku (z piersi) miało kolki i wysypki.
To się zdarza zależy od tego co matka spożywa, chodzi o przenikanie alergenów do mleka. Dla przykładu zabrania się karmienia mlekiem matki wtedy gdy matka pobiera lekarstwa przeciwko np. epilepsji (i wiele innych lekarstw). Teraz widać jak to jest wszystko uzależnione. Bardzo często zdarza się że alergeny z mleka krowiego przechodzą do mleka matki.

Pozdr.
Serdecznie witam Wszystkich

Masz rację Jynx, Oprócz tego co pisałeś, także matka źle łącząca pokarmy, [Chleb z serem (Skrobia z białkiem zwierzęcym), Kartofle z mięsem - skrobia z białkiem zwierzęcym) deser po posiłku mięsnym itd, takie połączenie w wyniku którego tworzą się toksyczne związki wchłaniane przez organizm , powodujące zatrucie krwi, a w konsekwencji całego organizmu.
Wiadomo że aby było trawione białko zwierzęce musi być odczyn kwaśny w żołądku, a przy trawieniu skrobii odczyn w żołądku musi być zasadowy. Jeśli połączymy pokarm skrobiowo- mięsny, w żołądku zacznie się proces neutralizacji kwasu. Ptialina która wraz ze skrobią już w ustach wydziela się i wędruje do żołądka. Wiadomo z chemii że zasada neutralizuje kwas i wtedy powstaje w nim wodnista zawartość o obojętnym odczynie. Teraz bakterie gnilne rozpoczynają proces.
Tak się już przyjęło, że musimy wydalać śmierdzące bąki, - to nieprawda. Kiedy połączymy prawidłowo pokarm, wystarczy zjadać dwa posiłki dziennie, bez uczucia głodu i spadku wagi. Organizm wykorzysta do maksimum zawartość pokarmu, a bąków nie ma, nie ma też zaparć.
Toksemia objawia się ostrą kwasicą krwi, chronicznym zmęczeniem, nerwowością i depresją, wypryskami skórnymi, charakterystyczną wonią ciała, przykrym zapachem z ust, (To nie od niemytych zębów, czy jak teraz podaje się w reklamach - bardzo śmieszne, zarazków na języku!, a przykwasicy krwi wydychany dwutlenek węgla uwalnia się przy wydechu i ma taką woń, jak i ciało tej osoby). Mam w tym doświadczenie, ponieważ nie używam żadnych suplementów i jakichkolwiek odżywek, i nikomu nie radzę tego używać, to chemia, chemia, i jeszcze raz chemia. A przecież jest tak duży wybór owoców, warzyw, które w większości spożywam na surowo, takie witaminy i mikroelementy polecam.
Teraz wyobraźcie sobie osobę która już ma wchłonięte toksyczne związki z źle połączonych produktów pokarmowych, jeśli było by to sporadycznie czynione, to organizm jeszcze potrafiłby to wydalić , natomiast nawyki żywieniowe są stałe i codziennie organizm otrzymuje sporą dawkę toksycznych związków. Jeśli one przedostają się swobodnie do organizmu, to także znajdują się w mleku matki karmiącej dziecko, a wyniki już znacie!
Literaturę Daniela Reid-a TAO ZDROWIA sprowadziłem sobie z Wydawnictwa w 1996 roku, wtedy jeszcze w Internecie nie było w ogule słychać o Tropologi - nauce łączenia pokarmów.
W Anglii malutkie dziecko ciągle miało wysypkę na ciele. Wykonano badania, i utrzymywały się w normie. Lekarze nie mogli znaleźć przyczyny. Dopiero badanie mleka matki wykryło w nim związki zmywacza do paznokci, lakieru do paznokci, dezodorantu i kremu. Tak więc nie jesteśmy tacy nieprzenikliwi, jakby się zdawało.
I nie można wszystkiego zwalać na zanieczyszczenie środowiska, gdyż ja nie żyję pod kloszem, oddycham takim samym powietrzem jak reszta, a nie choruję nawet na katar.
A kiedy jeszcze odżywiałem się tradycyjnie, i już w październiku nie mogłem wyjść na dwór, ponieważ zaraz zaziębiałem się. Przez siedem lat stosowania nauki wschodu odnośnie żywienia i mimo przybywania lat, staję się bardziej sprawny niż przedtem.
A dla wszystkich niedowierzających mam uwagę. Nie stosuję metodywierzę nie wierzę",
czy ma to podztawy naukowe, oraz czy osoba przekazująca tą wiedzę ma tytół naukowy - nie jest to dla mnie istotne.
Ważniejszy jest jej wygląd, jak wygląda jej twarz, barwa skóry, reakcja gałek ocznych, jak się porusza, jak mi tą wiedzę przekazuje, czy jest spokojny, wyciszony, czy nerwowo gestykuluje rękami.
Jeśli mimo głowy posypanej srebrem włosów, ciało jego przypomina 40-latka, bez zmarszczek na twarzy z gładką rumianą skórą, bez sinych podkrążeń pod oczami.
A słowa jego nie mówią"musisz w to uwierzyć", leczspróbuj, analizuj swym otwartym umysłem, swe doznania. A jeśli będziesz przekonany co do metod jakie otrzymałeś - zmień dotychczasowe nawyki żywieniowe, a życie Twe stanie się wolne od cierpienia".
To słowa mego nauczyciela. Dzięki niemu życie stało się inne od poprzedniego, nie choruję.
Widzę że Savok robi tu wykłady, ale nie będę się na nie wypowiadać. Mam tylko do Ciebie
Savok pytanie?. Jeśli tak wszystko wiesz to powiedz mi proszę, Dlaczego u osób zaczynających pić sok z marchwi w okresie np. tygodnia ich skóra na ciele zmienia się na barwę pomarańczową, a nawet silnie pomarańczową, choć nie bywają na słońcu (okres zimowy). Natomiast po tym czasie piją podwójną ilość soku z marchwi , a skóra z barwy pomarańczowej nabiera różowego odcieniu. odmiennego od poprzedniego?.

Serdecznie pozdrawiam

CICHY.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2007, o 13:41 przez CICHY, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Żywienie - łączenie produktów

Post autor: Savok »

CICHY pisze:Wiadomo że aby było trawione białko zwierzęce musi być odczyn kwaśny w żołądku, a przy trawieniu skrobii odczyn w żołądku musi być zasadowy.
To wg ciebie jaki jest zakres pH wystepujacy w zoladku
CICHY pisze:Dlaczego u osób zaczynających pić sok z marchwi w okresie np. tygodnia ich skóra na ciele zmienia się na barwę pomarańczową
Slyszales kiedys o barwnikach roslinnych? Otoz barwniki w marchwii, glownie ksantofile i B-karoten nie sa trawione, za to sa wchlaniane. pijac duze ilosci soku z marchwii nadmiar barwnikow uwidacznia sie na skorze. Nie jest to zaden cudowny efekt, tylko zanieczyszczenie organizmu barwnikam, ktorych zazwyczaj nie ma.

To co napisales o skladnikach dezodorantow itp w mleku, jest bzdura. przede wszystkim skora jest bariera ktora blokuje dostawanie sie zwiazkow z zewnatrz a nie pochlania je, my nie zywimy sie przez fagocytoze. Skladniki kalierow? Jesli babka sie ich nawachala, to pewnie byly, paznokiec jest tworem martwym i nie zachodza tam procesy bilogiczne, wiec jaka droga mialy by te zwiazki sie dostac?

A to co opisujesz w postaci osoby, ktorej. wierzysz, to nazywa sie to szarlataneria i efekty zabiegow kosmetycznych.
Prawisz bzdury, szanowny panie.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Żywienie - łączenie produktów

Post autor: badger »

CICHY pisze:[Chleb z serem (Skrobia z białkiem zwierzęcym), Kartofle z mięsem - skrobia z białkiem zwierzęcym) deser po posiłku mięsnym itd, takie połączenie w wyniku którego tworzą się toksyczne związki wchłaniane przez organizm , powodujące zatrucie krwi, a w konsekwencji całego organizmu.
Czyli powinienem juz nie zyc? Bo z tego co piszesz mam caly czas zatruty organizm. A wlasnie przed chwila jedzac sniadanie (chleb z sledziem w pomidorach) znowu sie zatrulem.
Dinobryon
Posty: 174
Rejestracja: 11 gru 2006, o 16:33

Re: Żywienie - łączenie produktów

Post autor: Dinobryon »

Drogi CICHY

Przede wszystkim na początek szacuneczek. Podziwiam zdrową dietę, warzywa, owoce tak dalej, tak dalej. Bez wątpienia ma to ogromny wpływ na zdrowie. Mi generalnie z racji młodego wieku na zdrowiu nie zależy zbytnio i od owoców, warzyw trzymam się z daleka. Ale nie o tym.

Wydaje mi się że swoje dobre samopoczucie i zdrowie zawdzięczasz właśnie spożywanym roślinkom. Mieszanie produktów może nie mieć tak dużego znaczenia bo faktycznie rozkład i trawienie pożywienia trwa nawet do 24h. Mniej więcej. Myślę więc że częściowo żyjesz na czymś w rodzaju placebo. Myślisz że dobrze się odżywiasz nie łącząc chleba z serem ale właśnie ta myśl daje Ci dobre samopoczucie a nie samo jedzenie. To że jesz jak jesz nie chroni Cię mimo wszystko od chemii.

Chemia jest wszędzie. To nie tylko odżywki i smakowe jogurty ale i garnki, pojemniki plastykowe, ubrania, telewizory, komputery. Każdy nowy sprzęt w domu emituje wręcz chemią jaką został udoskonalony. Taki np: komputerek, siedzisz sobie przy nim, czytasz mojego posta i nie zdajesz sobie sprawy z tego że pracując wytwarza on ciepło które ma z kolei wpływ na całe plastykowe wnętrze samego komputera. Pod wpływem ciepła wydziela się cała masa lotnych związków chemicznych które i tak wdychasz. To samo z telewizorami, monitorami, radiami. wszędzie się dodaje te plastyko podobne produkty bo są tanie w produkcji i łatwo je odpowiednio uformować.

Ubrania z kolei też barwi się przeróżnymi chemicznymi barwnikami. Nie mówię że nosząc je wchłaniasz przez skórę wszystko co na tych ciuchach siedzi ale ludzie mają zwyczaj wąchania nowych rzeczy przy kupowaniu albo po praniu.

W końcu te Twoje zdrowe pożywienie przechowywane w siatkach, pojemnikach plastykowych, foliach tak dalej. To z czego są one produkowane niestety w jakimś stopniu przesiąka w żywność.

Uświadamiam Cię żebyś nie był tak do końca przekonany o swojej czystości
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Żywienie - łączenie produktów

Post autor: Jakusz »

CICHY pisze:Wiadomo że aby było trawione białko zwierzęce musi być odczyn kwaśny w żołądku, a przy trawieniu skrobi odczyn w żołądku musi być zasadowy. Jeśli połączymy pokarm skrobiowo- mięsny, w żołądku zacznie się proces neutralizacji kwasu. Ptialina która wraz ze skrobią już w ustach wydziela się i wędruje do żołądka. Wiadomo z chemii że zasada neutralizuje kwas i wtedy powstaje w nim wodnista zawartość o obojętnym odczynie.
Po prostu mówisz bzdury CICHY.

Znowu należy Ci się lekcja z fizjologii na poziomie liceum (żeby nie mówić, że gimnazjum). Gdy zjadamy kromkę chleba, najpierw podlega ona obróbce w jamie ustnej, rozgryzieniu i wymieszaniu ze śliną. W ślinie znajduje się ptyalina (=ptialina=amylaza ślinowa). Enzym ten działa JEDYNIE w środowisku obojętnym (pH=7), a takie właśnie panuje w jamie ustnej. Właśnie tam rozpoczyna się proces trawienia skrobi. Rozkładana jest ona częściowo do dekstryn na tym etapie (dekstryny to krótsze łańcuchyposiekanej amylozy - jednego ze składników skrobi. Skrobia to mieszanka amylozy i amylopektyny w różnych proporcjach zależnie od roślin które ją produkują).
Następnie kęs pokarmowy wędruje do żołądka. pH w żołądku oscyluje w granicach 2. Zatem NIE MA MOWY O ODCZYNIE ZASADOWYM w żołądku. Środowisko kwaśne powoduje unieczynnienie amylazy ślinowej. Cukry w żołądku nie są trawione! Następny etap trawienia cukrów rozpoczyna się w dwunastnicy i dokonywany jest przez amylazę trzustkową a potem w jelicie cienkim (gdzie w większości cały cukier jest w formie maltozy) przez maltazę. Powstaje cukier prosty - glukoza.

Po za tym twoja teoria, iż ptialina zobojętnie kwasy żołądkowe jest conajmniej nietrafiona. aby podnieść pH w żołądku musiałbyś wypić spore ilości np. kwaśnego węglany sodu (=NaHCO3=soda oczyszczona).

Wymieszanie skrobii z białkami nie powoduje, iż któreś z nich nie jest trawione. Dzieje się tak dlatego, że enzymy działają osobno i nie przeszkadzaja sobie nawzajem, a po za tym nie dochodzi do zmian pH np w żołądku które miałyby powodować raz trawienie białek, a raz skrobii.

[ Dodano: Sro Maj 02, 2007 17:59 ]
CICHY pisze:deser po posiłku mięsnym itd, takie połączenie w wyniku którego tworzą się toksyczne związki wchłaniane przez organizm , powodujące zatrucie krwi, a w konsekwencji całego organizmu.
Jeśliś taki pewien swoich tez, to podaj mi także, jakie totoksyczne związki mogą wytworzyć się po spożyciu ziemniaków i mięsa razem? Chcę widzieć nazwy. mogą być systematyczne, mogą i zwyczajowe - podaj mi proszę te toksyny. Jestem ciekaw niezmiernie co może sie takiego wydarzyć jak produkty trawienia skrobi spotkają się z produktami trawienia białek (glukoza i aminokwasy). Z tego co mi wiadomo to nawet ze sobą reagować.
Jynx

Re: Żywienie - łączenie produktów

Post autor: Jynx »

JakubikF pisze: Wymieszanie skrobii z białkami nie powoduje, iŻ któreś z nich nie jest trawione. Dzieje się tak dlatego, Że enzymy działają osobno i nie przeszkadzaja sobie nawzajem, a po za tym nie dochodzi do zmian pH np w Żołądku które miałyby powodować raz trawienie białek, a raz skrobii.
Jeśliś taki pewien swoich tez, to podaj mi takŻe, jakie totoksyczne związki mogą wytworzyć się po spoŻyciu ziemniaków i mięsa razem? Chcę widzieć nazwy. mogą być systematyczne, mogą i zwyczajowe - podaj mi proszę te toksyny. Jestem ciekaw niezmiernie co moŻe sie takiego wydarzyć jak produkty trawienia skrobi spotkają się z produktami trawienia białek (glukoza i aminokwasy). Z tego co mi wiadomo to nawet ze sobą reagować.
JakubikF zopoznaj się z pojęciem Reakcja Maillarda co się robi z białkami i węglowodanami (one reagują ze sobą wtedy enzymy trawienne nie są wstanie poprawnie trawić).

Drugi aspekt: podczas termicznej obróbki z tłuszczów tworzy się akroleina która reaguje z grupami aminowymi aminokwasńw tworzy się akrylamid (zobacz link poniŻej jakie to cudo)

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Akrylamid
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Żywienie - łączenie produktów

Post autor: Jakusz »

Nie wczytałem się w link o reakcji Maillarda - przejrzałem go jednak pobieżnie. Tutaj są opisy reakcji zachodzących podczas smażenia. Nie jestem dokładnie pewien czy podobne zachodzą w przewodze pokarmowym. Jeśli masz tak dokładną wiedzę Jynx to chętnie poczytam.

To kwestia łączenia pokarmów - z którą polemizować zacząłem, bo brakuje mi naukowych dowodów w poście CICHEGO, jednak nie zaprzeczam zupełnie słuszności tej diety. Nic jednak nie usprawiedliwa braków w wiedzy z zakresu fizjologii układu pokarmowego człowieka w wydaniu CICHEGO.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Żywienie - łączenie produktów

Post autor: Savok »

Jynx, a wziales pod uwage, ze ludzie spozywaja produkty obrabiane termicznie od tysiecy lat? Gdyby ilosc powstajacego akrylamidu byla znaczaca dla organizmu, w wieku 20-30 lat ludzie schodziliby na nowotwory i to nie pojawiloby sie teraz tylko setki lat temu.

Natomiast gdyby uposledzenie zdolnosci trawienia bialek i cukrow mialo znaczacy poziom, akrylamid nie bylby naszym problemem, wszyscy pomarlibysmy z glodu.
A na koniec zdanie z podanego przez ciebie zrodla (calkiem ciekawego swoja droga):
Pocieszeniem w tej kwesti może być fakt, że nie stwierdzono związku między wymienionymi substancjami a rakiem u ludzi.
Zatem najpierw zastanow sie, czy to co podajesz jako argument oby napewno popiera teze.
Bardzo dobrze, ze ludzie zaczynaja wykrywac substancje wystepujace w sladowych ilosciach, ale nie robmy z tego afery.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Żywienie - łączenie produktów

Post autor: Jakusz »

Jynx pisze:Drugi aspekt: podczas termicznej obróbki z tłuszczów tworzy się akroleina która reaguje z grupami aminowymi aminokwasńw tworzy się akrylamid (zobacz link poniżej jakie to cudo)
Znowu piszesz o smażeniu. ja nawet nie wspomniałem o tym procesie w swojej poprzedniej wypowiedzi. W ogóle nie rozważam szkodliwości procesu smażenia i toksycznych związków które się wtedy tworzą - troszkę twoja odpowiedź nie na temat.

[Do moderatora] PS. Proponuję wydzielić kilka postów z tematu o mleku, bo ten się zupełnie w inna stronę rozwinął. Wybór stosownej nazwy tematy pozostawiam moderatorowi.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Żywienie - łączenie produktów

Post autor: malgosi35 »

ojjjjjejjjjjjjj!
Ale wyrodna ze mnie matka .
To może zrezygnujmy z karmienia piersią.

A wszystkim entuzjastom marchewki gratuluję. Zwłaszcza tej ze sklepu.
Wyciąga wszystko z gleby, pyszne azotany i azotyny. mniam.
A te najwieksze są najlepsze.
Po co się oszczędzać.
A najlepiej zaserwujcie sobie głodówkę. Taką dłuższą aż do kwasicy. I szkoda że nie jestsście kobietami, bo wtedy moglibyście być w ciąży i podkwasić swoje dziecko.
Bo przecież na początku ciąży są nudności a to objaw złego żywienia w wtedy trzeba się pogłodzić. A jeszcze trzeba popić ziół dla lepszego samopoczucia.

Teorie, teorie, teorie.
Zyczę zdrowia
Jynx

Re: Żywienie - łączenie produktów

Post autor: Jynx »

Malgosi35 nie masz się za co gniewać (za prawde!), takie informacje powinna kobieta otrzymać od pediatry, jakie leki moŻna przyjmować a jakich nie moŻna, przy kolkach niemowlecia pediatra powinien się matki zapytać co jadła aby wyeliminiwać tego rodzaju reakcje dziecka karmionego piersią.

A to co JakubikF twierdzi (2 listy powyŻej) to nieprawda, najpierw trzeba przeczytać artykuł aby twierdzić coś na jego temat.

Jynx
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Żywienie - łączenie produktów

Post autor: Jakusz »

A to co JakubikF twierdzi (2 listy powyżej) to nieprawda, najpierw trzeba przeczytać artykuł aby twierdzić coś na jego temat.

To co napisał Jynx jest nieprawdą, że to co napisałem nie jest prawdą. a prawdą jest to, że za prawdę, nie jestem pewien jakie reakcje zachodzą w układzie pokarmowym, jeśli o to Ci Jynx chodzi. Określenie, że nieprzewdą jest to czego nie wiem, wykracza po za twoje zdolności - telepatyczne jak sądzę.

Dalej twierdzę, że podany przez ciebie link dotyczacy reakcji Maillarda dotyczy procesu smażenia. Nie ma tam słowa o tym, ażeby podobne reakcje zachodziły w układzie pokarmowym! Jak sądzę, taki był zamysł twojej odpowiedzi na mój post w którym mówiłem o tym, iż glukoza z aminokwasem nie powinny reagować w układzie pokarmowym. Zaznaczam jednak, po raz drugi, iż nie jestem pewien w stu procentach, czy faktycznie nie zachodzi sytuacja podobna (w układzie pokarmowym) do tej na patelni. Zapytałem sięzatem Jynx czy masz więcej informacji na ten temat, a ty odpowiadaszto co napisał JakubikF jest nieprawdą i brak z Twojej strony rozwinięcia.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Żywienie - łączenie produktów

Post autor: Savok »

Jynx, przeczytalem ten artykul. Nie ma tam slowa o trawieniu. Delikatne podgrzewanie w rozumieniu chemika to jest jakies 60 stopni celsjusza.
W organizmie nie ma warunkow do zajscia reakcji Millarda.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości