Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Lektom »

mila1305, skąd jesteś?
Biologia: polecam operon + vademecum operonu + arkusze lat uprzednich. Zadania witowskiego też są w porządku)

Chemia: vademecum WSIP lub klimaszewskiej. + zadania (ale nie wiem skąd bo teraz CKE bierze z kosmosu jakieś ) na pewno nie polecam Witowskiego, no chyba że ma się na prawdę małą widzę, to można od niego zacząć, ale nie poprzestać

fizyka: mi osobiście żaden podręcznik nie podpasował dlatego polecam korki i zadania zadania zadania i jeszcze raz zadania.

Ale wiecie co tak na prawdę jest według mnie najważniejsze?
Żeby na maturze zachować czujność i opanowanie.
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: mila1305 »

Kalisz
z chemii dotychczas opieralam się na witkowskim, ale czasem zadania wydają mi się zbyt banalne i monotematyczne,
z biologii robię zadania z witka i persony i jakie się trafią z omegi, ale czasami się zalamuję, są naprawde czasem cięzkie i podchwytliwe, jesli chodzi o naukę to operon, nowa era i repetytorium danowskiego, a mimo wszystko jest wiele zadań, których zrobić nie potrafię,
z fizyki to są początki dopiero u mnie, zaczynam chodzic na korki i mam ksiązki żak i rozne zbiory typu persona, mendel, ale jak narazie cięzko idzie
nie umiem znaleść sposobu na naukę
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: zoo_ »

mila1305, Witowski*
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Lektom »

zbiory typu persona, mendel, ale jak narazie cięzko idzie
o tak, zapomnialem o mendlu. Zdecydowanie polecam. Fajne i maturalne zadania ma:)
Awatar użytkownika
Shenzi
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 19:24

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Shenzi »

Wbijam do Was, może Wam się uda zmobilizować mnie do nauki, bo póki co książki leżą i kurz zbierają
Tak, tak, za rok matura.
W planach chemia i biologia na rozszerzeniu. Co dalej?
Może lekarski/farmacja albo jakaś chemia leków.
aomame
Posty: 3
Rejestracja: 5 maja 2012, o 12:15

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: aomame »

czyli generalnie nie mam się czym przejmować, bo wszędzie tak jest:P trzymam kciuki za uczących się do matury 2013:P
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: aster »

nie wiem, jak Wam, ale mi te 2 lata liceum minęły niewyobrażalnie szybko. co prawda uczyłam się systematycznie i sumiennie rozwiązywałam zadania maturalne, ale mimo wszystko bardzo się boję- szczególnie chemii.

jak to będzie z wami? macie zamiar nadrabiać zaległości w wakacje?
ja zastanawiałam się, czy w wakacje nie przerobić materiału z 3 klasy z chemii.
Pheyren
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 17:35

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Pheyren »

Witam Was,

przeglądałam dział o fizyce, ale postanowiłam zajrzeć i tutaj. Mam nadzieję, że trafiłam w odpowiednie miejsce. Chciałabym zdawać maturę rozszerzoną z fizyki w przyszłym roku (zastanawiając się cały czas, czy nie porywam się z motyką na słońce, no ale próbować warto) i może znajdzie się ktoś, kto poleci mi jakiś zbiór zadań, na podstawie którego można się dość dobrze przygotować, bo o tyle, o ile z biologią i chemią w tej sprawie problemu nie mam tutaj jest nieco gorzej. Tak, znalazłam wiele różnych wymienionych, ale ciężko coś wybrać, nie wiedząc co jest czym. Może ktoś podzieli się doświadczeniem w tym zakresie. Byłabym bardzo wdzięczna )
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Collo »

jak to będzie z wami? macie zamiar nadrabiać zaległości w wakacje?
ja zastanawiałam się, czy w wakacje nie przerobić materiału z 3 klasy z chemii.
Ja też cały rok systematycznie się uczyłem, całe wakacje odpoczywam
I tobie też radze odpocząć, po co w wakacje męczyć się nad materiałem z chemii, którego jeszcze nie miałeś omawianego. Z nauką do matury wystartujemy we wrześniu, odprężeni i wypoczęci
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: mila1305 »

z fizyki polecam maturalnie, że zdasz
zbiory persony,mendel
ja osobiscię lubie repetytorium persony i w sumie operonu jest nawet ok
a tak mam ksiązki żaka i chyba 1 czesc wsip
ja troche bylam niesystematyczna, wiec musze we wakacje popracować
______________

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: ______________ »

Z Fizyki każdy poleca to samo. Ja korzystałem ( bo zrozumiałem, że fizyki nie pojmę na zadowalającym mnie poziomie, a w szkole to . i sobie już odpuściłem nieważne. W każdym razie jak pewno wiesz Zbiór prostych zadań z fizyki K.Chyli to pozycja obowiązkowa, w internecie znajdziesz rozwiązania zadań krok po kroku w .pdf. Zbiór zadań maturalnych z fizyki Zakoru jest bardzo dobry, typowe zadania maturalne,ale nie ma tam rozwiązań i szczegółowych odpowiedzi np. z długiego zadania obliczeniowego ,gdzie korzystasz z kilku wzorów tworzysz jakieś układu, to w odpowiedziach masz tylko wynik liczbowy, a wzór finalny, który wyprowadziłaś nie zawsze masz, najczęściej nie ma. I tak potem nie rozwiążesz zadania, bo nie masz o co sie zaczepić.
Miłej lektury
EDIT: Ortografy poprawiam.
Awatar użytkownika
Shenzi
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 19:24

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Shenzi »

aster pisze: jak to będzie z wami? macie zamiar nadrabiać zaległości w wakacje?
Ja raczej nie mam wyjścia i planuję przez wakacje przerobić zoologię i botanikę. Niestety, nie miałam tego w szkole, wszystko w moich rękach.
moncia1994
Posty: 14
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 23:25

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: moncia1994 »

Cześć jestem na tym forum już jakiś czas,ale się za bardzo nie udzielam pisząc posty (raczej czytam tylko).Też zdaję maturę w 2013 biologia,chemia poziom rozszerzony . Co do postu wyżej to mam zamiar nadrobić zaległości z chemii w wakacje:P,ale nie wiadomo0 jak to w praktyce wyjdzie.Do liceum do ,którego chodzę jest bardzo dobre(podobno),ale i tak jestem w stanie zrobić w domu sam niż na lekcjach.Przerabianie na biologi podręcznika operonu to strata czasu w domu też mogę poczytać i to z paru źródeł.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości