Regulacja wydzielania hormonów przysadki mózgowej

Wzajemna pomoc w rozwiązywaniu zadań i prac domowych z biologii. Napisz, dodaj załącznik, wskaż problem, którego nie rozumiesz.
storczyk_
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2012, o 11:26

Regulacja wydzielania hormonów przysadki mózgowej

Post autor: storczyk_ »

Witam.
Jestem tu nowa, mam nadzieję, że ktoś postara mi się pomóc. Mianowicie, chodzi mi (jak w temacie) o regulacje wydzielania hormonów przysadki mózgowej. Jakie są mechanizmy kontrolowania tej regulacji? Będę wdzięczna za odpowiedź)
Pozdrawiam
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Regulacja wydzielania hormonów przysadki mózgowej

Post autor: AnnaWP »

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_podwzg%C3%B3rzowo-przysadkowy

Kod: Zaznacz cały

chomikuj.pl/janusz692/II+lek/Fizjologia/oun+3/I.+Czynno*c5*9b*c4*87+podwzg*c3*b3rza/6.Regulacja+czynno*c5*9bci+hormonalnych*2c+wp*c5*82yw+na+przysadk*c4*99+m*c3*b3zgow*c4*85,729225566.doc
Awatar użytkownika
Pakolla Malajestra
Posty: 138
Rejestracja: 28 lip 2010, o 17:22

Re: Regulacja wydzielania hormonów przysadki mózgowej

Post autor: Pakolla Malajestra »

o regulacje wydzielania hormonów przysadki mózgowej

szukaj w podręczniku do biologii - anatomia i fizjologia człowieka, zależy też czy jesteś w gimnazjum, czy w szkole średniej, znajdź odpowiedni dla Ciebie podręcznik, możesz poszukać w szkolnej bibliotece, tam na pewno jest dużo różnych książek. Zazwyczaj na początku należy się zapoznać z wiadomościami o układzie nerwowym, przynajmniej ogólnie, następnie układzie hormonalnym, przysadce mózgowej, jej budowie, wydzielanych hormonach, tam znajdziesz mechanizmy regulacyjne większości omawianych hormonów na poziomie gimnazjum oraz szkoły średniej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości