Matura 2012

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Matura 2012

Post autor: szska »

slayer9, masz zamiar gdzieś iść na rok, a potem próbować na mede za rok?
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Matura 2012

Post autor: Bartek_DST »

szanoska, a po co marnować kase ? jesli sie nie uda na medycyne w takim wypadku ? Czy to nie debilizm?
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Matura 2012

Post autor: Glina »

co ja pacze? progi na biotechnologie wieksze niz na farmacje?
Bella Donna
Posty: 198
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:03

Re: Matura 2012

Post autor: Bella Donna »

Eee, co Wy tu wypisujecie, nie są wyższe, w tamtym roku na UJ na biotechnologii liczyli JEDEN lepszy przedmiot, próg spadł do 80%, jak nie niżej.
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Matura 2012

Post autor: skface »

Bartek-DST pisze:szanoska, a po co marnować kase ? jesli sie nie uda na medycyne w takim wypadku ? Czy to nie debilizm?
No nie debilizm bo na kierunku typu biotechnologia / chemia będę mógł lepiej się przygotować do matury niż siedząc sam w domu i waląc głową w ścianę z nudów.
szanoska pisze:slayer9, masz zamiar gdzieś iść na rok, a potem próbować na mede za rok?
Tak jakby.
Bella Donna
Posty: 198
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:03

Re: Matura 2012

Post autor: Bella Donna »

slayer9 pisze:
Bartek-DST pisze:szanoska, a po co marnować kase ? jesli sie nie uda na medycyne w takim wypadku ? Czy to nie debilizm?
No nie debilizm bo na kierunku typu biotechnologia / chemia będę mógł lepiej się przygotować do matury niż siedząc sam w domu i waląc głową w ścianę z nudów.
.
Nie wiesz co mówisz. Niby jak przygotujesz się lepiej do matury studiując? Nie będziesz miał na nic czasu, materiał nie pokrywa się nawet w 1%. Non stop są kolokwia, pisanie sprawozdań, siedzenie od rana do wieczora na uczelni.
Widać, że nie wiesz co to studiowanie, a kierunki brane przez Ciebie pod uwagę na przezimowanie są naprawdę trudne, to nie takie hop siup jak Ci się wydaje.
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Matura 2012

Post autor: Glina »

Właśnie ja o to się boję, ze bedzie ciezko pogodzic te dwie sprawy. Chce iść na analitykę medyczną i za rok poprawiać maturę. To chyba najlepszy wybór bo nikt mi nie da pewności, że za rok poprawie, a tak będę już na analityce wiec całkiem niezle. Slyszalem o wielu osobach ktore po analityce poprawialy i dostawaly sie, wiec jak sie chce to sie da
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Matura 2012

Post autor: skface »

Bella Donna pisze:Nie wiesz co mówisz. Niby jak przygotujesz się lepiej do matury studiując? Nie będziesz miał na nic czasu, materiał nie pokrywa się nawet w 1%. Non stop są kolokwia, pisanie sprawozdań, siedzenie od rana do wieczora na uczelni.
Widać, że nie wiesz co to studiowanie, a kierunki brane przez Ciebie pod uwagę na przezimowanie są naprawdę trudne, to nie takie hop siup jak Ci się wydaje.
A ja słyszałem, że pokrywa się i to w o wiele więcej niż 1%. Wolę iść na studia pokrewne z biologią lub chemią i nauczyć mózg uczyć się niż marnować go w domu. Mam znajomych którzy mogli wybrać dom lub studia i przesiedzieli 1 rok w ten sposób i matura nie była dla nich problemem. Oczywiście nikt nie wybiera politechniki gdzie jest 120 godzin matematyki w semestrze. Słyszałem tutaj na forum o osobach które nawet na będąc na farmacji dawały radę godzić maturę z tamtejsza nauką, więc nie mierz mnie tą samą miarą.
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: Matura 2012

Post autor: woicieh »

Na chemii uniwersyteckiej matematyka wcale nie jest taka super prosta w porównaniu do politechniki
Analizy matematycznej nie obejdziesz
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Matura 2012

Post autor: skface »

Wiem, że matematyka mnie nie ominie, pogodziłem już się z tym.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura 2012

Post autor: lith »

slayer9, no jasne, na niestacjonarnym leku tez ludzie podchodzą do matury i część z nich poprawia. Jednak w ciągu roku do poprawy się po prostu nie uczą. Najwyżej dzień, czy kilka dni przed sobie coś przypomną. Na takie coś można liczyć jak się umiało dobrze do matury, a nie poszła. Bo w nadrabianiu jakichkolwiek zaległości to studia nie pomogą.
aza
Posty: 116
Rejestracja: 11 maja 2012, o 16:40

Re: Matura 2012

Post autor: aza »

Dlaczego czas spędzony w domu to czas zmarnowany? Przeciez można w tym czasie rozwijac swoje zainteresowania itp.
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Matura 2012

Post autor: skface »

lith pisze:slayer9, no jasne, na niestacjonarnym leku tez ludzie podchodzą do matury i część z nich poprawia. Jednak w ciągu roku do poprawy się po prostu nie uczą. Najwyżej dzień, czy kilka dni przed sobie coś przypomną. Na takie coś można liczyć jak się umiało dobrze do matury, a nie poszła. Bo w nadrabianiu jakichkolwiek zaległości to studia nie pomogą.
Nie mów, że pierwszoroczna chemia gdzie zaczynasz naukę od budowy atomu nie pomoże uzupełnić braków. Oczywiście liczę się z tym, że są też tam przedmioty mniej lub bardziej potrzebne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość