Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
moncia1994
Posty: 14
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 23:25

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: moncia1994 »

Podobno najlepszym przygotowaniem do matury z chemii jest robienie zadań,nie sucha nauka jak w biologi. Ostatnio dostałam mały ochrzan,że robienie zadań z Witowskiego z chemii to za mało do matury,a dużo osób wypowiadało się ,że to w zupełności wystarczy
ekim
Posty: 469
Rejestracja: 14 lut 2009, o 15:10

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: ekim »

moncia1994, Poleganie wyłącznie na Witowskim to jedna z największych głupot jakie można zrobić.
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Madridistka »

W Witowskim są wszystkie zadania z lat poprzednich i praktycznie rozwiązuje się je na jedno kopyto, a matura od zeszłego roku jest inna, odbiega od tych schematów, które był na maturach poprzednich. Do 2010 roku najważniejsza była wiedza, ktoś się wyuczył wszystkiego to zdał ze świetnym wynikiem, a teraz właśnie wiedza nie jest aż tak ważna, nie koniecznie osoba, która wszystko wie z chemii napiszę lepiej maturę od osoby, która ma jakąś tam wiedzę, ale potrafi bardziej pomyśleć, bo jak mniej wiesz to starasz się coś wykombinować i z reguły wychodzi to na dobre.
Awatar użytkownika
Acetylo
Posty: 653
Rejestracja: 22 lis 2010, o 13:54

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Acetylo »

Moim zdaniem dobrze przerobić Witowskiego, żeby mieć taką baze do robienia kolejnych (bardziej wymyślnych) zadań, ale opierać się tylko na nim to niestety obecnie zdecydowanie za mało Poza tym głupotą byłoby iść na mature wychodząc z założenia, że wszystko da się wymyślić bo oprócz tych zadań wymyśl coś z niczego są też te typowe a wystarczy je wcześniej przerobić i nie traci się niepotrzebnie punktów.
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: ekierka »

mam do Was pytanie,
mam zbiór Barbary Bukały pakiety zadań. I rozwiązywałem sobie zadania z stawonogów, mięczaków i pierścienic. Szczerze mówią, że na znaczną większość nie znałem odpowiedzi, mimo, że sam materiał- jak myślę- ogarnąłem nieźle.

Trochę mnie to załamało , więc powiedźcie mi jak jest u Was? Czy należy się tymi zadaniami przejmować ( przerabiać ten zbiór)?

Pozdrawiam!
moncia1994
Posty: 14
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 23:25

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: moncia1994 »

Ja Bukały nie posiadam mam zamiar sobie właśnie kupić i przerobić Posiadam oprócz Witowskiego ,który jest standardem (chyba u wszystkich) biologie w pytaniach i odpowiedziach - nie polecam jest tam mało zadań w dodatku takie banalne.
Z chemii mogę polecić repetytorium PWN
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: latomerii »

Moim zdaniem z biologii - książka Operonu, PWNu, zbiór (ja miałam Operon, Witowski i abc) plus arkusze
Chemia: Pazdro, Witowski, maturalnie, że zdasz, własne notatki(zrobiłam z książek Operonu i Czerwińskiego) i standardowo arkusze.

W klasie 1 i 2 robiłam zadania z persony z chemii i biologii
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Przemeqq »

Persona to dobra baza maturalna z chemii moim zdaniem. Trzeba zrobić przesiew niektórych zadań, ale większośc uczy fajnego, potrzebnego w dobie chemii jaką teraz mamy, myślenia.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: latomerii »

Przemeqq pisze:Persona to dobra baza maturalna z chemii moim zdaniem. Trzeba zrobić przesiew niektórych zadań, ale większośc uczy fajnego, potrzebnego w dobie chemii jaką teraz mamy, myślenia.
Zdecydowanie masz rację
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Przemeqq »

Poza tym Pazdro też fajny zbiorek, zwłaszcza jak się ma pełne rozwiązania zadań

I
I
I
I/
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: ekierka »

dzięki za odpowiedzi, jak znajdzie osoba się, która ma ten zbiór to proszę o odpowiedź ( pytanie w ostatnim poście na poprzedniej stronie),
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: zoo_ »

ekierka, porównaj sobie z treścią podręcznika. Nie znam tych pytań, ale jeśli twierdzisz,że na prawdę umiesz, a pytania są z kosmosu to olej to p
Niektóre zbiory mają to do siebie, że pytają o rzeczy, których nie znajdzie się po wyuczeniu kilku podręczników
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Collo »

Bukała ogólnie wykracza poza poziom LO, więc nie dziwcie się, że znajdziecie w niej ponadprogramowe rzeczy, a szczególnie tyczy się to zadań. Przerobiłem już kilka części tego cyklu i w każdej jest wiele pytań, w których zamiast sprawdzenia wiedzy poruszane są zupełnie nowe zagadnienie. Mimo wszystko książki bardzo dobre moim zdaniem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości