Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
kangurzyca

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: kangurzyca »

ekierka - nie przejmuj się, ja na korkach z bioli dostawałam każdorazowo zadania z kosmosu, ale dzięki temu nauczyłam się wiele więcej. Matura to nie klepanie formułek na pamięć, sama wiedza może nie wystarczyć. Przerabiaj sobie własnie problematyczne zadania, sprawdzaj odpowiedzi, to dużo daje
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Madridistka »

Ja mam na razie trening przed maturą z fizjologią zwierzą, kupiłam sobie też fizjologie roślin i w przyszłym roku jeszcze dokupię parę części. Książki są jak dla mnie świetne, co prawda poziom wykracza ponad LO, ale zawsze można sobie poczytać. Sprawdziany z biologii stały się dla mnie łatwiejsze po nauce z tą książką. Zadania na końcu działów są faktycznie bardzo trudne i głównie co robię to czytam do nich odpowiedzi.
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: ekierka »

dzięki za odpowiedzi, przynajmniej widzę teraz, że to nie tylko ja sobie z tym nie radzę . Jeśli ktoś chce jeszcze coś dorzucić to bardzo proszę
Awatar użytkownika
wia
Posty: 194
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:16

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: wia »

Cześć, może ktoś mnie tu jeszcze pamięta, sporo się udzielałam na początku istnienia wątku

Aktualnie nie mam czasu na nic, po prostu nie wiem w co ręce włożyć- zdaję w czerwcu CAE (certyfikat z angielskiego), w dodatku chodzę na półtoraroczny kurs z biologii i co tydzień mamy sprawdziany, matury do zrobienia, zadania do aktualnych tematów. Ogólnie jestem bardzo zadowolona (miałam wątpliwości, czy się zapisywać), ale czekam już na te wakacje- może w końcu uda mi się wyspać
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Kester »

wia, mieszkam w Łodzi, a o półtorarocznych kursach nie słyszałem, gdzie takie wynalazki?

Bukała ma genialnie zrobiony metabolizm naprawdę świetnie.
Genetyka, ewolucjonizm, ochrona środowiska - 80% rzeczy nie potrzebnych, 20% gorzej tłumaczone niż Operon, więc nie polecam.
Reszty jakoś mało używałem, może błąd.
Awatar użytkownika
Mufinek004d
Posty: 37
Rejestracja: 4 lis 2010, o 21:05

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Mufinek004d »

Witam
przyłączam się do wątku, gdyż również zdaję maturę w 2013
Cheemia, biologia (rozszerzona) i zastanawiam się nad fizyką czy rozszerzona czy podstawowa

odnośnie książek OMEGI:
Lubię się z nich uczyć, mimo że niektóre rzeczy wykraczają poza program LO
z zadaniami z OMEGI, jak większość patrzę na odp, w końcu też jakiś sposób, na naukę.

Vademecum OPERON z biologii nie polecam, jest dużo błędów

A z fizyki jakie książki polecacie
Ja mam zbiory zadań: 2 tomy medyka i Chyłę.
Szczególnie chodzi mi o ksiązki z dobrze wyjaśnioną teorią bo ostatnio duzo teorii dają na maturze
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Lektom »

kester,
wia, mieszkam w Łodzi, a o półtorarocznych kursach nie słyszałem, gdzie takie wynalazki?
AOK chociażby
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Madridistka »

Co myślicie w ogóle o takich kursach? W przeliczeniu wychodzą one taniej niż godzina korków, a zajęcia z doświadczonymi nauczycielami i egzaminatorami CKE
Awatar użytkownika
Shenzi
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 19:24

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Shenzi »

Ja póki co przygotowuje się sama w domu. Jedynie raz w tygodniu do nauczycielki na godzinę zajęć dodatkowych.
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: paaula »

hej, robię zadanie z geografii na temat parków narodowych. Jednak chciałąbym opisać je wszystkie tak, żeby potem mogły mi posłuzyć do nauki do matury, ponieważ pani powiedziała nam że nam te prace potem odda, więc pomyślałam że to nie jest zły pomysł. Jak myślicie, jakie najważniejsze informacje można wypisać o parkach narodowych tak żeby było w tym to co trzeba a znowu nie robić z tego wypracowania?
Na pewno założenie parku, godło, najważniejsze gatunki roślin i zwierząt. Hm. i co jeszcze? Podziękowałabym ładnie za pomoc
Awatar użytkownika
wia
Posty: 194
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:16

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: wia »

kester pisze:wia, mieszkam w Łodzi, a o półtorarocznych kursach nie słyszałem, gdzie takie wynalazki?
W AOKu na Moniuszki, roczne też mają, polecam

Moi znajomi chodzą do nauczycielki z innego LO na zajęcia z biologii, płacą 100zł za 2h- mi by było szkoda pieniędzy na coś, co mogę przecież w większości zrobić sama w domu. Na kurs poszłam głównie dlatego, że ciężko mi się było zmotywować do powtórek starego materiału w domu. Generalnie nie widzę różnicy, czy zajęcia są w formie ja+nauczyciel czy grupa+nauczyciel- i tak robi się przecież to samo- słucha, notuje, rozwiązuje zadania

Które vademecum najlepsze: Operon, Greg czy Gutowska? Dwóch ostatnich nie miałam w ręce, ale gdzieś o nich czytałam, Operon jest ładnie uporządkowany, wiedza skondensowana, ale sporo błędów.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2012, o 20:54 przez wia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Przemeqq »

paula0809 pisze:hej, robię zadanie z geografii na temat parków narodowych. Jednak chciałąbym opisać je wszystkie tak, żeby potem mogły mi posłuzyć do nauki do matury, ponieważ pani powiedziała nam że nam te prace potem odda, więc pomyślałam że to nie jest zły pomysł. Jak myślicie, jakie najważniejsze informacje można wypisać o parkach narodowych tak żeby było w tym to co trzeba a znowu nie robić z tego wypracowania?
Na pewno założenie parku, godło, najważniejsze gatunki roślin i zwierząt. Hm. i co jeszcze? Podziękowałabym ładnie za pomoc
To w liceum jest coś takiego jak geografia? Kurcze, chyba za dużo chemii klepałem.


O parkach na maturę to trzeba tylko wiedzieć, że istnieją.
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: ekierka »

czy trzeba znać na pamięć cykle rozwojowe płazińców i nicieni?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości