czy macie czas na treningi?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
veronicao
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 20:13

czy macie czas na treningi?

Post autor: veronicao »

Czy będąc w klasie maturalnej mieliście czas na treningi (ludzie którzy uprawiają sport) ,lub jakieś inne wymagające hobby?
Zdaje maturę R z bioli i chemii, w 3 klasie zapisuje się na prawko , na dodatkowy angielski i pewnie jakieś korki z chemii (mam zaleglosci) , pływam w sekcji pływackiej (codzienne treningi) nie wiem czy da się to wszystko pogodzić/ Czy byliście w podobnej sytuacji ? Daliście radę?
I druga rzecz ,czy ktoś z forum nalezy do sekcji plywackiej na studiach ,słyszałam że na Gummed jest całkiem dobra , czy macie na studiach czas na trenowanie?
Awatar użytkownika
eMeS
Posty: 233
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 22:12

Re: czy macie czas na treningi?

Post autor: eMeS »

Zrezygnuj ze szkoły to będziesz miał czas
Ja prawko zdałem spokojnie (grudzień), na angielski chodziłem cały rok (do kwietnia), a naukę rozpocząłem (taką na 100%, cały dzień nad książkami) w czasie świąt, więc jakiś miesiąc przed maturą.
Wszystko zależy od tego, czy ogarniasz biol i chem czy może uprawiasz samo-okaleczanie próbując się uczyć tych przedmiotów.
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: czy macie czas na treningi?

Post autor: ponka »

ja w klasie maturalnej zrezygnowałam z treningów (taniec), bo były w czasie moich korków. niestety nie mogłam sobie przełożyć godzin, więc zrezygnowałam z tańca, bo bez tych kroków matury bym nie napisała (fizyka). także ciężko mi powiedzieć, czy da się to pogodzić. ja już na początku liceum zrezygnowałam z innych treningów, bo stwierdziłam, ze nie będę się wyrabiać. ale miałam koleżankę w klasie, która chodziła na korki bodajże z 3 przedmiotów (biologia, chemia, fizyka) i trenowała siatkówkę w naszym miejscowym klubie i dziewczyny zdobyły chyba wtedy mistrzostwo Polski. nie wiem, jak często miała treningi, ale na pewno często . ta koleżanka dostała się na medycynę w Bydgoszczy (nie wiem czy płatną, czy nie). w mojej klasie i szkole też mnóstwo osób zrobiło prawko właśnie w 3. liceum. aczkolwiek większość z tych osób miało napisaną maturę poniżej oczekiwań, choć też z drugiej strony ciężko powiedzieć, w jakim stopniu zaważyło to na ich przygotowaniach. jeśli uczysz się przez całe liceum i przed maturą będziesz powtarzać, a nie uczyć się wszystkiego od początku to powinnaś dać radę. aczkolwiek dla mnie to jest o tyle bez sensu, ze skoro trenujesz pływanie to nie po to, żeby sobie tylko popływać i tylko startować w zawodach. jeśli się trenuje to po coś- czyli żeby wygrywać. i tu już jest mały dysonans. zastanów się czy bardziej Ci zależy na pływaniu, czy żeby dostać się w przyszłym roku na medycynę. moim zdaniem (przynajmniej w moim przypadku) ciężko jest godzić wysiłek fizyczny z ciężką pracą umysłową. ale przecież ludziom się udaje, więc Tobie też może się udać.
zastanów się czy nie zacząć prawka już w wakacje, żeby zdać go w pierwszym semestrze i nie mieć kolejnych stresów przed maturą, chyba że masz urodziny w grudniu to może być ciężko .
poza tym, jeśli zobaczysz, że nie dajesz rady tego godzić to możesz zrezygnować w ciągu roku z czegoś .
i pamiętaj, nie ma się co zamartwiać na zapas .
Awatar użytkownika
Raccoon6
Posty: 283
Rejestracja: 4 lut 2011, o 18:39

Re: czy macie czas na treningi?

Post autor: Raccoon6 »

A ja polecam Może angielski trochę mniej jeśli to nie do matury tylko tak dla siebie, bo później staje się to uciążliwe (marzec-kwiecień kiedy babeczka mi zadawała po 3 eseje do napisania i zamiast nad biologią musiałem to pisać -.-)
Ja będąc w klasie maturalnej chodziłem na basen i siłownię + jak była pogoda to biegałem Gdyby nie ćwiczenia fizyczne to chyba nie dałbym rady do matury ^^ To jest taka ładna przerwa od książek, mózg odpoczywa, możesz słuchać dobrej muzyki albo myśleć o pierdołach. A później o wiele łatwiej położyć się w domu z jakimiś bezkręgowcami cyz innymi metabolizmami i pouczyć się
No i prawko nie mam zdania, ja robiłem w 2 liceum, ale kilku moich znajomych chciało to zrobić przed maturą i wiem że kombinowali, zwalniali się z lekcji itp. bo jazd inaczej nie mogli umówić Jeśli CI na tym nie zależy bardzo to chyba lepiej odłożyć to na maj Do końca czerwca powinnaś spokojnie dać radę zrobić
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: czy macie czas na treningi?

Post autor: ponka »

ok, ale mi chodziło o treningi, gdzie musisz chodzić, masz trenera, zawody z klubem, a nie o zajęcia typu- pójdę, bo ma karnet.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: czy macie czas na treningi?

Post autor: Collo »

Z tym prawkiem to warto się jak najszybciej zapisać, bo od następnego roku wchodzą nowe zasady. Ja sam mam się zamiar zapisać na początku 3 klasy (Czemu musiałem się urodzić dopiero w listopadzie? ) i myślę, że spokojnie pogodzę naukę do matury z robieniem prawka. Veronicao, ułóż sobie na początku roku plan dnia i według niego postępuj. Spróbuj pogodzić ze sobą te wszystkie zajęcia, a jak uznasz, że jednak nie dajesz rady to zrezygnuj z czegoś, np. ja na twoim miejscu zrezygnowałbym z dodatkowego angola. Ale najważniejsze to spróbować
mst

Re: czy macie czas na treningi?

Post autor: mst »

A ile taki trening trwa?
Ja chodzę na siłownię 4x w tygodniu, po 1,5h wracam do domu.

Odpuścić sobie komputer i facebooka, nie skupiać się na niczym innym jak tylko biologia i chemia a czas się znajdzie na wszystko. Chyba nie trzeba siedzieć i cały dzień ryć w notatkach?
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: czy macie czas na treningi?

Post autor: paaula »

ja też mam podobny problem, że jestem z końcaj listopada i prawko zaczynam robić dopiero w 3 klasie we wrześniu.
30 godzin jazdy to faktycznie trochę dużo czasu przy tym schodzi, a jak jeszcze koleżanka z nich wraca to mówi że jest strasznie zmęczona
Do tego dojdą jeszcze korki z chemii i może z czegoś innego + jakiś sport, żeby wyrobić trochę z figurą przed studniówką i odstresować się.
Sama nie wiem jak to bedzie ale jestem dobrej mysli
Awatar użytkownika
Raccoon6
Posty: 283
Rejestracja: 4 lut 2011, o 18:39

Re: czy macie czas na treningi?

Post autor: Raccoon6 »

ponka, przecież więcej niż 2 godziny dziennie się nie trenuje Zawody też nie są co tydzień, a można to pogodzić z nauką spokojnie Nie rezygnowałbym z tego, bo później może być ciężko wrócić do takiej formy po roku przerwy ^^ Ja przed maturą (od stycznia) wywiozłem komputer do babci żeby mnie nie kusiło i tyle się nagle wolnego czasu znalazło, że aż byłem zdziwiony Oczywiście facebook, demoty, 9gag, biolog, itp. miałem na telefonie, ale przy takim małym ekraniku i ogólnie niewygodnej obsłudze więcej niż godzine dziennie nie dało się siedzieć
veronicao
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 20:13

Re: czy macie czas na treningi?

Post autor: veronicao »

Z angola chętnie bym zrezygnowała, ale boje się ,że nie zdam z niego matury (to nie jest mój najlepszy punkt/)
W sumie jak przemyślałam to kolejny raz ,to tak samo jakbym czas który spędzam na facebooku przełożyła na wazniejsze rzeczy .
A co do prawka również mam urodziny dopiero w październiku
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: czy macie czas na treningi?

Post autor: lith »

Jak masz urodziny w październiku to jak się ogarniesz ot przecież w listopadzie już będziesz miała prawko w garści.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości