Biologia I stopnia UJ 2012/2013 stacjonarne

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Klaudiaaaa
Posty: 42
Rejestracja: 30 maja 2012, o 11:22

Biologia I stopnia UJ 2012/2013 stacjonarne

Post autor: Klaudiaaaa »

Hej
Kto z Was poważnie myśli o studiach na UJ kierunek biologia?
Założyłam temat, bo fajnie byłoby wcześniej poznać ludzi, którzy mają takie plany, ja jestem już prawie zupełnie pewna.
hm.ktoś jeszcze
Higrofit
Posty: 81
Rejestracja: 19 paź 2011, o 13:38

Re: Biologia I stopnia UJ 2012/2013 stacjonarne

Post autor: Higrofit »

Ja na pewno złożę tam papiery, bardzo chciałabym studiować biologie, ale wszyscy mi to odradzają

Z pracą po tym bardzo cięzko, przynajmniej tak słyszałam
Klaudiaaaa
Posty: 42
Rejestracja: 30 maja 2012, o 11:22

Re: Biologia I stopnia UJ 2012/2013 stacjonarne

Post autor: Klaudiaaaa »

Ja też słyszę różne opinie, jedni odradzają, sugerując - tak jak mówisz, że z pracą może być ciężko, inni radzą żebym wybrała taki kierunek, który mnie interesuje, ale tak naprawdę, na 100%, to co będę robiła z przyjemnością.
A dla mnie takim kierunkiem jest właśnie biologia, z drugiej strony nikt nie może przewidzieć co będzie za kilka lat, kiedy skończymy.
Ja mam nadzieję że nie będzie źle, poza tym mamy do wyboru różne specjalności, nie koniecznie jesteśmy skazani tylko na pracę w szkole.
Higrofit głowa do góry, damy radę - tak myślę
Higrofit
Posty: 81
Rejestracja: 19 paź 2011, o 13:38

Re: Biologia I stopnia UJ 2012/2013 stacjonarne

Post autor: Higrofit »

O pracy w szkole nawet nie myślę składam też na biotechnologię ale nie jestem jeszcze zdecydowana na co pójdę. W końcu świat na Polsce się nie kończy. Zawsze można wyjechać
Anngah
Posty: 103
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:58

Re: Biologia I stopnia UJ 2012/2013 stacjonarne

Post autor: Anngah »

Hej:)
Ja także myślę nad biologią na UJ, jednak biologia to takie zabezpieczenie, bardziej kręci mnie medycyna weterynaryjna.
Ale po tegorocznej maturze to ja sama nie wiem, jak to będzie.
A co do pracy. Jeśli będzie się dobrym i będzie się to lubiło zawsze będzie można znalezc pracę:)
Głowa do góry:)
Higrofit
Posty: 81
Rejestracja: 19 paź 2011, o 13:38

Re: Biologia I stopnia UJ 2012/2013 stacjonarne

Post autor: Higrofit »

Anngah ja też składam na weterynarię z biotechnologii zrezygnowałam
A biologie teraz już jest tylko zabezpieczaniem
Gdzie startujesz na wete?
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 45
Rejestracja: 21 maja 2010, o 22:50

Re: Biologia I stopnia UJ 2012/2013 stacjonarne

Post autor: Elly »

Miejcie tylko na uwadzę, że jeżeli nie chce się planowo po biologii uczyć w szkole, jedyne wyjście to praca naukowa. A na pewno na początku naukowa, potem można coś może znaleźć typu praca w parkach, urzędach miasta w sprawie ochrony środowiska itp.
Natomiast trzeba się nastawić na twórczą pracę naukową. Nie każdy jest do tego stworzony i oczywiście niekoniecznie po liceum każdy o tym wie, ale wiele osób może być rozczarowanym, bo jak sobie nie załatwisz, nie pokażesz że w kwestii biologii w najnowszej nauce masz coś do zaoferowania - niewiele można z tego kierunku wycisnąć.
Oczywiście najmocniej poelcam biologię i na pewno polecam ją na UJ ) Tylko wyłącznie dla pasjonatów
Anngah
Posty: 103
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:58

Re: Biologia I stopnia UJ 2012/2013 stacjonarne

Post autor: Anngah »

Higrofit pisze:Anngah ja też składam na weterynarię z biotechnologii zrezygnowałam
A biologie teraz już jest tylko zabezpieczaniem
Gdzie startujesz na wete?
Huh Ja startuje do Wawy, Olsztyna i WrocławiaRównież na niestacjonarną.Coś czuję, że matura nie poszła mi tak jak powinna.

A co do bioli.Ta takie zabezpieczenie, chociaż od zawsze interesowała mnie bardziej zoologia, chociaż neurobiologią także nie pogardze.Zobaczymy jak to z wynikami no
Higrofit
Posty: 81
Rejestracja: 19 paź 2011, o 13:38

Re: Biologia I stopnia UJ 2012/2013 stacjonarne

Post autor: Higrofit »

Elly, składając na biologię zdaję sobie sprawę z tego co mówisz mnie biologia pasjonuje i mam nadzieje, ze jakoś to będzie.
Anngah, neurobiologia to na UJ osobny kierunek. Kiedyś była to specjalizacja na biologii, jednak zdecydowano się na oddzielenie jej i stworzono osobny kierunek.
Anngah
Posty: 103
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:58

Re: Biologia I stopnia UJ 2012/2013 stacjonarne

Post autor: Anngah »

Higrofit, zdaje sobie sprawę z tego, że na UJ otowrzyli neurobiologię, ale jednak wolałam złożyc na biologię, ponieważ jest więcej możliwości, a kto wie, jak się to wszystko potoczy.Dla mnie i tak numerem jeden jest weta.
Biologia dla pasjonatów jak stwierdziła Elly, chociaż pracę można i znalezc nie tylko w Polsce)
Zobaczymy jak to wszystko pojdzie z wynikami:) Może się sprawdzic teoria, że będziemy razem studiowac, kto wie?:p
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 45
Rejestracja: 21 maja 2010, o 22:50

Re: Biologia I stopnia UJ 2012/2013 stacjonarne

Post autor: Elly »

Polecam pójście na biologię zamiast neurobiologii jeżeli nie jest się przekonanym na 100% do neuro. Ponieważ z biologii właściwie można spokojnie iść w stronę neuro (można w ich katedrze pisać licencjat, magisterkę, robić badania W sumie nadal po biologii można robić specjalizacje w zakładzie neuroanatomii lub neurofizjologii), albo nawet się potem przenieść na neurobiologię. Natomiast jak się jednak odwidzi - to biologia oferuje masę innych specjalizacji )
Higrofit
Posty: 81
Rejestracja: 19 paź 2011, o 13:38

Re: Biologia I stopnia UJ 2012/2013 stacjonarne

Post autor: Higrofit »

No co racja to racja, neurobiologia jest zbyt wyspecjalizowanym kierunkiem.
Ja też weterynarię stawiam na pierwszym miejscu, ale przyznaje że matura nie poszła mi rewelacyjnie.

No, kto wie może się spotkamy w październiku
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Biologia I stopnia UJ 2012/2013 stacjonarne

Post autor: prezesowaaa »

Elly pisze: Tylko wyłącznie dla pasjonatów
I każdy pasjonat może zmienić się w jej wroga Bardzo szybko
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości