Bukała zamiast podręczników?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Re: Bukała zamiast podręczników?

Post autor: seqtek95 »

po prostu są dwa warianty książek (dwie serie) nauczyciele wybierają jaka im pasuje no i potem oni drukują te książki i trafiają do księgarnii ha tak myśle, ale jak dla mnie ten nowy podręcznik ma torchę przesadzoną szatę graficzną, ale to się okaże w praniu", jak się bd uczniowie z nich uczyć
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Bukała zamiast podręczników?

Post autor: Collo »

Amfetamina pisze: A właśnie, od I klasy mam się uczyć starannie tylko tych przedmiotów, które zdaję na maturze, a resztę olać? Bo ja mam taki odruch, że z wszystkiego kuję po równo i nie wiem czy będę w stanie tak po prostu przestać się uczyć do wszystkich przedmiotów. Wiem, wiem, to głupie
Po prostu skupiasz się na tych przedmiotach co zdajesz na maturze i poswiecasz im najwiecej czasu. Olewac inne przedmioty narazie nie powinnas, chyba, ze nie bedzie ci starczyc czasu na na nauke biologii/chemii. W kazdym razie gdy masz malo czasu na nauke, a na jutro zapowiedziany spr z historii i kart. z biologii, wybierasz 2 opcje
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Bukała zamiast podręczników?

Post autor: zoo_ »

Amfetamina pisze: A ostatnio słyszałam, że matura ustna z pol. od 2015 r. nie będzie już w formie prezentacji, ale w formie kilku pytań obejmujących całą wiedzę. To nawet lepiej
Tak, i zamiast pytań z tematu, do którego cały rok (teoretycznie, w praktyce różnie) się przygotowywałaś dostaniesz pytania z całego materiału 3 lat


Póki co bez szaleństw, nie musisz sobie olewać innych przedmiotów, bylebyś nie olewała maturalnych. Ale na wszystko starczy czasu, olewkę można zacząć właściwie w 3 klasie [choć to też zależy oczywiście od nauczycieli, wymiaru godzin no i przedmiotów, które nie odpadną po 1 i 2 klasie]
han1
Posty: 8
Rejestracja: 2 cze 2012, o 19:33

Re: Bukała zamiast podręczników?

Post autor: han1 »

Jedyne książki jakie widziałem do nowej podstawy to seria Biologia na czasie wyd. Nowa Era. Moim zdaniem są fajnie napisane, ale czytając je czułem pewien niedosyt.
Dreama
Posty: 55
Rejestracja: 29 maja 2012, o 15:30

Re: Bukała zamiast podręczników?

Post autor: Dreama »

han1 pisze:Jedyne książki jakie widziałem do nowej podstawy to seria Biologia na czasie wyd. Nowa Era. Moim zdaniem są fajnie napisane, ale czytając je czułem pewien niedosyt.
Chyba nie ma podręczników, które byłyby idealne pod każdym względem. A szkoda /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości