Szkoła średnia

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
okitok
Posty: 2
Rejestracja: 6 cze 2012, o 11:10

Szkoła średnia

Post autor: okitok »

Witam mam takie pytanie odnośnie wyboru szkoły średniej.
Czy jeżeli chcę iść na studia medyczne lepiej jest wybrać klasę biologiczno-chemiczną w liceum czy technikum o profilu technik analityk ?
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Szkoła średnia

Post autor: latomerii »

Moim zdaniem biol-chem, jak przyjdzie Ci zdawać egzamin zawodowy plus maturę nadmiar nauki może Cię przywalić i koniec końców ucząc się trochę tego trochę tamtego może Ci nic nie wyjść. Ale wszystko zależy od tego jak idzie Ci organizowanie pracy
okitok
Posty: 2
Rejestracja: 6 cze 2012, o 11:10

Re: Szkoła średnia

Post autor: okitok »

Dziękuje za odpowiedz Właśnie najbardziej chodziło mi o sprawę z maturą, ponieważ boję się też tego że w technikum mogłoby być trochę mniej biologii czy fizyki a jednak te przedmioty są mi później potrzebne
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Szkoła średnia

Post autor: lith »

Zdecydowanie LO jak chcesz na studia iść. Tym bardziej, że na lek musisz konkretnie maturę napisać.
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Szkoła średnia

Post autor: Selene93 »

Do tego technikum trwa rok dłużej - imo to najbardziej przemawia za liceum.
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: Szkoła średnia

Post autor: AleksandraK »

Nie wiem skąd w ogóle pomysł z technikum. Abstrahując od wyników matur sama liczba przedmiotów przemawia na niekorzyść chcących się skupić na św. Trójcy.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Szkoła średnia

Post autor: Wendigo »

Najlepiej wybrać ta szkołę, która będzie najmniej czasochłonna, ponieważ najbardziej prawdopodobne jest, że i tak będziesz musiała się sama w domu uczyć jeżeli będziesz chciała się dostać na studia medyczne. Nie licz raczej na nauczycieli.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości