jeśli się nie uda

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
aadrienne
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2011, o 17:21

jeśli się nie uda

Post autor: aadrienne »

Mam do Was pytanie, słyszałam, że osoby, które nie dostały się na wet idą na analitykę medyczną, bo większość przedmiotów z 1 roku się pokrywa i później można je przepisać. To prawda? A może jest inny kierunek, z którym można tak zrobić?
encephalon1986
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, o 23:51

Re: jeśli się nie uda

Post autor: encephalon1986 »

Sporo osób idzie na zootechnikę. Tam też sporo przedmiotów się pokrywa.

Mimo wszystko, o ile to możliwe, najlepiej dostać się na jakąkolwiek weterynarię a potem przenieść do miasta docelowego.
Rzecz jasna zostaje jeszcze opcja niestacjonarnych, jeśli się ma na to kasę- przynajmniej we Wro trzeba mieć w praktyce tylko zdaną maturę.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: jeśli się nie uda

Post autor: _włóczykij »

a może ktoś przesłać jakie są progi na wetę?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jeśli się nie uda

Post autor: Korczaszko »

Nie, wiem czy wiesz, ale obecnie za nadprogramową ilość ECTS się płaci - rok studiujesz gdzie indziej = musisz opłacić semestr studiów.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: jeśli się nie uda

Post autor: _włóczykij »

Korczaszko, doskonale o tym wiem. Gdybym nie wiedziala, to bym się nie wahała nad zastępczym kierunkie,. Ale niestety siedzenie rok w domu odpada, do szkoły policealnej mam z 60km najbliżej. więc trzeba studiować + poprawiać maturę.
aadrienne
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2011, o 17:21

Re: jeśli się nie uda

Post autor: aadrienne »

aa no rzeczywiście. znalazłam info, że na Uniwersytecie Warszawskim (dla przykładu) opłata to 60zł za 1 pkt.
masakra, jak się nie dostanę nigdzie na wet to chyba rok przepracuję i poprawię matury najwyżej. dzięki
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jeśli się nie uda

Post autor: Korczaszko »

1800zł to nie tak dużo spodziewałam się wyższych opłat

Rozumiem was doskonale, bo 4 lata temu miałam te same zmartwienia - jeden cel i zero innych pomysłów. Ale teraz wydaje mi się, że lepsza opcja to praca przez rok i poprawianie matury (do tego myślenie nad innym kierunkiem kariery, bo nie można próbować w nieskończoność).
Dobra opcja to płatne. Koszty nie są małe, ale w porównaniu do lekarskiego czy stomatologii to jednak tanio można próbować pracować w Polsce i odkładać wszystko co się zarobi (rodzice chyba pozwolą mieszkać za darmo i jeść na ich koszt? ) lub próbować szukać za granicą.

Dla pocieszenia dodam, że znam osoby które próbowały się dostać przez parę lat a teraz są w czołówce studentów 2 najlepsze osoby z mojej grupy - obie poprawiały maturę.

Ale co ja pocieszam. Progi spadają (zeszłoroczny z Wrocławia -142?), więc spokojnie można się dostać.

PS. sama chciałam iść na zootechnikę na rok, ale teraz nie wydaje mi się, żeby to był dobry pomysł. Nie uda się poprawić matury i zostaje się na kiepskim kierunku. Na szczęście nie miałam tych zmartwień.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: jeśli się nie uda

Post autor: _włóczykij »

Korczaszko, Ja dodam, że jestem rocznik 92 (druga matura w tym roku) i w tym roku już pożegnałam się z lekiem. Więc zostanie 2 rok w domu to raczej odpada
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: jeśli się nie uda

Post autor: Kolave »

ale po co isć na wet skoro chce sie zostać lek?
przepisują coś czy jak?
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

Re: jeśli się nie uda

Post autor: monis1992 »

skoro chcesz iść na lek to po co zabierasz na wecie miejsce osobie która marzy o tym kierunku? żeby nie siedzieć rok w domu?
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: jeśli się nie uda

Post autor: Kolave »

zabiera, nie zabiera.
Po co iść na wete na rok i uczyć się czegoś co was wgl nie interesuje? Wkuwać przez rok szczegóły anatomiczne 4 gatunków zwierząt czy histologiczne ptaków. Nie lepiej iść na jakąś analityke medyczną czy inne medyczne, albo na biotechnologie gdzie w wielu mistach są uzupełniające zajęcia idealne na powtórke do matury? Na wecie nie ma czasu na nauke czegoś innego chyba, że się po semestrze zrezygnuje, ale wtedy jaki sens miał ten semestr?
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: jeśli się nie uda

Post autor: Ewakuacja »

Adele pisze:Korczaszko, Ja dodam, że jestem rocznik 92 (druga matura w tym roku) i w tym roku już pożegnałam się z lekiem. Więc zostanie 2 rok w domu to raczej odpada
serio - nie idz na wete, bo bedziesz sie meczyc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości