Egzamin wspępny przy nowej maturze?!

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
klaudek
Posty: 2
Rejestracja: 6 cze 2012, o 16:02

Egzamin wspępny przy nowej maturze?!

Post autor: klaudek »

Witam

Zarejestrowałam się na tym forum, ponieważ dziekanaty na uczelniach już są zamknięte, a jutro jest dzień wolny od pracy, więc pewnie też się niczego nie dowiem, a może Wy mi wcześniej powiecie co i jak.

Z tego co czytałam na egzaminy wstępne dopuszczani są tylko kandydaci ze starą maturą. Mi w przyszłym roku upłynie 6 lat od zdania matury, a tym samym musiałabym pisać ją całą od początku. Po 6 latach nie widzi mi się pisać rozprawek i innych dziwnych rzeczy, bo po prostu już tego nie pamiętam. Przechodząc do sedna, czy ktoś się orientuje, czy w moim przypadku mogłabym podejść do egzaminów wstępnych? Może ktoś miał luz zna podobny przypadek. Mam nadzieję, że uda mi się coś więcej dowiedzieć od Was do piątku . Liczę na motywujące wpisy
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Egzamin wspępny przy nowej maturze?!

Post autor: Michch »

Jest wyraźnie napisane na stronach uczelni, że egzaminy wstępne są dla osób ze STARĄ maturą, więc jeśli takowej nie posiadasz, to nie możesz tego egzaminu pisać. Jedyną możliwości dostanie się na lekarski jest ponowne napisanie matury, jeżeli masz za słabe wyniki.
klaudek
Posty: 2
Rejestracja: 6 cze 2012, o 16:02

Re: Egzamin wspępny przy nowej maturze?!

Post autor: klaudek »

Wiem, wiem - czytałam właśnie . Zastanawiałam się jedynie, czy uczelnie w takim wypadku jak mój mogą zrobić wyjątek. Nie o to chodzi, że mam słabe wyniki, tylko w ogóle nie pisałam z tych przedmiotów matury . Dzięki za odpowiedz, jak będę musiała pisać maturę od początku (bo poprawiać nie mogę), to zawaliłam sprawę.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Egzamin wspępny przy nowej maturze?!

Post autor: Michch »

Uczelnie nie robią wyjątków. Obawiam się, że jedyny sposób to napisanie matury.
cava
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 22:23

Re: Egzamin wspępny przy nowej maturze?!

Post autor: cava »

Klaudek, jezeli zdales mature, a tylko chcesz dopisac nowe przedmioty, to mozesz jak najbardziej to zrobic. To 5-letnie ograniczenie w takim przypadku nie obowiazuje.
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: Egzamin wspępny przy nowej maturze?!

Post autor: verq »

A kiedy obowiązuje 5-cioletnie ograniczenie?
Redia
Posty: 351
Rejestracja: 3 paź 2011, o 18:13

Re: Egzamin wspępny przy nowej maturze?!

Post autor: Redia »

jeśli poprawiasz po raz 5 np chemię czyli przedmiot nadobowiązkowy na nowej maturze i chcesz ponownie
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Egzamin wspępny przy nowej maturze?!

Post autor: deVries »

Nieprawda, to ograniczenie dotyczy osób, które w ogóle nie zdały matury - mają 5 lat na zdanie. Podwyższać wynik można do woli.

Idź autorko tematu do swojego LO i poproś o deklaracje stosowną do takiej sytuacji.
zobacz-ten-plik.pdf
(164.16 KiB) Pobrany 24 razy
o taką dokładnie chodzi.
Deklaracja absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2007–2009 i nie uzyskał świadectwa dojrzałości oraz
dla absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2005–2009, uzyskał świadectwo dojrzałości i chce podwyższyć wyniki
egzaminów lub zdać egzaminy z przedmiotów dodatkowych
Ostatnio zmieniony 8 cze 2012, o 10:53 przez deVries, łącznie zmieniany 1 raz.
Guga
Posty: 30
Rejestracja: 12 maja 2012, o 20:00

Re: Egzamin wspępny przy nowej maturze?!

Post autor: Guga »

Mi w szkole mówiono że do 5 lat można poprawiać przedmiot obowiązkowy który się nie zdało po 5 latach jeśli się nie poprawiło trzeba pisać całą maturę od nowa



cava
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 22:23

Re: Egzamin wspępny przy nowej maturze?!

Post autor: cava »

Przedmiot nieobowiazkowy mozna poprawiac, jak dlugo sie chce. A ograniczenie dotyczy osob, ktore nie zdaly matury.

A tak w ogole to jak ktos ma watpliwosci, to najlepiej niech pisze do cke/oke, bo na internetowych forach siedzi wielu specjalistow, ktorzy przekazuja bledna informacje o tym juz slynnym limicie 5-letnim.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości