ATP

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: ATP

Post autor: deVries »

Fajne to, dzięki
pawel-mzg
Posty: 34
Rejestracja: 20 kwie 2012, o 13:25

[Film] Synthase enzyme

Post autor: pawel-mzg »

deVries, a widziałeś to:



Zrobione przez kreacjonistów więc nie zwracałbym uwagi na końcówkę, ale ładnie graficznie przedstawione
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: ATP

Post autor: deVries »

Faktycznie, kreacjoniści mają dobrych grafików Na program już się raczej nie łapię, może autor tematu niech spróbuje.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: ATP

Post autor: Stalowy »

pawel-mzg, świetna wizualizacja syntazy
yoarsim
Posty: 22
Rejestracja: 22 maja 2012, o 19:28

Re: ATP

Post autor: yoarsim »

a powiedzcie mi jeszcze, jaki jest całkowity w całej w swojej całkowitości zysk ATP przy oddychaniu tlenowym, jutro (o zgrozo, dzisiaj!) mam spr z tego, a żadne liczby mi się tu nie zgadzają.

bo mi wychodzi (odejmując i tak te 2 ATP potrzebne na transport - 38 , a jest to chyba za dużo licząc i tak NADH x 3 i FADH x 2)
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: ATP

Post autor: AnnaWP »

Jeśli chodzi o bilans to pytanie, czy netto czy brutto.

Brutto jest 3 ATP na jedno NADH. Netto tylko 2,5 ATP. I FADH2 odpowiednio 2 lub 1,5.
38 wychodzi brutto.
yoarsim
Posty: 22
Rejestracja: 22 maja 2012, o 19:28

Re: ATP

Post autor: yoarsim »

Dzięki
okazało się, że miałam w tabelkach błąd przy przepisywaniu od koleżanki bo nie nadążałam jak mówił nauczyciel, ze sprawdzianu dostałam 4, pewnie dzięki Wam również, a tak to mogło być słabo
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości