Referaty, prace, prezentacje i projekty związane z ekologią

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
okaokajoka
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2012, o 20:12

kraków i nie tylko,ekologia,ochrona środowiska i dużo więcej

Post autor: okaokajoka »

witam, mam prośbę do szerokiej rzeszy użytkowników forum, potrzebuję opracować zagadnienie związane ze środowiskiem krakowa i jego okolic, temat jest bardzo szeroki, chodzi o przedstawienie zagrożeń obecnych, przyszłych, zagrożeń ktore były a juz nie ma, jakiś ciekawych watków zwiazanych z rozwojem kultury ekologicznej w mieście, nie tylko kraków bo wielu miastach jest podobnie aczkolwiek jeżeli ktos podałby jakieś konkretny był by to na pewno plus, chodzi o zagozenia wszelakiej maści, od bakteriologii po smog,
druga częsc to przedstawienie wizji poprawy tego co było, jakieś ciekawe pomysły na przysżłość, pomysły które możemy zapożyczyć od innych, może ktoś probowal coś już wprowadzać a nie wyszło

generalnie, prosiłby was o swoista burze mózgów, każdy niech pisze co mu tylko do glowy przyjdzie bo właśnie chodzi o to zeby projetk był ciekawy a informacje różnorodne, pozbierane z wielu dziedzin nauki, oceniana będzie właśnie umiejętność łączenia wielu dziedzin nauki w praktyce, piszcie wszystko co tylko wam przyjdzie do głowy, od ekologii, przez budownictwo , geografie, inżynierie materiałową, mikrobiologie, geografie, prawo, ekonomie wszystko wszystko co tylko wpadnie wam do głowy


z góry,dzięki wielkie za pomoc
assiaj_96
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:27

Re: Zmiany składu runa a jego bioróżnorodność + oznaczanie rośli

Post autor: assiaj_96 »

Hej , chciałam się zapytać czy istnieją ( są dostępne dla przeciętnego człowieka) rośliny takie , które będą wystarczająco czule reagowały na zmianę wody. Mam na myśli wodę, która zawiera inne pierwiastki sole, czy związki chemiczne. Najlepiej jakby taka roślinka reagowała w dość widoczny sposób.

Przepraszam , że moje zapytanie nie jest w temacie , ale nie potrafiłam znaleźć odpowiedniego .
Kaskaa1803
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2013, o 20:29

projekt biologiczny - pomoc :(

Post autor: Kaskaa1803 »

Witam,

Mam problem ponieważ zatrzymałam się podczas pisania projektu i proszę o Waszą pomoc. Możecie mi wyjaśnić różnicę pomiędzy:
- analizą biologiczną
- różnorodnością biologiczną
- składem gatunkowym

Informację na temat wrotków oraz ryb muszę podzielić na te trzy zagadnienia i nie wiem co gdzie umieścić. Mam dane: jakie gatunki występują, jaka jest ich liczebność, na jakim odcinku rzeczki występuje dany gatunek itp. Jest szansa na Waszą pomoc?

Z góry dzięki
Disspak
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2013, o 13:10

Ekosystem naturalny

Post autor: Disspak »

Dostałem takie zagadnienie:
"Ekosystem naturalny, jego specyfikacja i rodzaje, z czego te rodzaje wynikają"

proszę o pomoc w rozwikłaniu tego zagadnienia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości