Biologia, ćwiczenia na zwierzętach - jak to wygląda na UŁ?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
Final_Cannon
Posty: 7
Rejestracja: 6 mar 2010, o 22:58

Biologia, ćwiczenia na zwierzętach - jak to wygląda na UŁ?

Post autor: Final_Cannon »

Witam. Rozważam studiowanie biologii na Uniwersytecie Łódzkim i mam pewne wątpliwości natury etycznej. otóż naczytałem się dużo na temat niehumanitarnych doświadczeń na zwierzętach, uśmiercaniu ich w celu późniejszej sekcji, et cetera. Jak to wygląda na UŁ? Pytanie kieruję zwłaszcza do studentów z tego uniwersytetu. Moje poglądy etyczne na pewno nie pozwoliłyby mi na młócenie żabą o stolik (gdzieś przeczytałem o takiej narkozie"). Pozdrawiam.
ania92zdw
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2010, o 21:20

Re: Biologia, ćwiczenia na zwierzętach - jak to wygląda na UŁ?

Post autor: ania92zdw »

jestem świeżo po zoologii kręgowców i nic nie uśmiercaliśmy - dali nam śnięte ryby i musieliśmy ciąć itp a co do żaby to pokazali nam filmik. strasznie dużo łaciny, osteologia itp.
Awatar użytkownika
Final_Cannon
Posty: 7
Rejestracja: 6 mar 2010, o 22:58

Re: Biologia, ćwiczenia na zwierzętach - jak to wygląda na UŁ?

Post autor: Final_Cannon »

Dzięki za odpowiedź Dużo jest różnych studenckich historii i w sumie nie wiadomo, które prawdziwe. Na sekcje czy filmiki jestem akurat przygotowany.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Biologia, ćwiczenia na zwierzętach - jak to wygląda na UŁ?

Post autor: Agher »

Generalnie coraz mniej zakładów jest gdzie się kroi żaby i robi doświadczenia na żywych, bo obwarowania przepisów unijnych skutecznie zniechęcają kolejne katedry i zakłady do prowadzenia takich formy zajęć. U mnie na uczelni w zakładzie fizjologii w prost przyznali, że zrezygnowali z zajęciach na żabach właśnie ze względu na procedury dostania zgody na ich prowadzenie. A że to uczelnia medyczna to i korzyści nie współmierne by były, bo nie ukrywajmy, że na takich kierunkach jak lekarski czy stomatologia, to raczej byłaby to atrakcja dla studentów

Organizacje ochrony zwierząt raczej dbają o to by jednostki przestrzegały zasad i prawa, także myślę, że poza jednostkowymi sytuacjami (no i oczywiście poza głupotą studentów, którzy różne rzeczy robią ) raczej nie powinieneś się spotkać z jakimiś strasznymi sytuacjami
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 0 gości