Rekrutacja 2012/2013

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
krmowm2
Posty: 196
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 12:53

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: krmowm2 »

Z czwartku na piątek.
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: essayma »

Mógłby mi ktoś wyjaśnić?
Przypuśćmy dostaję się na weterynarię w pierwszej rekrutacji, a na lekarski nie. Jednak chcę poczekać na kolejne rekrutacje na lekarski i to oznacza, że jeżeli nie złożę papierów na wetę to już nie biorę udziału w dalszych rekrutacjach weterynarii? Muszę wybrać od razu na początku czy idę na wet i odpuszczam lekarski czy czekam na kolejne rekrutacje na lekarski (a nóż się uda) i odpuszczam wetę? Jak to jest?
plankk
Posty: 90
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 08:25

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: plankk »

Składasz papiery na weterynarię i czekasz aż się przesuniesz na liście na lekarskim. Jak się zdarzy, że z Twoim wynikiem można się dostać na lekarski to zabierasz papiery z weterynarii i składasz na lekarski.
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: essayma »

plankk, dzięki
Awatar użytkownika
karmelowa
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2011, o 07:55

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: karmelowa »

Czytałam już sporo na forum na temat tego papierka od lekarza medycyny pracy ale ciągle jeszcze nie wszystko rozumiem. Po pierwsze, czy gdy umawiam się z lek. med. pracy to muszę wziąć ze sobą jakiś druczek (wizyta prywatna)? Czy ten dokument ma odnosić się do konkretnego kierunku, wydziału? Czy będę musiała wykonać jakieś badania?
Na stronie UM w Poznaniu niestety nie ma zbyt wiele informacji na ten temat : (
maarynikaa
Posty: 100
Rejestracja: 29 sie 2011, o 09:20

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: maarynikaa »

karmelowa, miałam ten sam problem rok temu, i poszłam do lekarza med pracy i oni maja swoje takie druczki z przeznaczeniem do pracodawcy/szkoły i na nim wypisują dla kogo zaswiadczenie (pełna nazwa uczelni i wydziału) i czyje (imie i nazwisko) iitd
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: czornydanio90 »

karmelowa, jeżeli chodzi o badania to zależy od lekarza, czasami się zdarza, że zapyta Cię tylko czy jesteś zdrowa i nie karze robić żadnych badań dodatkowych, a niekiedy musisz zrobić całą listę badań (od badań krwi po RTG płuc)
Awatar użytkownika
karmelowa
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2011, o 07:55

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: karmelowa »

Dzięki za odpowiedzi - naprawdę mnie uspokoiliście. Teraz pozostaje się umówić : )
Awatar użytkownika
cintaroja
Posty: 53
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:20

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: cintaroja »

A ten druczek to dostarczamy razem z dokumentami czy można później ? Bo nie mogę się doszukać na stronie gumedu
Alibi
Posty: 135
Rejestracja: 20 maja 2012, o 13:31

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: Alibi »

Tako rzecze uchwała rekrutacyjna:

Osoby znajdujące się na liście osób zakwalifikowanych na studia zobowiązane są dostarczyć
w terminie od do do Uczelnianego Biura Rekrutacyjnego:
1) podanie na ustalonym formularzu,
2) oryginalne świadectwo maturalne, które będzie zwrócone po poświadczeniu przez Uczelnię,
3) trzy podpisane fotografie,
4) kserokopię dowodu osobistego wraz z numerem PESEL (obie strony dowodu powinny być
powiększone w czasie wykonywania kopii),
5) oświadczenie o podjętych lub zrealizowanych studiach stacjonarnych w Uczelni publicznej,
6) kandydaci ze „starą maturą”, którzy zdawali egzamin wstępny w innej Uczelni- oryginalne
zaświadczenie o liczbie zdobytych punktów,
7) kandydaci z „maturą zagraniczną”- nostryfikowane świadectwo maturalne (w przypadku
państw objętych Konwencją Haską- oryginalne świadectwo maturalne),
8 ) osoby przystępujące do matury międzynarodowej - oryginalne zaświadczenie z Liceum
Ogólnokształcącego o wynikach egzaminu maturalnego,

O zaświadczeniu nie znalazłam nic.
Awatar użytkownika
cintaroja
Posty: 53
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:20

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: cintaroja »

Czyli wniosek z tego taki że w gdańsku nie wymagają papierka od lekarza ?
zaqwsx987
Posty: 61
Rejestracja: 4 sty 2012, o 00:18

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: zaqwsx987 »

na stronach tych do logowania wyniki wszędzie wpisujemy w punktach procentowych co nie
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: prezesowaaa »

zaqwsx987 pisze:na stronach tych do logowania wyniki wszędzie wpisujemy w punktach procentowych co nie
tak, to co masz na świadectwie dojrzałości wpisujesz
na świadectwie są tylko procenty, nie ma informacji o ilości punktów
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości