DWA???

Samanta
Posty: 25
Rejestracja: 9 kwie 2007, o 09:55

Re: DWA???

Post autor: Samanta »

Szynszyle to nie sa wcale brudne i smierdzace stworzenia. Wręcz przeciwnie, sa czysiochami. Moja Szysza gdy za dlugo ja glaskam domaga sie natychmiastowej kapieli w piasku, po czym znowu daje sie glaskac ]
Enary pisze:jednak nie pokoi mnie fakt że jak napisał ktoś wyżej że kupy im wypadają gdzie popadnie
Faktycznie kupy to ona wszedzie zostawia. Ale tak jak napisala nakrecona_malpa sa one twarde i bezwonne wiec nie ma obaw ze zabrudzi podloge ] ja poprostu po wybiegu z szyfelka i zmiotka maszeruje po mieszkaniu i zgarniam tedrobne upominki
Gochasek:*
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 15:04

Re: DWA???

Post autor: Gochasek:* »

Nie będe udzielała informacji bo zrobili juz to moi poprzednicy chciałabym zwrócić uwage na jedno. Każdy napewno poradzi płeć taką jaką ma w domu i nie wierze ze samce są agresywniejsze ja mam samca i jest super a i jeszcze jedno z tymi kupkami to jest masakra ale ja sie już przyzwyczaiłam Jestem tylko ciekawa gdzie kupiłaś ten mały odkurzacz i za ile bo to bardzo dobry pomysł)) to pytanie skierowane jest do nakręconej_małpy:P
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: DWA???

Post autor: nakrecona_malpa »

Kupiłam go w RTV AGD za ok 200zł nazywa sie ERGORAPIDO ułatwia bardzo sprawę z kupami, piachem i sianem


Moderator:Proszę zostawić temat odkurzacza i nie odpisywać.
Ostatnio zmieniony 6 maja 2007, o 14:06 przez nakrecona_malpa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: DWA???

Post autor: Agusia »

W ramach sprostowania i informacji:

1. Samce - szynszyle nie znaczą terenu,
2. Jeśli chodzi o siusianie - każdy szynszyl znajduje sobie jedno (zazwyczaj tylko jedno) miejsce i tam się załatwia. Zwykle jest to róg klatki (szynszylzagarnia sobie trocinki w jedno miejsce) lub piasek do kąpieli.
3. Szynszyl może żyć z psem pod jednym dachem. No.chyba, że masz psa myśliwskiego, który jest wytresowany do tropienia i łapania zwierząt. Mój pies nigdy nic złego nie robił szynszylom - wręcz przeciwnie - chciał się z nimi zaprzyjaźnić i jak tylko któryś szynszyl pojawił się w rogu klatki to Bobi od razu próbował je lizać
4. Szynszyli nie powinno się narażać na przeciągi, bo są to zwierzęta bardzo delikatne i łatwo łapią np. zapalenie płuc, więc wyprowadzanie szynszyla na smyczy na dwór stanowczo odradzam. Pozatym szynszylom bardzo ciężko jest założyć smycz - mi się to nigdy nie udało i dobrze. Jeszcze jedno - wyprowadzając szynszyla na zewnątrz możesz go narazić go na olbrzymi stres - bo hałas, nowe otoczenie, głosy, zapachy.! Zastanów się czy warto. Ja myślę, że nie!
5. Agresywność nie zależy od płci! Ja mam 3 samce i żaden nie przejawia nawet nutki agresji. Tak samo jak może się zdarzyć agresywny samiec, może być także agresywna samica.

To tyle ode mnie. Szyszek1993 - mam nadzieję, że nie masz mi za złe tego, że poprawiłam Twoją wypowiedź ?
szylek zdzichu
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2007, o 08:32

POMOCY!!!!

Post autor: szylek zdzichu »

Miałem dwie szynszyle.
Nazywały się Zdzichu i św.p. Edek
Gdy puszczałem je w łazience Edward zrzucił na siebie suszarkę.
co mam zrobić żeby zdzisiek nie czuł się samotny i nie zdziczał


Moderator:Przeczytaj posty innych osób,które także poruszały ten temat.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2007, o 08:58 przez szylek zdzichu, łącznie zmieniany 2 razy.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: DWA???

Post autor: Kiara »

Po pierwsze:źle zrobiłeś nie pilnując szynszyli.
Po drugie:wszystko co moze stwarzać zagrożenia dla szynszyli się eliminuję.

Musisz poświęcic wiecej czasu temu opuszczonemu szynszylowi.Najlepiej bedzie jak zastąpisz mu partnera bądź dokupisz.Jezeli zauważysz,że szynszyl naprawdę tęskni,to musisz podjąć kroki aby miał towarzysza.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: DWA???

Post autor: Szyszek1993 »

Zgadzam sie z Kiarą. Jeśli puszczasz gdzies szyszorka to tam gdzie nic mu w miarę nie grozi. Skoro odszedł jego towarzysz musisz mu zdecydowanie więcej czasu poświęcac gdyż teraz zostałeś tylko ty z najbliższego otoczenia. Musisz dobrze zastąpić św.p. Edka czyli trochę się pobawić, weźmiesz na ręce, pogłaskasz. Nie może w takich trudnych chwilach pozostać sam. Jeśli zaś zdichu bedzie markotny i osowiały to najlepszym rozwiązaniem tak jak powiedziała Kiara bedzie sprawienie drugiego zastępczego przyjaciele. Może to wtedy wypali!
beata179002
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2007, o 12:09

Kupiłam szynszyla dla mojego...

Post autor: beata179002 »

Kupiłam szynszylkę dla mojego 4 miesiecznego szynszyla i ona tylka ma 2 miechy a on chce ja zapłodnic czy to mozliwe czy ja trzymac w osobnej klatce bo nie wiem co mam robic
Mała Mi
Posty: 272
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 19:58

Re: DWA???

Post autor: Mała Mi »

myślę, że trzymanie ich razem byłoby ryzykowne, ale jeśli zależy Ci na małych szynszylkach mój sposób jest taki: wypuszczanie ich razem na kilka minut np. w jednym pokoju, i tak przez kilka dni dla pewności że się udało a co do wieku samiczki to jest już na tyle duża żeby być mamą no chyba że nie chcesz żeby doszło do powiększenia stadka, wtedy hmm. nie prowokować lepiej samca widokiem samiczki, bo może się denerwować
beata179002
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2007, o 12:09

Re: DWA???

Post autor: beata179002 »

Ale ja nie chce zeby miały dzieci . Bo ona ma 2 misiace a szynszyl moze zachodzic od 6 miesiaca .A od kiedy moze szynszyl zapładniac
Mała Mi
Posty: 272
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 19:58

Re: DWA???

Post autor: Mała Mi »

na fizjologii szynszyli nie znam się zbyt dobrze, ale wiem z praktyki że po 4 miesiącach samiec jest już w stnie zapłodnić samiczkę,
a co do 6 miesięcy samiczki to nie wiem.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: DWA???

Post autor: Szyszek1993 »

Najlepiej chyba będzie je rozdzielić do odobnych klateczek. 2 miesiące do zdecydowanie za mało, 6 mogłoby już byc. Kiedyś mówiliśmy o tym na forum i stwierdziliśmy że najlepiej jest gdy szynsyzla ma małe najwcześniej między 6 a 12 miesiącem życia.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: DWA???

Post autor: Kiara »

2 miesięczny szynszyl jest za młody na macierzyństwo lub ojcostwo.Jeśli naprawdę nie chcesz potomstwa,po prostu rozdziel parkę do osobnych klatek i nie wypuszczaj razem na wybiegu.Oczywiście możesz je razem ale tylko pod twoją ścisłą kontrolą.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2007, o 19:12 przez Kiara, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości