Przeniesienie do Katowic

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Grubas90
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2011, o 16:18

Przeniesienie do Katowic

Post autor: Grubas90 »

Jak w temacie, czy ktoś orientuje się jakie są warunki przeniesienia po I roku do Katowic? Jeżeli gdzieś pojawił się identyczny wątek z góry przepraszam i z góry dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Przeniesienie do Katowic

Post autor: Mihhu »

Rozumiem, że to literówka i zamiast do powinno być z tak?
Grubas90
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2011, o 16:18

Re: Przeniesienie do Katowic

Post autor: Grubas90 »

Hmm chyba gdyby było tam z zamiast do to pytanie byłoby bez sensu bo masło sprecyzowane jezeli ktos ma coś merytorycznego do powiedzenia w kwestii dlaczego nie Katowice to nie mam nic przeciwko tylko ale dalej priorytetowym pytaniem jest to z pierwszego postu
doral9
Posty: 116
Rejestracja: 8 lip 2011, o 15:12

Re: Przeniesienie do Katowic

Post autor: doral9 »

a może ktoś wie, jakie warunki trzeba spełnić, żeby po pierwszym roku przenieść się z Katowic do Bydgoszczy?
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Przeniesienie do Katowic

Post autor: Mihhu »

Grubas90, Jesteś jednym z rycerzy pierścienia, i musisz go zniszczyć w Mordorze by ocalić świat?

doral9, zaliczone wszystkie egzamy w 1 terminie i dziekanat raczej nie powinien robić problemów. Jednak radzę zadzwonić.
legolas55
Posty: 105
Rejestracja: 5 lip 2011, o 21:04

Re: Przeniesienie do Katowic

Post autor: legolas55 »

troche mi sie nie chce wierzyc, ze az tak ciezko w katowicach.
z tymi przenosinami to polecalbym zadzwonic do dziekanatu lub tam sie udac, wtedy dowiesz sie wszystkiego z wiarygodnego zrodla.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Przeniesienie do Katowic

Post autor: Stalowy »

W rankingu poczytnego i modnego pisma o wdzięcznym tytule: ilu-studentów-jesteś-w-stanie-wypieprzyć, Katowice królują bezkonkurencyjnie
konturek

Re: Przeniesienie do Katowic

Post autor: konturek »

a ja wierzę, jest u mnie dziewczyna, która próbowała tam studiować. jakby to powiedzieć - jeśli na ŚUM nie zginiesz, wszędzie się wywiniesz.]

Stalowy, za to pomyśl jaka satysfakcja jak już dostaniesz dyplom ukończenia.

znalazłem tyle na stronie ŚUM:
"Student może przenieść się z innej uczelni, w tym także zagranicznej za zgodą Dziekana, wyrażoną w drodze decyzji, jeżeli wypełnił wszystkie obowiązki wynikające z przepisów obowiązujących w uczelni, którą opuszcza."
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Przeniesienie do Katowic

Post autor: Aszyn »

Do Katowic potrzebujesz.

Zdanej sesji w pierwszym terminie.
Maksymalnie jeden przedmiot kierunkowy różnicy.
Niech Twój dziekanat przygotuje Ci przebieg studiów - taki fajny dokument z rozpisaną ilością godzin, punktów, ocenami i rodzajem zaliczenia (zal/egz). Do tego niech Ci tam wyliczą średnią i napiszą zaświadczenie o ukończeniu praktyk.
Wypada jeszcze dorzucić ksero badania lekarskiego, które oświadcza, że możesz studiować lekarski.

Do tego przepiękne podanie, w którym opiszesz dlaczego chcesz się przenieść. Na tym podaniu niech Twój dziekan się podpisze, że wyraża zgodę na przeniesienie.

Taki komplecik dokumentów zanieś do dziekanatu przy ulicy medyków 18 w Katowicach. Pośpiesz się, bo niby termin składania do końca sierpnia, a mi dziś Pani w dziekanacie powiedziała, żebym już 26.08 dzwonił dowiadywać się co i jak.

Edit: Zapomniałbym - średnia przynajmniej 4.0 z całych studiów.
Awatar użytkownika
karolyfer
Posty: 130
Rejestracja: 3 cze 2010, o 11:54

Re: Przeniesienie do Katowic

Post autor: karolyfer »

W rankingu poczytnego i modnego pisma o wdzięcznym tytule: ilu-studentów-jesteś-w-stanie-wypieprzyć, Katowice królują bezkonkurencyjnie
Nie chce mi się szukać teraz po tematach, ale coś mi świta, że w Gdańsku, jeśli weźmiemy pod uwagę procentową ilość uwalonych, było ich więcej niż u nas Na pierwszym roku nie wylatuje się bo ktoś miał takie widzimisię na katedrze
Poza tym sporą ilość osób, które wylatują, po prostu przerasta wszystko. Znam przypadki uzbierania ~2pkt łącznie, z 3 terminów kolokwium, którego próg zaliczenia wynosił na każdym terminie 7 pkt. Wśród moich znajomych, którzy mieli poważne problemy z zaliczaniem wystarczyło samozaparcie A jak ktoś podchodzi do tego w sposób na 2 koła naraz sie nie nauczę, kuję na jedno, drugie uwalę i zdam w x terminie a potem okaże się, że to do którego sie przyłożyli ma pytania z sufitu i nie zdali żadnego to jest problem Najmniej komplikacji daje zaliczanie wszystkiego w pierwszym terminie, potem jest różnie, nakładanie się terminów i za krótka doba

PS. Nie zmienia to faktu, że jest bardzo ciężko i dla dobrych wyników można sie pożegnać z wysypianiem przez 2-4 dni w tygodniu, chyba że ktoś jest świetnie zorganizowany i po zdjęciu butów w domu idzie od razu do książek
Aha, no i wszystko może się zmienić po wrześniu a propos uwalania
legolas55
Posty: 105
Rejestracja: 5 lip 2011, o 21:04

Re: Przeniesienie do Katowic

Post autor: legolas55 »

dokladnie, dobra organizacja i bedzie ok.
Stokrotka100krotka
Posty: 44
Rejestracja: 30 cze 2011, o 11:17

Re: Przeniesienie do Katowic

Post autor: Stokrotka100krotka »

a czy jeśli jedno zaliczenie przechodzi mi na wrzesien,a uczelnia na którą chcę się przeniesc nie robilabym z tym wikeszych problemow to czy Dziekan Śum może robic jakiews problemy z wypuszczeniem mnie?
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Przeniesienie do Katowic

Post autor: Aszyn »

Stokrotka100krotka pisze:a czy jeśli jedno zaliczenie przechodzi mi na wrzesien,a uczelnia na którą chcę się przeniesc nie robilabym z tym wikeszych problemow to czy Dziekan Śum może robic jakiews problemy z wypuszczeniem mnie?
Dziekan się teraz zmienia i nie mam pojęcia jak się zapatruje na studentów /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości