Matura rozszerzona z matematyki

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
krukowy
Posty: 24
Rejestracja: 21 gru 2008, o 01:04

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: krukowy »

Dokładnie chodziło mi o to samo.

Łatwiej trafić w klucz, zadania można rozwiązać dowolną metodą. Nie ma z góry narzuconej formuły odpowiedzi, wystarczy podać dobry wynik.

O pracę też chyba łatwiej niż po socjologii, filologii czy psychologii.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: Mårran »

Ja na twoim miejscu wybrałabym matmę (zdawałam oba roz) - kluczoznawstwa tam nie ma takiego, jak napisała Gila
Pani Buka
krukowy
Posty: 24
Rejestracja: 21 gru 2008, o 01:04

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: krukowy »

Wybrałem już. Matematykę i chemię.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: PalmaKokosowa »

Dobry wybór znaczy, to się okaże dopiero po wynikach a na co startujesz?
scigacz19916
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2009, o 00:28

Re: Matematyka rozszerzona

Post autor: scigacz19916 »

Witam wszystkich, jestem uczniem 2 klasy technikum mam zamiar zdawac na maturze matme na rozszerzeniu potrzebuje paru wskazowek
lilka22
Posty: 14
Rejestracja: 25 cze 2010, o 19:00

Matura z matematyki 2012. Podstawowa czy rozszerzona?

Post autor: lilka22 »

Mam pewien problem. Jestem na mat-fizie, ale chciałabym iść na medycynę do Krakowa.
W wymaganiach rekrutacyjnych uczelni jest napisane, że trzeba zdać maturę z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym oraz matematyki co najmniej na poziomie podstawowym albo fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym.
Ja chciałabym zdawać matmę rozszerzoną i zastanawiam się czy jakoś przeliczają punkty z rozszerzonej czy biorą taką liczbę jaką się uzyskało(bo słyszałam coś o jakiś przeliczeniach). Juz sama nie wiem co lepiej napisać:( Bardzo proszę o Wasze opinie na ten temat, może mi coś doradzicie:)
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Matura z matematyki 2012. Podstawowa czy rozszerzona?

Post autor: lith »

ja nie słyszałem o tym, żeby w Krakowie jakieś przeliczniki z rozszerzonej matmy mieli. Więc albo 1 do 1, albo giertychowy, czyli prawie 1 do 1
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Matura z matematyki 2012. Podstawowa czy rozszerzona?

Post autor: york »

ale jak będziesz pisał mature z matmy rozsz, to też piszesz podstawe, wiec nie ma problemu
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Matura z matematyki

Post autor: ekierka »

Witam!
Jestem po drugiej klasie biolchemu.
Zastanawiam się nad zdawaniem matematyki na poziomie R. Dotychczas uczyłem się tylko na poziomie podstawowym. Czy idzie w rok to zrealizować? Po prostu w razie nie powodzenia z biologii i chemii chcę mieć ucieczkę ( poza tym zdaję maturę z informatyki R).
Jeśli są takie osoby, które stanęły przed taką sytuacją to proszę się o podzielnie doświadczeniem
Pozdrawiam!
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: matura z matematyki

Post autor: Lunette »

Ja jeszcze nie stanęłam, ale stanę za rok. Także jestem po 2 klasie bio-chem. Matma na poziomie R nie jest mi do niczego potrzebna, ale, że z matematyki czuję się całkiem niezła, uwielbiam rozwiązywać zadanka i generalnie lubię matmę - zdaję.
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: matura z matematyki

Post autor: ekierka »

to powiedz mi jeszcze jak się przygotowujesz? Mi też matma nie sprawia problemów ( ta na poziomie podstawowym), ale jak przejść na wyższe loty?
Pozdrawiam
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: matura z matematyki

Post autor: Lunette »

Ja chodzę na zajęcia dodatkowe z rozszerzeniem z naszej szkoły (nauczyciel matematyki organizuje godzinkę tygodniowo, na której robią sobie zadanka, a, że jest to po moich lekcjach - także chodzę). Poza tym staram się realizować zagadnienia, które akurat omawiamy na lekcje w formie rozszerzonej - a do tego mam zbiorek do rozszerzonej matmy z Pazdry oraz zbiór zadań Kiełbasy. Jeżeli czegoś nie rozumiem - oglądam na youtube filmiki pana Damiana (?) Wziętka.

Ale ja nie oczekuję wyniku 80%, te 55% mi całkowicie wystarczy, więc na pewno można robić jeszcze więcej.
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: matura z matematyki

Post autor: maciek_tyfel »

ekierka pisze: Czy idzie w rok to zrealizować?
Jeśli nie masz żadnych zaległości na poziomie podstawowym, wszystko dobrze rozumiesz, to myślę że starczy. Tylko codziennie trzeba robić sporo zadań, najlepiej w konsultacji z jakimś dobrym korepetytorem (np. ze mną, bo ja już od jakichś 8 lat udzielam lekcji, no ale musiałbyś być z Wa-wy)
Oczywiście mam na myśli co najmniej 85%
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość