poprawa matury - Co studiowac przez rok ??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
JAagaa
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2012, o 16:38

poprawa matury - Co studiowac przez rok ??

Post autor: JAagaa »

Hej, zamierzam poprawiać maturę w nasypanym roku, chcę się dostać na medycynę i tylko to mnie interesuje.

Zastanawiam się co studiować przez ten rok, co bardziej przyda się do matury który kierunek
Proszę o jakieś propozycje
-biochemia
-biotechnologia
.
.
DrZation
Posty: 219
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 17:49

Re: poprawa matury - Co studiowac przez rok ??

Post autor: DrZation »

Nic. Szkoda Twojego czasu i zajmujesz niepotrzebnie miejsca ludziom, którzy chcą studiować te kierunki.
Pozdrawiam
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: poprawa matury - Co studiowac przez rok ??

Post autor: ebedziebe »

Tak jak powyżej - nic
Żaden kierunek nie przygotuje Cię do matury w takim stopniu jak pozostanie w domu i osobista nauka
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: poprawa matury - Co studiowac przez rok ??

Post autor: _włóczykij »

fizjoterapia, analityka medyczna
Awatar użytkownika
biologiczka_6
Posty: 192
Rejestracja: 17 maja 2010, o 16:14

Re: poprawa matury - Co studiowac przez rok ??

Post autor: biologiczka_6 »

a czy na pielęgniarstwie znajdzie się czas na naukę pod maturę ? Ja bym to proponowała w razie czego całkiem fajny kierunek i o pracę po nim łatwiej niż po biochemii czy biotechnologii.ale każdy niech decyduję za siebie .Ja idę na pielęgniarstwo i w między czasie zamierzam uczyć się do matury ,czy mi to wyjdzie ,zobaczymy,postaram się za rok napisać ,może komuś się to przyda
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: poprawa matury - Co studiowac przez rok ??

Post autor: _włóczykij »

biologiczka_6, pielegniarstwo jest dobre dla osob ktore chca potem isc na lek, bo ma duzo wspolnego, obezna sie czlowiek itd. jednak slyszalam, ze malo jest czasu. ale mysle, ze dla chcacego nic trudnego, ja przynajmniej sie takze postaram to i to pogodzic
________

Re: poprawa matury - Co studiowac przez rok ??

Post autor: ________ »

Adele pisze:biologiczka_6, pielegniarstwo jest dobre dla osob ktore chca potem isc na lek, bo ma duzo wspolnego, obezna sie czlowiek itd. jednak slyszalam, ze malo jest czasu. ale mysle, ze dla chcacego nic trudnego, ja przynajmniej sie takze postaram to i to pogodzic
na co sie wybierasz ?

Raul7
Posty: 57
Rejestracja: 8 cze 2011, o 15:24

Re: poprawa matury - Co studiowac przez rok ??

Post autor: Raul7 »

Życie polega na zwiększaniu szans - największe dostajesz gdy zostajesz w domu i się uczysz. Ja zostałem i może wszystko się nie udało (159 o mały włos, ale idę na niestacjonarny lek). Trochę zawaliłem (+ mój wynik z bio za nic mi się nie zgadza z kluczem, jest zwyczajnie niski, ale nie będę robić wglądu, bo i tak pewnie trafiłem na killera, który ważył każde słowo z klucza - wtedy 77% na strasznie upartego można dać pewnie). Jednak dostałem info, że z poprawiających w mojej szkole tylko ja i jeszcze jedna(!) osoba poprawiła w miarę, więc jak widać łatwo nie jest, oczywiście były to osoby które już studiowały coś.
Tutaj w tematach o poprawie masz często piękne wyniki, bo.zawsze ludzie się chwalą tymi lepszymi co stanowi jakiś marny procent wszystkich maturzystów - to tak abyście pamiętali o skali trudności i kluczu z biologii którego zamieniłbym na anatomię (pewnie będę wypluwał te słowa, ale zawsze wolałem konkrety nawet w wielkiej ilości niż pier*** trafianie w klucz biologii). Na początku studiów na tych kierunkach połowa chce poprawiać, ale później ten zapał mija i tak albo zawalisz albo zostaniesz na kierunku już do końca.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: poprawa matury - Co studiowac przez rok ??

Post autor: _włóczykij »

ja zostalam, to jest subiektywna ocena. Po prostu, kazdy ma inny charakter. Po prostu jak ktos jest nerwowy, stresuje sie bardzo-to nie polecam

sylwia1508, chcialabym na fizjoterapie, pielegniarstwo mi sie podoba, a Ty?.
________

Re: poprawa matury - Co studiowac przez rok ??

Post autor: ________ »

Adele pisze:ja zostalam, to jest subiektywna ocena. Po prostu, kazdy ma inny charakter. Po prostu jak ktos jest nerwowy, stresuje sie bardzo-to nie polecam

sylwia1508, chcialabym na fizjoterapie, pielegniarstwo mi sie podoba, a Ty?.
________

Re: poprawa matury - Co studiowac przez rok ??

Post autor: ________ »

Adele pisze:ja zostalam, to jest subiektywna ocena. Po prostu, kazdy ma inny charakter. Po prostu jak ktos jest nerwowy, stresuje sie bardzo-to nie polecam

sylwia1508, chcialabym na fizjoterapie, pielegniarstwo mi sie podoba, a Ty?.
yyylll
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2011, o 15:02

Re: poprawa matury - Co studiowac przez rok ??

Post autor: yyylll »

Kod: Zaznacz cały

rp.pl/artykul/789364.html?p=2
Przeczytaj sobie ten artykuł i pomyśl czy warto.
Ja na UMP podpisywałem (tak jak inni studenci 2011/12) oświadczenie, że to nasz pierwszy kierunek itd.

Jestem taki zły, że zacząłem studia w 2011, a mogłem to zrobić w 2010.
________

Re: poprawa matury - Co studiowac przez rok ??

Post autor: ________ »

sylwia1508, chcialabym na fizjoterapie, pielegniarstwo mi sie podoba, a Ty?.[/quote]

ja pamietam z forum ze chcialas na wete, i ja rowniez tam przez moment chcialam i stad to pytanie . Pielegniarstwo slyszalam ze malo nauki, ale zajecia bardzo duzo zabieraja czasu, w niektorych dniach caly dzien jest sie na uczelni. Siedzialam w domku przez rok i wybieram sie na lek . Jak sie uczylas przez ten rok sumiennie to juz nikt Ci tej wiedzy nie zabierze, wystarczy powtorzyc i styknie, nie bedziesz przeciez musiala uczyc sie od zera przeciez pewnych zagadnien. Albo moze idz na korki? Jak masz problem ze stresem, nerwami (sama mam czasami podobnie jak mi zalezy) moze idz do psychologa? Po co maja Cie nerwy w 2013 paralizowac



Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości