czy biotechnologia?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: czy biotechnologia?

Post autor: deVries »

&#x441&#x430&#x43C&#x43E&#x433&#x43E&#x43D pisze:
deVries pisze:Jak już musisz iść na studia, to nie lepiej na jakieś zbliżone do farmacji? Analityka medyczna na przykład? Pierwszy rok jest podobny, jak poprawisz i się dostaniesz na farmę, to sporo ci przepiszą. A na polibudzie pierwszy rok to zawsze jest przede wszystkim matematyka i fizyka, plus technologie informatyczne i grafika inżynierska, chemii czy biologii na pierwszym roku będzie brdzo niewiele albo wcale.

Ale i tak lepiej zostać w domu. Sporo osób, które zdecydowały się ciągnąć i studia i przygotowania do matury nie poprawiły w końcu.
z analityki medycznej to przepiszą wf, socjologię i psychologię, wszystkie chemie analityka ma okrojone i mniejszą liczbę godzin, także nic nie przepiszą
Spoko, ale biofizyki, biologii z genetyką i anatomii mają więcej, statystyki tyle samo. Plus psychologia, socjologia, WF, lektorat i pierwsza pomoc. Na niektórych uczelniach matma.
ногомас

Re: czy biotechnologia?

Post autor: ногомас »

tak czy inaczej wszystko zależy od wykładowców, w białym biofizy nie chcą przepisać, anatomia jest w innym zakładzie dla farmy i analityki, więc różnie bywa, a farma ma całkiem inną biologię niż analityka.
________

Re: czy biotechnologia?

Post autor: ________ »

do nauki chemii wg mnie najlepszy podrecznik to wsip mialam 95 na tegorocznej maturze

Awatar użytkownika
venduana
Posty: 138
Rejestracja: 27 cze 2012, o 10:06

Re: czy biotechnologia?

Post autor: venduana »

Ja się ostatnio zaopatrzyłam w podręczniki Rożaka i uważam je za jedne z lepszych, jakie kiedykolwiek miałam w rękach. Przerabianie kupy zadań - to jest najważniejsze, ale myślę, że mimo tego dobrze jest bazować na jakimś podręczniku, właśnie wziąć się jakoś też za tą literaturę chemiczną, żeby być lepiej oswojonym w ogóle z tematem chemii. Zadania swoją drogą, ale jak tylko masz możliwość kupienia podręczników to właśnie to rób i czytaj dużo - zanim zaczniesz przerabiać dane tematy, a także po - gdy już będziesz przećwiczony po zadaniach, żeby wyłapać ewentualne braki.
A z biologii korzystam z Operonu i nie uważam, by był taki zły, jak to niektórzy ostro po nim jadą. Ale zawsze warto opierać się na więcej niż jednym źródle dostępu do informacji. I oczywiście zadania, zadania i jeszcze raz zadania.
Życzę szczęścia
Awatar użytkownika
Abrakason
Posty: 128
Rejestracja: 7 sty 2011, o 17:08

Re: czy biotechnologia?

Post autor: Abrakason »

ok wezme wasze rady pod uwage a co do tego czy mam dostep do kupna podrecznikow to niesetety nie. Kurcze musi sie udac! Powodzenia i wam !
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości