poznań, gdańsk, bydgoszcz, szczecin czy łódź?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: poznań, gdańsk, bydgoszcz, szczecin czy łódź?

Post autor: attyde »

Ja polecam Łódź! Plusy : w ostatniej sesji LEP zdany najlepiej w Polsce, w poprzedniej też pierwsza trójka świetne miejsce w rankingu Wprost, nowy kompleks CKD w którym odbywa się większość zajęć (przynajmniej na I i II roku), wysoki poziom, jak na razie spotkałam tylko 1. asystenta który był totalnie niezaangażowany w prowadzenie zajęć, testy komputerowe - więc odpada jakiekolwiek podciąganie, naciąganie i nieobiektywizm, dobre zaplecze naukowe, duża ilość kół naukowych, profesorowie też całkiem znani z towarzyskich: większość sobie pomaga, naprawdę jest z kim pogadać, wyjść + dużo imprez! w końcu nie samą nauką student żyje.
Z minusów - u nas po I roku spory odsiew (ale wiem, że na obecnym I roku zdawalność jest b. dobra), dość znaczny wyścig szczurów (oj są takie jednostki, które uprzykrzają życie innym), ciężko jest mieć dobrą średnią.
To chyba tyle odnośnie Łodzi
konturek

Re: poznań, gdańsk, bydgoszcz, szczecin czy łódź?

Post autor: konturek »

moja droga ależ mnie zaciekawiłaś tym rankingiem, jak to możliwe że Poznański UM nie jest nawet w pierwszej 20?!

no i jeszcze jedna zaleta Łodzi: jest w centrum kraju więc wszędzie równie blisko.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: poznań, gdańsk, bydgoszcz, szczecin czy łódź?

Post autor: attyde »

Powinni mi płacić za reklamę, skoro studenci innych uczelni zaczynają polecać Łódź :p
nyktofan, jakże ładnie do mnie piszesz! Nie wiem jak to się stało, ale już w rankingu Perspektyw jesteście wysoko
Te rankingi to już raczej ciekawostki, nie wiem na ile można się nimi sugerować.
konturek

Re: poznań, gdańsk, bydgoszcz, szczecin czy łódź?

Post autor: konturek »

nie nie, interesuję się UMP jako Poznaniak, a nie ich student.
a że preferuję naukę z książek a nie starych giełd wybrałem inną uczelnię. między innymi.
miałem okazję wracać pociągiem ze studentem łódzkiego leku II roku, bardzo sympatyczne chłopię.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: poznań, gdańsk, bydgoszcz, szczecin czy łódź?

Post autor: york »

mam sporo znajomych, ktorzy albo dostali się do łodzi ze wzgledu na niskie progi, albo przeniesli sie tam z mordoru i zaden z nich nie narzeka na umed, moze jedynie na miasto
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: poznań, gdańsk, bydgoszcz, szczecin czy łódź?

Post autor: attyde »

Miasto jest specyficzne, ale mi się podoba, w końcu dla mnie to była priorytetowa uczelnia. Faktem jest, że Łódź jest piękna, tyle że zaniedbana Ah, gdyby odnowić te wszystkie stare kamienice! Cieszę się, że spotykacie sympatycznych ludzi od nas, na szczęście więcej jest takich niż nie
Agalek
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2007, o 22:00

Re: poznań, gdańsk, bydgoszcz, szczecin czy łódź?

Post autor: Agalek »

Ja mogę się wypowiedzieć o szczecińskim PUM-ie, bo tam studiowałam Szczerze polecam tę uczelnię, wysoki poziom, przyjazna atmosfera, brak jawnego wyścigu szczurów, dobra zdawalność LEP-u.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości