FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: zazu24 »

Kolokwia z języków są normalnie, ale nie ma ich za dużo, przynajmniej w Sosno Zależy na jakiego trafisz prowadzącego, ale generalne lektoraty nie są jakoś szczególnie wymagające. Znam osoby, które także nie uczyły się nigdy angielskiego i dają sobie radę
Hachiko
Posty: 78
Rejestracja: 13 sie 2010, o 08:10

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: Hachiko »

Dunia, ja pisałam niemiecki, trafiłam do grupy początkującej, dostaliśmy inną łatwiejszą książeczkę do nauki i angielski był bardzo przyjemnym przedmiotem Skończyłam go praktycznie bez żadnego wysiłku z zaliczeniem na 4,5.
A Prowadzący u nas są przeuroczy i strasznie mili, naprawdę nikt Ci krzywdy nie zrobi
Dunia02
Posty: 10
Rejestracja: 30 cze 2012, o 10:29

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: Dunia02 »

Przyjdę na farmę, nie dam się tak łatwo ale w 2013roku
koterska
Posty: 176
Rejestracja: 4 sty 2012, o 11:28

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: koterska »

Czy istnieje możliwość zakwaterowania w akademiku 2 osobowym na pierwszym roku na Ostrogórskiej? Jakie są ceny i standard? Jak z łazienkami i kuchnią? Opłaca się to wogóle czy lepiej rozejrzeć się za wynajęciem pokoju?
Awatar użytkownika
Izuszka
Posty: 68
Rejestracja: 16 sie 2010, o 12:24

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: Izuszka »

koterska pisze:Czy istnieje możliwość zakwaterowania w akademiku 2 osobowym na pierwszym roku na Ostrogórskiej? Jakie są ceny i standard? Jak z łazienkami i kuchnią? Opłaca się to wogóle czy lepiej rozejrzeć się za wynajęciem pokoju?
Zazwyczaj świeżaczki dostają najgorsze pokoje, ale znam osoby które się przeprowadzały do innych pokoi albo trzecia osoba się od nich wyprowadzała, i mieszkają sobie w dwójkę. Co do cen to niech Anulka się wypowie, bo ona w akademiku mieszka - choć o ile się nie mylę to trójki są gdzieś w okolicach 350? Za to jeśli o resztę chodzi, to dla mnie tragedia - pokoje są malutkie, ciasne, mebli tyle co nic, wiem że ludzie nie mogą się doprosić powieszenia lusterka, co niektórzy mają grzyba w pokojach Łazienka i kuchnia 1 czy 2 na piętro, znowu Anulkę wzywam

Moja opinia jest taka: lepiej poszukać mieszkania i mieszkać z kimś w pokoju, bo i standardy są wyższe, a i większa wygoda i masz swoją łazienkę, więcej prywatności. Ja trafiłam na mieszkanie w świetnej cenie jak na sosnowiec i w 5stówkach zamykam się ze wszystkimi opłatami, internetem i mam swój pokój Ale niektórzy cenią sobie bardzo mieszkanie w akademiku, przepływ informacji i imprezy

Ta, esej
Awatar użytkownika
anulka1991
Posty: 252
Rejestracja: 19 lut 2011, o 11:35

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: anulka1991 »

Iza ja Cię kocham :**
A co do akademika. to pierwszy i drugi rok na początku dostaje pokoje 3 osobowe. no chyba że jest mało chętnych na akdemik to dostaniesz 2. pokój 2 osobowy to 350 zł. a 3- osobowy 330 łazienki sa na każdym piętrze I 2 kuchnie na piętro. lepszy jest 1 akademik Ale w 2 masz pewność ze dostaniesz tam 2 bo trójek tam nie robią. jak masz jakieś pytanie to pytaj śmiało I w 100% polecam akademik
koterska
Posty: 176
Rejestracja: 4 sty 2012, o 11:28

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: koterska »

Dzięki wielkie za cenne informacje, kwestie akademika będe musiała solidnie przemyśleć Jeśli nie zamęczam was za bardzo jeszcze, powiedzcie jeszcze jak to jest z zapleczem na śumie? Czy potrzebne sprzęty są, sale są, odczynniki są, wszystko jest, nic dla nikogo nie brakuje? Wiecie jak to jest w porównaniu do innych uczelni? I co z tym nowym budynkiem wydziału, który gdzieś tam budują?
Awatar użytkownika
eNIKaTe
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2010, o 15:51

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: eNIKaTe »

Jeżeli chodzi o zaplecze naszej uczelni to aż tak źle nie jest. Zalezy to też od tego jaki przedmiot i która katedra. Po przeniesieniu niektórych katedr do nowych pomieszczeń na Jedności pewnie będzie lepiej Przeniesione mają zostać Katedry z akademików i z ulicy Jagiellońskiej oraz Immunologia z Katowic. Zajęcia w nowym budynku powinny zacząć sie w roku akademickim 2013/2014. Z zewnątrz budynek wygląda okazale, teraz tylko została wykończeniówka i wyposażenie.
Takie są plany ale jak to będzie w praktyce to sie jeszcze przekonamy
Hachiko
Posty: 78
Rejestracja: 13 sie 2010, o 08:10

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: Hachiko »

Przenosi się Narcyzów, a z akademików podobno nie wszytskie katedry chcą się przenieść
A jeśli chodzi o sprzęty, to jest wszystko, ładnie nam pokazują różne spektrometry na zajęciach.
Przy okazji: uwielbiam salę do organicznej przy wejściu na parking

A co do akademików: no hotel pięciogwiazdkowy to to nie jest, ale za to jaki przepływ informacji
honey111
Posty: 34
Rejestracja: 4 lip 2012, o 14:36

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: honey111 »

witam,
dostanę się w tym roku na farmacje w Sosnowcu i mam kilka pytań:
1. czy pod uczelnią są miejsca parkingowe dla studentów?
2. czy zajęcia w pierwszym semestrze faktycznie trwają od 8 do 19?
3. czy Wy studenci macie czas na życie towarzyskie? głownie chodzi o spotkania z chłopakiem?

pozdrawiam serdecznie!
Hachiko
Posty: 78
Rejestracja: 13 sie 2010, o 08:10

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: Hachiko »

Hej
1. Zawsze gdzieś zaparkujesz, spokojnie:) Miejsca do parkowania są, ja osobiście się jeszcze nie spotkałam, żeby nie mieć gdzie zaparkować. Raz, zaparkowałam pod blokami na ostrogórskiej
2. Zależy czy chodzisz na wykłady, zależy od grupy. Ja osobiście miałam w pierwszym semestrze zajęcia do 17 najpóźniej, a w drugim raz w tygodniu do 20 I nie zawsze od 8. Plan jest taki, że nigdy nikomu nie pasuje, nawet prowadzącym, więc trzeba się do tego przyzwyczaić
3. Czas zawsze jest. Chyba że masz ambicje na 100% z każdego kolokwium. Ale ja się utrzymywałam na poziomie 4 mniej wiecej i czas zawsze znalazłam i na znajomych i na chłopaka. A dojeżdżam na uczelnie godzinę, więc sporo czasu na to marnowałam oprócz zajęć.

Ale powiem Ci szczerze, nie ma żadnych problemów organizacyjnych których nie da się rozwiązać. Na tej uczelni szybko się tego nauczysz:P
honey111
Posty: 34
Rejestracja: 4 lip 2012, o 14:36

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: honey111 »

wiesz, jesteś chyba pierwszą osobą, która mówi coś pozytywnego na temat farmacji, bardzo dziękuję za odpowiedź!

a czy to prawda, że jeśli ktoś nie jest zmotoryzowany to ma problemy z dotarciem na czas, bo różne zajęcia odbywają się w różnych miejscach?
i czy faktycznie zarywa się noce?

wiem, że pytania może głupie, ale uwierz tylko takie opinie można znaleźć na forach.
Hachiko
Posty: 78
Rejestracja: 13 sie 2010, o 08:10

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: Hachiko »

Panie z dziekanatu mimo że układają plan który nikomu nie pasuje, są zmyślne i zawsze dają takie okienka żeby zdążyć dojechać. W tym semestrze miałam 40 minut żeby dojechać na kasztany z akademików i zawsze zdążałam, mimo że tramwaje jeżdżą stadami i czeka się czasem 20 minut na jakikolwiek.

Pierwszą nockę w życiu zarwałam na drugim roku, dzień przed egzaminem z organów, ale tylko dlatego, ze już znalazłam pracę wakacyjną i nie uczyłam się wcześniej. Ja jestem generalnie stworzeniem dziennym i po godzinie 21 mój mózg przyjmuje tylko seriale, ewentualnie jakieś fajne książki.

Mówię pozytywne rzeczy, bo lubię mój kierunek, jestem pełna optymizmu po zdanej sesji i z podniesionym czolem czekam na trzeci rok, z nadzieją że nadejdzie później:D

Gdybyś miała więcej pytań, to napisz mi wiadomość, albo na gg, chętnie Ci wszytsko opowiem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości