Koniec z łaciną?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Epinefryna

Koniec z łaciną?

Post autor: Epinefryna »

Na jedynym z forów czytałam, że od tego roku Katedra Anatomii odchodzi od nazewnictwa łacińskiego na rzecz angielskiego? Czy ktoś coś wie na ten temat?
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Dudek »

już widzę, jak wesoły Mariusz tak robi niah niah.
Epinefryna

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Epinefryna »

czyli to nieprawda?

lekarski2010. [mod]/forum-dla-gosci,116/ opinie-o-uczelni,1330.html

myślałam, że skoro starosta roku tak pisze, to powinno być w miarę wiarygodne xd
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Dudek »

Nie no, chodzi o to, że wszyscy po za tym doktorem, on ma swoje zasady .
Lunna
Posty: 77
Rejestracja: 13 sie 2011, o 20:16

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Lunna »

Wątek jest o łacinie. ale czy ktoś wie, jakie przedmioty po zmianach będą w I i II semestrze na leku i lek-dencie? I co z wf-em?
Awatar użytkownika
Jaenelle
Posty: 142
Rejestracja: 24 maja 2011, o 16:01

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Jaenelle »

Mam pewną wiedzę na temat łaciny, więc mogę się podzielić. Otóż w przyszłym roku łacina będzie, tylko na innych zasadach niż w tym roku, a mianowicie 1,5 h tygodniowo przez pierwszy semestr a nie 45 minut przez dwa semestry jak w tym roku. Z anatomią nie wiem jak będzie, ale już u nas nastąpiła zmiana podręcznika na Graya co przynajmniej wg mnie było totalną głupotą bo na testy wymagali wiedzy z powyższego, natomiast na odpowiedź to było za mało, zwłaszcza u starszych asystentów. Poza tym Gray momentami sam sobie przeczy i w ogóle nie wiadomo o co chodzi
Lunna
Posty: 77
Rejestracja: 13 sie 2011, o 20:16

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Lunna »

A czy biologia medyczna, chemia i w-f mają być tak, jak do tej pory?
Epinefryna

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Epinefryna »

w rozpisce na stronie jest, że w I semestrze będzie anatomia, biologia medyczna, historia medycyny, wf i łacina, a w II semestrze anatomia chemia języki i pierwsza pomoc
Awatar użytkownika
Jaenelle
Posty: 142
Rejestracja: 24 maja 2011, o 16:01

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Jaenelle »

kikson, strona UM nie chce mi się załadować, czy w tej rozpisce w programie anatomii na samym początku jest osteologia (same kości?) jeśli tak to jest ona mocno nieaktualna i nie ma co się nią przejmować. Sprawa biologii medycznej była z tego co wiem poruszana na radzie i kierowniczka dość ostro protestowała przeciwko usunięciu tego jakże potrzebnego w przyszłej pracy lekarza przedmiotu . Chodzi plota, że nie będzie biologii, ale jak się zapewne wkrótce przekonasz na tej uczelni pojęcie oficjalnego komunikatu nie istnieje
Epinefryna

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Epinefryna »

1.Budowa i czynność kosći.
2.Budowa ukł nerwowego (.)
3.Układ oddechowy. itd
(to jest pierwszy link w informacjach ogólnych)
to nie wiem czy to aktualne

a tej biologii to mogłoby nie być, chociaż w sumie wygląda w miarę nieźle. Ale na innych uniwerkach nie widziałam tego w planie
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Dudek »

Jeżeli interesuje Cie wygląd pochwy kleszcza czy cholera wie czego (już nie pamiętam) to faktycznie ciekawe .

A tak serio, na tym przedmiocie było robione wszystko po za tym co mogłoby okazać się ważne i przydatne.
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: AllMySecrets »

Jezeli chodzi o przedmioty to zmienia sie wszystko dosc znacznie.
w I semestrze:
- anatomia
- histologia (teraz bedzie trwala tylko semestr i zakonczy sie egzaminem)
- biofizyka
- biologia molekularna (nie bedzie juz biologii medycznej i parazytologii)
- chemia
- jezyk obcy
w II semestrze:
- anatomia (konczy sie egzaminem)
- fizjologia (semestr a nastepny na II roku)
- biochemia (semestr a nastepny na II roku)
- wf
- jezyk obcy

nie pamietam jak z lacina, historia medycyny i pierwsza pomoca, bo info mam w mieszkaniu w Lbn a teraz jestem w domu
jak bede wiedziala cos wiecej dam znac
sylwka_s85
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2009, o 11:08

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: sylwka_s85 »

Czy gdzieś na stronie można to znaleźć
W tym roku niestacjonarne bardzo podrożały
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości