Ekologia a studia?

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
searafina
Posty: 117
Rejestracja: 2 maja 2006, o 08:10

Ekologia a studia?

Post autor: searafina »

mam pytanko: czy gdzieś w Polsce można studiowac osobny kierunek ekologia? szukałam ale jak narazie nie znalazłam uczelni na której był by ten kierunek. Jest ochrona środowiaska, biologia itp. A ekologia
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Sil »

Samą ekologię znalazłem na PWSZcie w Płocku. Poza tym specjalność ekologia można wybrać na innych kierunkach
JA :D

Pytanie :P

Post autor: JA :D »

Co moŻna robić po ekologii, ochronie środowiska, itp? :oops:
Zośkaaa
Posty: 34
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 16:29

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Zośkaaa »

Wydaje mi się, że w Poznaniu jest specjalność ekologia w ramach kierunku: biologia.

Po ekologi, och. ś. można pracować w parkach narodowych itp.
Go¶æ ;P

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Go¶æ ;P »

Zo&#x15Bk pisze:Wydaje mi się, Że w Poznaniu jest specjalność ekologia w ramach kierunku: biologia.

Po ekologi, och. ś. moŻna pracować w parkach narodowych itp.
A mogę się dowiedziec czegos dokladniej? ^^ Jestem mloda osobka, przede mna jeszczez wybor i mam problem: ekologia (ochrona srod.) czy medycyna? ^^
orime
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 15:24

Re: Ekologia a studia?

Post autor: orime »

No cóż, po ochronie środowiska posiada się przygotowanie do pracy w przemyśle, rolnictwie, jednostkach badawczych, administracji, uczelniach, różnego rodzaju instytucjach zajmujących się ochroną środowiska, ew. można też zatrudnić się w szkolnictwie, ale to wymaga dodatkowych zajęć
Gdzieś widziałam oddzielnie ekologie w Warszawie, ale nie pamietam gdzie dokładnie.
Medycyna, trzeba nieźle zakuwać
k

Re: Ekologia a studia?

Post autor: k »

Nie ma czegoś takiego, jak zawód ekolog! To jest słowo mediale. MoŻesz skończyć ochroną środowiska, przykładowo ze specjalizacją ekologia roślin. Robić po tym moŻnawszystko i nic? - mało ofert pracy. Wiecej jest po kierunku inzynieria środowiska, szczególnie zwiazanych z gospodarką wodno-ściekową.
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Marfu »

Jest zawód ekolog Jest to naukowiec, zajmujący się ekologią, czyli nauką o powiązaniach między zwierzętami oraz innymi elementami środowiska (dokladnie: ekologia to nauka o domu zwierzat)
poziomka
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2006, o 15:01

Re: Ekologia a studia?

Post autor: poziomka »

To się nazywa badacz przyrody, przyrodnik itp. NIE MA ZAWODU EKOLOG. To jest słowo niewłaściwie stosowane przez dyletantów i aż mnie krew zalewa jak je słyszę.
Po ochronie jest bardzo dużo ofert pracy, co Ty mówisz. Administracja, firmy prywatne, można robić karierę naukową, polityczną, kształcić się dalej i wykorzystać zdobytą wiedzę w innych dziedzinach. No ale jak ktoś chce mieć konkretny zawód to może rzeczywiście niech idzie na tą medycynę (pfuj!).
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Marfu »

Oj, Poziomko, zyj spokojniej i dowiedz sie jak jest z ta ekologia Zawoduekolog to moze i nie ma, tak samo jak zawodu przyrodnik Ale - skoro w Polskiej Akademii nauk istnieje Centrum Badań Ekologicznych, istnieje Komitete Ekologii. Chyba jednak istnieje cos takiego.

Ekologia - to nazwa dyscypliny naukowej zajmującej się powiązaniami między zwierzętami oraz innymi elementami środowiska. Nazwa wywodzi się od słów oikos - dom, i logos - nauka. Czyli nauka o domu zywych organizmów. O jak nazwiemy osobe uprawiajaca taka dyscyplinę naukową? Wlasnieekolog"

Nawet na studiach mialem przedmiot ekologia.
poziomka
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2006, o 15:01

Re: Ekologia a studia?

Post autor: poziomka »

Słuchaj wiem co to jest ekologia lepiej niż wiele osób, to że istnieje Komitet Ekologii nie znaczy że osoby zajmujące się ekologią sąekologami- może faktycznie nie przyrodnik,ale biolog np. specjalizujący się w zagadnieniach ekologicznych itp. Przedmiot ekologia może być, pewnie, co nie znaczy że jest taki zawód.
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Marfu »

No to nie rozumiem - podaj w takim razie definicjezawodu".
k

Re: Ekologia a studia?

Post autor: k »

"ekolog to zawód stworzony na potrzeby mediów, bo to jest krótsze i bardziej medialne, niŻ np. mgr ochrony środowiska ze specjalizacją ekologia rośli. Nie mozna zostać mgr ekologii, czy mgr inŻ. ekologii, a mgr lub mgr inŻ. ochrony środowiska tak!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość