Koniec z łaciną?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Epinefryna

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Epinefryna »

skoro już i tak nie rozmawiamy na temat to mam jeszcze jedno pytanie
czy na tej biofizyce to tak bardziej teoretycznie, czy też jakieś zadania na liczenie się robi?
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Dudek »

Ta cała biofizyka to jest jedno wielkie cholera wie co. Od czasu do czasu coś na wejściowce trzeba policzyć z tego co pamiętam, a tak to już PO musisz oddać sprawozdanie, jak nie ogarniasz ocb idziesz do znajomego i Ci zrobi .
Nie znając fizyki ni w ząb, da się biofizykę przejść (mówie o sobie ).
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: ebedziebe »

Ja tak samo jak ams spotkałem się z takimi informacjami .
Wg mnie okroją materiał
Już jest podobno bardziej lightowo niz jeszcze rok wczesniej (przejscie z bochenka na graya) to teraz jeszcze jeden krok zrobią w tym kierunku
Lunna
Posty: 77
Rejestracja: 13 sie 2011, o 20:16

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Lunna »

Jaenelle, dzięki za odp. chodzi mi o przepisywanie biofizyki i chemii z analityki/farmacji.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Dudek »

Kolega chyba miał na farmacji 2 ćwiczenia mniej [biofizyka] i jakiś dym mu tam robili, że musiał chodzić normalnie. A kolega z analityki, zdawał jedynie zaliczenie semestralne, na ćwiczenia chodzić nie musiał.
Lunna
Posty: 77
Rejestracja: 13 sie 2011, o 20:16

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Lunna »

To pewnie z chemią też podobnie, bo na farmacji jest chemia ogólna i nieorganiczna, a na leku chyba organiczna z nieorganiczną razem.
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: AllMySecrets »

Jeżeli chodzi o przedmioty to jest pewniak, bo informacje dostałam z dziekanatu jako, że koordynuje nowy projekt w Lublinie - Peer Support (ma na celu pomóc 1 rokowi leku w Lublinie)

tak to prawda jest Gray ale co z tego jak testy są opierane na Gray ale jeżeli chodzi o odpowiedzi ustne to wymagany jest Bochenek. wiadome ze niektorzy asystenci nie zmienia podejcia i uwazaja tylko Bochna

co do tylu przedmiotow faktycznie wyglada to na masakre. z tego co mi wiadomo wchodzi taki przepis ze tresci nie moga byc powtarzane na zajeciach, czyli np jezeli hormony byly na fizjologii i biochemii od teraz beda tylko na biochemii, jest to uwazam na szkode studentow bo wiadomo ze jezeli cos sie powtorzy na 4 przedmiotach to bardziej sie to zapamietuje

jezeli chodzi o przepisywanie ocen to powiem tak - kazda katedra ma wlasne zasady wiec najlepiej po prostu pojsc na katedre i zapytac
Awatar użytkownika
swierszczo
Posty: 233
Rejestracja: 12 sty 2010, o 20:27

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: swierszczo »

strach się bać tyle tego na I roku, ale może będzie dało sie przeżyć
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Dudek »

Temu samemu koledze, nie przepisali chemii (z farmacji) chyba ze względu na słabą ocenę 3.0 czy 3.5 tam miał. W innym przypadku by mu przepisali. Jakby nie było, ta cała chemia to pikuś totalny banał.

Ale jeżeli nie będzie powtarzania tematów na różnych przedmiotach to totalna padaka, okropnie źle dla studenta.
littlepiggy
Posty: 49
Rejestracja: 6 lip 2012, o 11:51

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: littlepiggy »

Hej, a czy wiadomo ile teraz będzie ECTSów za dane przedmioty?
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Dudek »

Ja to nigdy nie wiedzialem po cholere te ECTSy są i myślę, że kolejne 3 lata też mi tego nie zdradzą .
Awatar użytkownika
Jaenelle
Posty: 142
Rejestracja: 24 maja 2011, o 16:01

Re: Koniec z łaciną?

Post autor: Jaenelle »

U nas po pierwsyzm roku farmacji ludziom nie przepisywali ze względu na to, że nie mięli organicznej i czegoś tam jeszcze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości