Medycyna - 5 lat, czy to prawda?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: maciek_tyfel »

Padre Morf pisze: Tak czy siak z 2 nie zrobią 8, bo brakuje na to czasu. 13 miesięcy nie zmieścisz w 30 tygodniach dydaktycznych
Jasne. Ale miałem na myśli również kolejną zmianę całego programu, na granicy naruszenia zasady lex retro non agit (co u nas w Polsce raczej normalka )
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: Padre Morf »


Jasne. Ale miałem na myśli również kolejną zmianę całego programu, na granicy naruszenia zasady lex retro non agit

Zmiana programu tej zasady by nie naruszyła, zresztą nasze prawo dopuszcza retroaktywność przepisów w pewnych przypadkach.

Nie spodziewałbym się jakichś wielkich zmian w najbliższych latach (np. powrót do 6+1) - być może rozmontują te tygodnie do wyboru i rozdzielą między inne dyscypliny kliniczne.

Plusem jest niewątpliwie zlikwidowanie stażu z IT - stuenci przestaną się po OITach pałętać i jęczeć, że chcą już do domu.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: formica »

Nie wiem jak gdzie indziej, ale we Wro z tym nowym programem jest straszny chaos. Nikt nie ma pojęcia jak te programy dostosować. Na mikrobach np. adiunkt pytała nas co naszym zdaniem było najmniej przydatne bo coś trzeba uciąć i nie wiedzą co, więc konsultują ze studentami, bo ćwiczenia przecież dla nas. Na propedeutyce pediatrii dr była załamana zmianami. Mówiła, że za parę lat będzie się bała dzwonić po pogotowie, bo tak wszystko obcinają. Do tego wylatuje łacina z programu. Jak inne katedry- nie mam pojęcia.
konturek

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: konturek »

bardzo fajnie, że pytają was o zdanie i biorą je pod uwagę przy ustalaniu zmian. u nas niektóre zmiany są kompletnie bezsensowne jak np. zniesiony egzamin z pierwszej pomocy.
z tą łaciną ciekawi mnie czy profesorowie również nie będą wymagać łacińskich nazw chorób czy guzów na klinikach.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: formica »

No fajnie, że pytają. Problem polega na tym, że obetną ćwiczenia, poupychają różne przedmioty a wcale wymagania nie mają obiżyc. Przynajmniej mikroby takich planów nie miały. Ciekawa jestem jak ci ludzie ogarną to wszystko. Zapewne nie dadzą rady.
konturek

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: konturek »

no będzie ciężko, biorąc pod uwagę że pierwszy rok pełni do tego funkcję adaptacyjną dla tych co nie studiowali wcześniej może więcej osób odpadać po 1. roku niż do tej pory.
Awatar użytkownika
swierszczo
Posty: 233
Rejestracja: 12 sty 2010, o 20:27

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: swierszczo »

Mam nadzieję że nie wszędzie będzia taki program jak w Białymstoku
Awatar użytkownika
swierszczo
Posty: 233
Rejestracja: 12 sty 2010, o 20:27

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: swierszczo »

pomyłka nie w Białymstoku ale w Bydgoszczy
jarek3333
Posty: 15
Rejestracja: 27 lip 2011, o 15:23

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: jarek3333 »

a wiadomo jak to bedzie wygladalo ze specjalizacja
w 2017 spotkaja sie 2 roczniki do LEPU - 2011 i 2012, bedzie problem ze specjalizacja, chyba ze zwieksza dwukrotnie liczbe miejsc
pemek
Posty: 60
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:44

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: pemek »

W 2018 jak już.
A na zwiększenie liczby miejsc bym nie liczył.
Awatar użytkownika
choinka_91
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2009, o 16:20

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: choinka_91 »

Przeciez sie nie spotkaja bo rocznik 2011 bedzie pisal Lep w 2017 a rocznik 2012 w 2018r.Wyjscie na rynek pracy odbedzie sie w tym samym czasie bo rocznik 2011 skonczy wtedy staż
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: jarauto »

a czy obecnie można przystąpić do LEPu będąc studentem 6-go roku?
z tego co wiem, to nie.
Natomiast nowosystemowcy taką możliwość mają
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: Medycyna- 5 lat, czy to prawda?

Post autor: smooth_criminal »

nie, ale lekarz stażysta może.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości