Rekrutacja 2012/2013

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pemek
Posty: 60
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:44

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: pemek »

Z tego co się orientowałem to zaświadczenie musi być na konkretny kierunek na konkretną uczelnię. ŚUM na stronie ma napisane co ma być na takim zaświadczeniu, Bydgoszcz ma wzór jak to mniej więcej ma wyglądać, a zadzwonić do Biura Rekrutacyjnego i się spytać nie boli.
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: Namine »

Co do dyskusji odnośnie odpłatności za studia. Jeśli ktoś studiował w 2011/2012 cały rok to nie musi płacić za studia, które rozpocznie od roku 2012/2013 jeśli zostanie przyjęty do końca wakacji (czyli przed 1 października).
Jeśli znowu chodzi o zmiany kierunku np. za rok, to z tego co mnie mówiono tych 30 dodatkowych punktów nie można wykorzystać na postudiowanie sobie za free semestru na innym kierunku i trzeba by zapłacić za pierwszy, a nie ostatni rok drugiego kierunku, bo punkty wykorzystało się właśnie na pierwszym roku.

Odnośnie badań: bezpłatnie można je wykonać tylko za skierowaniem z uczelni w placówkach, które zostały przez uczelnie wyznaczone (więc nie w innym mieście, ale już np. na ŚUMie można robić badania np. na lekarski w Sosnowcu zamiast w Katowicach po odebraniu skierowania w Katowicach lub Zabrzu, w zależności od tego gdzie się rekrutuje). Jest to chyba jedyna uczelnia tak porozrzucana więc stąd te odstępstwa.
Jeśli natomiast ktoś nie chce dojeżdżać to musi badanie wykonać na własną rękę i wtedy niepotrzebne mu skierowanie. Ceny wahają się od ok 30zł, ale więcej też pewnie się znajdzie. Zaświadczenie musi być wydane na konkretny kierunek, na KONKRETNĄ UCZELNIĘ, więc można poprosić, żeby lekarz wypisał od razu dwa czy trzy o ile nie zrobi mu to różnicy, bo nie respektuje się takich wypisanych na inną uczelnię.
W tamtym roku na ŚUM można było zaświadczenie donieść później, ale w tym roku chyba tak już nie ma, bo skierowania wydawane są nawet kandydatom, rok temu z tego co wiem trzeba było być przyjętym, ale ręki za to bym sobie uciąć nie dała
Może zdarzyć się też tak, że zaświadczenie będzie bezpłatne, tak miałam ja. Po prostu jeden z lekarzy przyjmujących w mojej przychodni jest równocześnie lekarzem medycyny pracy i jeśli jest się zarejestrowanym w tej przychodni to się nie płaci za zaświadczenia na studia i do szkół Proponuję się poorientować i ewentualnie znaleźć jakiegoś za 30zł zamiast wydawać na bilety na drugi koniec Polski 60zł
Zuzanna_93
Posty: 59
Rejestracja: 26 gru 2011, o 00:39

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: Zuzanna_93 »

Dziękuję Wam, wreszcie coś wiem na temat tych badań. umówiłam się dziś na środę rano do lekarza medycyny pracy, jeśli się dostanę na uczelnię, która chce badanie na już to szybko mi je wypiszę i ruszam w Polskę. a jeżeli będę mogła poczekać to chyba wezmę skierowanie i bezpłatnie zrobię w jakiejś placówce na terenie miasta,w którym będę studiowała.

Straszne zamieszanie z tymi dokumentami.gt.<
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: Jane Doe »

Zuzanna_93, no niestety taka jest biurokracja.

pemek, lekarza naprawdę nie obchodzi na jaką uczelnię ma wypisać papiery i szczerze mówiąc nie musi się dostosowywać, aby zaświadcznie było pod uczelnię. Ma być zdolność do podjęcia studiów i tyle.
a właśnie, mógłbyś podesłać link do tego śum? bo ja znalazłam tylko skierowanie i zagrożenia, ale nic nie pisze, jakie badania powinny być wykonane.
jokobu
Posty: 106
Rejestracja: 2 cze 2012, o 14:57

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: jokobu »

Możecie mi powiedzieć czemu nie mogę wysłać wiadomości do tego głupiego ministerstwa? wyskakuje mi Ta czynność jest niedozwolona a napisałam wszystko to o co prosili w formularzu u nich na stronie. Może mi odpowiedzieć ktoś kto już tam wysłał wiadomość? Kurcze siedze i mecze sie z tym gie i nie moge
Może Wy znacie odpowiedz na moje pytanie? Skończyłam licencjat w tym roku i planuje isc na nowe studia ale nie wiem czy sie dostane w tym roku i moje pytanie brzmi czy jezeli nie pojde na zaden inny kierunek od tego roku 2012/2013 a dopiero od roku akademickiego 2013/2014 rozpocznę ten drugi kierunek będę musiała coś płacić? Jestem juz totalnie skołowana ta ustawą | Z góry dzięki za odp)
littlepiggy
Posty: 49
Rejestracja: 6 lip 2012, o 11:51

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: littlepiggy »

jokobu pisze: Może Wy znacie odpowiedz na moje pytanie? Skończyłam licencjat w tym roku i planuje isc na nowe studia ale nie wiem czy sie dostane w tym roku i moje pytanie brzmi czy jezeli nie pojde na zaden inny kierunek od tego roku 2012/2013 a dopiero od roku akademickiego 2013/2014 rozpocznę ten drugi kierunek będę musiała coś płacić? Jestem juz totalnie skołowana ta ustawą | Z góry dzięki za odp)
Według mojej wiedzy, nie będziesz musiała płacić. Dopiero ten kierunek który podejmiesz w roku 2013/2014 będzie liczony jako twój pierwszy kierunek według nowej ustawy.
jokobu
Posty: 106
Rejestracja: 2 cze 2012, o 14:57

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: jokobu »

littlepiggy dziękuję za odpowiedź też mi się tak wydaje ale nigdzie nie mogłam znaleźć odpowiedzi ministerstwa na identyczną sytuację jak moja żeby się upewnić
pemek
Posty: 60
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:44

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: pemek »

Jane Doe pisze:Zuzanna_93, no niestety taka jest biurokracja.

pemek, lekarza naprawdę nie obchodzi na jaką uczelnię ma wypisać papiery i szczerze mówiąc nie musi się dostosowywać, aby zaświadcznie było pod uczelnię. Ma być zdolność do podjęcia studiów i tyle.
a właśnie, mógłbyś podesłać link do tego śum? bo ja znalazłam tylko skierowanie i zagrożenia, ale nic nie pisze, jakie badania powinny być wykonane.
Na dole są wymagania co do zaświadczenia.
I:
Przedłożone przez kandydata zaświadczenie lekarskie powinno zawierać :
(.)
- kierunek kształcenia
- nazwę i adres placówki dydaktycznej
(.)
Z resztą jak się wstępnie umawiałem do lekarza to mi powiedziała żebym miał dokładne adresy uczelni, bo się o to czepiają i na każdą musi być osobne.
A ogólnie to z tymi badaniami jest straszny cyrk, bo u mnie np. w poradni medycyny pracy w szpitalu nie chcą wystawiać nawet odpłatnie.

Edit:
A co do badań - chociaż najlepiej by było się spytać lekarza - to badanie krwi, ale nie wiem na co dokładnie, bo na szczęście nie potrzebuję zaświadczenia
keńdzix
Posty: 16
Rejestracja: 30 cze 2012, o 19:33

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: keńdzix »

czy jak do rekrutacji na UMP wrzuciłam zdjęcie z zasłoniętym uchem, to jest jakiś problem? chyba nikt tych zdjęć nie ogląda przy sporządzaniu listy rankingowej, a jak się dostanę, to będę mogła je wymienić.? czy dobrze myślę?
catamis
Posty: 50
Rejestracja: 27 mar 2011, o 14:20

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: catamis »

Zaczynam już się niepokoić z tym Wrocławiem Mam nadzieje że system zacznie działać jak należy.
Moniaaa93
Posty: 28
Rejestracja: 17 maja 2012, o 15:51

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: Moniaaa93 »

Jest tu ktoś kto wybiera się na Politechnikę Świętokrzyską, lub Rzeszowską ?
---------------

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: --------------- »

Moni93 pisze:Jest tu ktoś kto wybiera się na Politechnikę Świętokrzyską, lub Rzeszowską ?
Chyba pomyliłaś dział
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: Rekrutacja 2012/2013

Post autor: Idan »

Mam jedno pytanie (dziwną sytuację) odnośnie rekrutacji.
Więc zacznę tak : mam 172 punkty.

Dostaję się do Zabrza powiedzmy, że z drugiej listy około 16 lipca. Zawożę dokumenty, robię badania i w ogóle wszystko, co trzeba. Tutaj musze zaznaczyć, że w dokumentach znajduje sie moje oryginalne świadectwo maturalne.
Następnie około 26 lipca dostaję się do Poznania. Jadę do Zabrza, zabieram moje świadectwo (bo w Poznaniu też chcą oryginał -.-) i jadę to zawieźć do Poznania.
Jeżeli w mojej rodzinie zdarzyłaby się sytuacja, która uniemożliwiłaby mi studiowanie w Poznaniu to już nie mogę wrócić do Zabrza?
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości