rekrutacja na weterynarie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 45
Rejestracja: 21 maja 2010, o 22:50

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Elly »

veteran pisze:ja też, ale nie podoba mi się wizja otwierania kolejnych weterynarii w Polsce. Na przykład w Finlandii weterynarię można studiować tylko na jednej uczelni, w dodatku przyjmują rocznie poniżej 80 osób (info z wymiany). Studia prowadzone są po angielsku, więc absolwenci mają otwarte drzwi na cały świat, dlatego emigrują i szukają lepszej pracy. Może wydać się to abstrakcyjne, że uczelnia kształci po angielsku mało osób, które w rezultacie opuszczają kraj i przez to zapotrzebowanie na lekarzy w samej Finlandii jest duże.
W Krakowie jak będzie to będzie - zobaczymy - ale mają tam chyba po pierwszym roku istnienia wety, czyli za rok umożliwić (albo bez alternatyw, nie wiem) studiowanie po angielsku. Pewnie jako możliwość wyboru takiego trybu.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Kas_ia »

theangelofsin pisze:No tak, przenoszenie się jest pewniejsze. Tyle, że z tymi maturami się nie zgodzę uważam, że tegoroczna była trudniejsza, no ale to tylko moje zdanie. Po prostu nie wiem jak te progi mogą wyglądać w tym roku i się tego boję.

Kolave, miałam na myśli, że zeszłoroczna była łatwiejsza niż tegoroczna
Też się boję progów, wątpię żeby spadły , no bo 140 to już po 70% srednio z chemii i z bio wiec nizej to juz bez przesady. Aczkolwiek mam nadzieję, że zbyt wysoko nie podskoczą A co do łatwości, to uważam, że biologia w tym roku była łatwiejsza, aczkolwiek niektóre zadania były dziwnie sformułowane, ale serio gotowałam się na coś gorszego
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: Kolave »

theangelofsin pisze: Kolave, miałam na myśli, że zeszłoroczna była łatwiejsza niż tegoroczna
A ja miałam na myli, że nie była i nawet to zargumanetowałam.
ems93
Posty: 16
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 19:29

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: ems93 »

mam pytanie, zrobiłam bube przy wpisywaniu wyników matur pominęłam język obcy i nie wpisałam nic, w dodatku zablokowałam dane i nie mogę już nic zmieniać. bedą z tego jakieś konsekwencje? skoro wliczają tylko biologię i chemię?
paulinakarolinaw
Posty: 27
Rejestracja: 7 lip 2012, o 17:16

Re: rekrutacja na weterynarie

Post autor: paulinakarolinaw »

Hlo, powiedzcie mi, czy wpisywaliście wyniki z matur ustnych w poznaniu? Tzn. czy mieliście gdzie wpisać, bo w zasadach rekrutacji jest, że moga liczyć ustne, jeśli to bardziej korzystne dla kandydata, a ja nie mogę wpisać tych ustnych.
p.s. przepraszam, że piszę w dwóch miejscach, ale mi bardzo zależy na odpowiedzi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości