POŁOŻNICTWO 2012/2013

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Avarice

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: Avarice »

To pewnie ten, pure-woman - coś takiego.
rusalka
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2011, o 12:02

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: rusalka »

Avarice, jedną z zasadniczych różnic między WUM a CMUJ (co na pewno warto wziąć pod uwagę) jest kwestia praktyk wakacyjnych - UJ odgórnie narzuca kto, kiedy i w jakim szpitalu ma odbyć praktyki (czyli spędzasz w Krk zdecydowaną większość wakacji). Na WUMie natomiast dziewczyny załatwiają sobie praktyki wakacyjne same i niekoniecznie muszą odbywać je w Warszawie. Trudno stwierdzić, jakie rozwiązanie jest lepsze, ja np. mieszkam blisko Krakowa i zdecydowanie wygodniej jest mi stawić się w ustalone miejsce o ustalonej porze, niż kombinować, gdzie najlepiej byłoby mi odbyć praktyki (i przejmować się, czy akurat do danego szpitala mnie przyjmą). Z drugiej strony, jak ktoś mieszka daleko od uczelni to z pewnością wolałby chociaż przez okres wakacji pobyć bliżej domu (chociaż pewnie na upartego i na CMUJ można coś takiego załatwić - dla chcącego nic trudnego ).
Avarice

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: Avarice »

W sumie, wolałabym pomieszkać u siebie, w Sączu i tu chodzić na jakieś praktyki, musiałabym się więcej dowiedzieć.

A jak myślisz, byłaby różnica w późniejszym zatrudnieniu (nie zakładam, że zostanę, ale może się tak zdarzyć). Nie znam się za bardzo na późniejszym rynku pracy. Chodzi mi o to, czy patrzą potem na takie rzeczy jak to, z jakiej uczelni jesteś i jeśli tak, to czy WUM jest traktowany gorzej niż właśnie UJ.

Jest w ogóle coś takiego jak możliwość praktyk za granicą?
Awatar użytkownika
strawberry22
Posty: 92
Rejestracja: 9 sty 2010, o 14:56

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: strawberry22 »

No to w moim przypadku WUM jest ok Tylko mogliby wrzucić wyniki już
rusalka
Posty: 73
Rejestracja: 16 lip 2011, o 12:02

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: rusalka »

Avarice pisze:W sumie, wolałabym pomieszkać u siebie, w Sączu i tu chodzić na jakieś praktyki, musiałabym się więcej dowiedzieć.

A jak myślisz, byłaby różnica w późniejszym zatrudnieniu (nie zakładam, że zostanę, ale może się tak zdarzyć). Nie znam się za bardzo na późniejszym rynku pracy. Chodzi mi o to, czy patrzą potem na takie rzeczy jak to, z jakiej uczelni jesteś i jeśli tak, to czy WUM jest traktowany gorzej niż właśnie UJ.

Jest w ogóle coś takiego jak możliwość praktyk za granicą?

Myślę, że obie uczelnie są równie prestiżowe, więc dla pracodawców nie powinno mieć znaczenia, czy przyjmują absolwenta WUMu czy CMUJ (co prawda wg tegorocznego rankingu uczelni medycznych Kraków jest nad Warszawą, ale wątpię, żeby znalazł się ktokolwiek kierujący się takim kryterium ).

Jeśli chodzi o praktyki za granicą - jak najbardziej jest taka możliwość, ale niestety nic więcej na ten temat nie jestem w stanie powiedzieć, ponieważ jeszcze się tym nie interesowałam
Awatar użytkownika
strawberry22
Posty: 92
Rejestracja: 9 sty 2010, o 14:56

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: strawberry22 »

Czy ktoś pamięta, o której w tamtym roku pojawiły się wyniki? Wydaje mi się, że był to poniedziałek popołudniu ale nie aż tak późno
Avarice

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: Avarice »

Jak już zdecydowałam, że jadę, zaczynam się denerwować/ Też już chcę!
Awatar użytkownika
strawberry22
Posty: 92
Rejestracja: 9 sty 2010, o 14:56

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: strawberry22 »

Ja chciałam jutro jechać, jutro mój chłopak ma wolne i się okaże, że dadzą wyniki jutro popołudniu Będę tatę w środę ganiać, trudno. Mogłabym autobusem ale to dwa razy dłużej A weź jedź 4h i martw się czy w ogóle zdążysz.
Awatar użytkownika
strawberry22
Posty: 92
Rejestracja: 9 sty 2010, o 14:56

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: strawberry22 »

a w ogóle to może się nie dostanę i będzie jeszcze gorzej
un_fortunately
Posty: 24
Rejestracja: 16 maja 2012, o 17:34

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: un_fortunately »

W dniu dzisiejszym 2012-07-09, minimum punktów kwalifikujące do przyjęcia na ww. studia wynosi 286,20 .
Avarice

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: Avarice »

Już są)
Exist
Posty: 364
Rejestracja: 12 sie 2011, o 16:16

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: Exist »

Dziewczyny czy to więcej niż rok temu?
un_fortunately
Posty: 24
Rejestracja: 16 maja 2012, o 17:34

Re: POŁOŻNICTWO 2012/2013

Post autor: un_fortunately »

tak
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości