Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: indiana »

pixies123 pisze:
indiana pisze:Wiem, że jęczę i marudzę, ale ponawiam swoje pytanie: czy ktoś wie, ile mniej więcej osób dostaje się z listy rezerwowej?
a która jesteś?
jestem 107, na lekarskim i zastanawia mnie, czy mam w ogóle jakiekolwiek szanse.
pixies123
Posty: 132
Rejestracja: 10 maja 2012, o 14:41

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: pixies123 »

indiana pisze:
pixies123 pisze:
indiana pisze:Wiem, że jęczę i marudzę, ale ponawiam swoje pytanie: czy ktoś wie, ile mniej więcej osób dostaje się z listy rezerwowej?
a która jesteś?
jestem 107, na lekarskim i zastanawia mnie, czy mam w ogóle jakiekolwiek szanse.
hm, nie będzie łatwo z WUMu masa nie rezygnuje, szanse są większe do Wrocławia, tam jest większa rotacja i po pierszej liście pozostaje jakieś 55%
makien
Posty: 2
Rejestracja: 9 lip 2012, o 18:02

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: makien »

Witam mam 244pkt i jestem 45 na liście rezerwowej jak oceniacie moje szanse?
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: indiana »

pixies123, ale dzięki za odpowiedź.

makien, skoro jesteś 45 na rezerwie, to możliwe, że już z kolejnej listy się dostaniesz.
karimata
Posty: 286
Rejestracja: 19 cze 2010, o 15:30

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: karimata »

essayma pisze:syku, Studiując medycynę lepiej mieszkać w akademiku czy mieszkaniu?
99% moich znajomych mieszka w mieszkaniach - można spokojnie znaleźć osobny pokój w trzypokojowym mieszkaniu w cenie niewiele wyższej od pokoju w akademiku.
Najlepsza myślę, że Ochota - blisko i na Banacha i do Collegium Anatomicum, cenowo też można spoko znaleźć, poza tym Śródmieście, Wola (Muranów) i Mokotów to też bardzo fajne lokalizacje chociaż w sumie lepiej czasem znaleźć dalej, a z bezpośrednimi połączeniami, bo tu jednak dojazd ma duże znaczenie.
makien pisze:Witam mam 244pkt i jestem 45 na liście rezerwowej jak oceniacie moje szanse?
Obstawiam, że druga połowa/koniec lipca (w zeszłym roku osoby z tym numerem się dostawały 20któregoś), może wrzesień, ale dostać się powinieneś(naś?) Te miejsca się naprawdę ciężko przesuwają, WUM teraz ewidentnie koncentruje się na I liście i na szybkim zakończeniu rekrutacji przyjmują kilkadziesiąt osób więcej niż miejsc, a od tego roku I-roczniaki już nie blokują do września (z czym bezskutecznie walczyliśmy) więc sprawnie szybko i (dla nich) wygodnie
Mika123
Posty: 4
Rejestracja: 9 lip 2012, o 15:04

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Mika123 »

jeżeli na swoim koncie w wiadomości informują mnie, że kolejna informacja pojawi się 12 lipca, to oznacza , że wtedy będzie kolejna lista rankingowa? jak to było w poprzednich latach ?
Awatar użytkownika
emmylou
Posty: 55
Rejestracja: 31 sty 2012, o 07:36

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: emmylou »

Mika123 pisze:jeżeli na swoim koncie w wiadomości informują mnie, że kolejna informacja pojawi się 12 lipca, to oznacza , że wtedy będzie kolejna lista rankingowa? jak to było w poprzednich latach ?
Tak Raczej sprawdzaj konto IRK, nie sugeruj się przychodzeniem smsów które przychodziły rok temu 7-8h po ogłoszeniu listy.
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: indiana »

Mika123, tak, wtedy próg się obniży (albo i nie) i dostaną się kolejne osoby.
MKasperowicz
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2011, o 16:54

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: MKasperowicz »

Mnie też, tak jak b2 zastanawia, co mam wypełnić w tym oświadczeniu, jeżeli jestem po pierwszym roku studiów i biorę dziekankę. Ale w końcu nie będę musiał płacić, przez to, że zrekrutuję się do końca roku akademickiego 2011/2012. Wie ktoś jak to wypełnić w takim przypadku?
plankk
Posty: 90
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 08:25

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: plankk »

Jak masz wątpliwość dopytaj się na miejscu, podczas składania.
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: arapaima »

MKasperowicz
Wypełniasz to 3. A co studiowałeś w tym czasie?
domaja
Posty: 35
Rejestracja: 9 lip 2012, o 15:44

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: domaja »

witam, jestem 2 na liście rezerwowych na audiofonolgię. limit miejsc wynosi 30, a ja jestem 36 na liście rankingowej. Mam jeszcze chyba szansę się dostać nie?
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: indiana »

A ja chciałabym się zwrócić do tych, którzy dostali się na lekarski na WUM, ale zamierzają zrezygnować: tam obok aplikacji jest taka opcja rezygnuj. Klikajcie, nawet te kilka miejsc w górę na liście rezerwowej da mi dużą radość
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości