Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: indiana »

maciek_tyfel pisze:
natali&#x144ska pisze:Dodatkowo obawiam się, że progi na CMUJ nie spadną za dużo. Dla większości to bardziej cel numer 1 niż wyjście awaryjne".
No raczej ciężko mi sobie wyobrazić osoby, które dostały się na CMUJ i było to wyjście awaryjne
A ja znam taką osobę Mój kolega po maturze z fizyki bał się, że nie dostanie się na WUM, więc złożył na CMUJ, bo mu zależało na prestiżowej i elitarnej uczelni. Dostał się do Wawy i do Krk, więc na CMUJ zwalnia miejsce.
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: darthbrother »

Dzieci, spokojnie

Po pierwszych listach nic nie wiadomo. Poczekajcie do polowy sierpnia, gdzie to zaczyna cos sie powoli stabilizowac.
Progi zawsze spadaja o 8-10 pkt, a przynajmniej spadaja od 3 lat domyslam sie, ze teraz tez tak bedzie.

I 180 pkt jako pierwszy prog to normalka. Jak ja sie rekrutowalem to pierwszy prog do Gdanska byl jakos 185.choc moja rekrutacja byla masakra sama w sobie.
minijane
Posty: 20
Rejestracja: 11 lip 2012, o 15:01

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: minijane »

Witam!
Proszę, powiedzcie mi czy moje marne 356 punktów może starczyc do Łodzi na lekarski niestacjonarny? Czy wiecie, czy gdziekolwiek mam czasne się dostać?
Moje wyniki to biologiaPR 68%, chemiaPR 68%, mataPP 84%.
Proszę o poważna i szczerą odpowiedź. Pozdrawiam i życze miłego dnia!
joannaange
Posty: 247
Rejestracja: 5 cze 2011, o 08:18

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: joannaange »

minijane pisze:Witam!
Proszę, powiedzcie mi czy moje marne 356 punktów może starczyc do Łodzi na lekarski niestacjonarny? Czy wiecie, czy gdziekolwiek mam czasne się dostać?
Moje wyniki to biologiaPR 68%, chemiaPR 68%, mataPP 84%.
Proszę o poważna i szczerą odpowiedź. Pozdrawiam i życze miłego dnia!
Jeśli progi byłyby podobne jak w zeszłym roku to może byś się dostała do Łodzi w ostatniej liście (próg wynosił wtedy 220). Natomiast na resztę uczelni raczej nie masz co liczyć. Jedyną ewentualnością dla Ciebie może być jeszcze ŚUM, gdyż tam zwiększyli limit miejsc na stacjonarne, a więc na niestacjonarne może trochę spadnie, bo więcej osób dostanie się na dzienne, ale tam próg rok temu wynosił 140pkt., a przy Twoich 136 to ciężko powiedzieć, to jest bardziej albo się złapiesz, albo nie", ale zawsze możesz spróbować, opłata rekrutacyjna to niecałe 100zł przecież, a może zaważyć o tym czy będziesz studiowała to co chcesz.
minijane
Posty: 20
Rejestracja: 11 lip 2012, o 15:01

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: minijane »

Dziekuje Ci bardzo. Moje serce zostało troche pokrzepione. Na pewno wzeme udział w rekrutacji i na ŚUM, ale zdaje sobie sprawde, że moja rekrutacja bedzie trwałą co najmniej do końca sierpnia. Ciężko się zyje jak sie nie wie na czym się stoi. Jest chociaż nadzieja.
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: indiana »

minijane pisze:Ciężko się zyje jak sie nie wie na czym się stoi.
Święta prawda.
Peggy_Brown
Posty: 21
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:18

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: Peggy_Brown »

Lethora pisze:Początkowy próg na ŚUMie to 175 (82% z biologii).

Nawet na ŚUMie próg poszedł do góry.
Nie złożyłam do Katowic i teraz żałuję, bo w takim wypadku dostałabym się z pierwszej listy, a Poznań jest dla mnie niepewny (175 pkt), Kraków tym bardziej (271). Czy mogę jeszcze w jakiś sposób próbować dostać się do Katowic? Strasznie żałuję, że nie próbowałam tam.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: Collo »

Peggy_Brown, nie można już składać podań na ŚLUM, ale ze 175 pkt. dostaniesz się do Poznania z 3 albo 4 listy, próg na pewno nie wzrośnie o 5 punktów.
Awatar użytkownika
olciaaaa
Posty: 973
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:37

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: olciaaaa »

ja to mogę paknikować bo mam 172 i boję się, że braknie mi do Poznaniaale zawsze Bydzia mnie zechce
jokobu
Posty: 106
Rejestracja: 2 cze 2012, o 14:57

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: jokobu »

jeju macie takie dobre wyniki ze na 100% sie dostaniecie Kochani mysle ze 170 w gore to pewniak nie ma co panikować ja mam 167 i marzy mi sie stoma gdziekolwiek.
Chemik
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2009, o 10:16

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: Chemik »

gratuluje wszystkim, którzy się dostaną na ŚUM
ja poprawiam po raz kolejny chemię i biologię i nie mogę się nigdzie dostać. Nie wiem czemu używam złych stwierdzeń. Dla przykładu proces anaboliczny u roślin zamiast po prostu fotosynteza.najgorszy błąd to: zamiast bakteriobójczy napisałem bakteriologiczny Niech mnie ktoś jebnie i to porządnie
dragonfly
Posty: 102
Rejestracja: 10 lip 2012, o 16:35

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: dragonfly »

Chemik pisze:gratuluje wszystkim, którzy się dostaną na ŚUM
ja poprawiam po raz kolejny chemię i biologię i nie mogę się nigdzie dostać. Nie wiem czemu używam złych stwierdzeń. Dla przykładu proces anaboliczny u roślin zamiast po prostu fotosynteza.najgorszy błąd to: zamiast bakteriobójczy napisałem bakteriologiczny Niech mnie ktoś jebnie i to porządnie
Nie przejmuj się:) ja też poprawiam już po raz enty nawet wstyd przyznać sie który. Jeśli chodzi o te błędyto stres, w tym roku uczyłam się ostro chemii za to do biologii wcale nie zajrzałam i poprawiłam dużo, bo się nie stresowałam:)
Panna_Beatrycze
Posty: 104
Rejestracja: 11 lip 2012, o 20:52

Re: Limity przyjęć na kierunek lekarski w 2012

Post autor: Panna_Beatrycze »

Witam wszystkich forumowiczów!
W tym roku również zmagałam się z maturą po raz kolejny, bo w końcu chciałabym się dostać na lekarsko-dentystyczny. W sumie na jakiejkolwiek z uczelni.
Jakie macie odczucia odnośnie progów- ostatecznie utrzymają się na ubiegłorocznym poziomie czy też spadną?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości