Ekologia a studia?

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Ziutaa »

na UAMie w Poznaniu jest kierunek biologia - specjalność od I roku: ekologia i zarządzanie zasobami przyrody. Entuzjaści ekologi magą śmiało tam startować!
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Marfu »

Gosciu - problem polega na tym, ze ekologia nie ma nic wspolnego z ochrona srodowiska
poziomka
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2006, o 15:01

Re: Ekologia a studia?

Post autor: poziomka »

Ekologia do ochrony środowiska ma się tak jak biologia do powiedzmy- genetyki. To jest PODSTAWA i oczywiście że ekologią ma wszystko wspólne z ekologii, bo z niej się wywodzi.

A tak apropos- wiem że jestem jakaś niedoinformowana ale UAM do od jakiej uczelni skrót?
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Marfu »

Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznan.

Bede walczyl dalej - nie jest tak, bo genetyka zawiera sie w biologii, a ochrona srodowiska nie zawiera sie w ekologii.
poziomka
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2006, o 15:01

Re: Ekologia a studia?

Post autor: poziomka »

oczywiście że się zawiera, wystarczy trochę książek poczytać, a jak niby chce się chronić środowisko bez znajomości powiązań między organizmami a ich środowiskiem?

a to swoje stwierdzenie wzięłam z książki, nie pamiętam której dokładnie bo wiele tego czytam ale możliwe że Lewińskiego
k

Re: Ekologia a studia?

Post autor: k »

Marfu, ekologia jest częścią ochrony środowiska!
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Marfu »

To ustalcie z Poziomka - czy ekologia sie zawiera w ochronie środowiska, czy ochrona środowiska w ekologii
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Marcin I. »

Marfu pisze:a ochrona srodowiska nie zawiera sie w ekologii.
Własnie - będziecie studiować biologię, to zobaczycie ze to dwie całkiem inne sprawy - i osobne przdmioty na studiach. Oby nie rozczarowało Was pojęcieekologia .
Podejrzewam że spór wynika z nadmiernego używania tego słowa - niemal w każdej możliwej sytuacji.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Iwus »

Marfu pisze:ochrona srodowiska nie zawiera sie w ekologii
niekoniecznie
studiowałam na wydziale ekologii kierunek ochrona środowiska więc zawiera się ona w ekologii.
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: Ekologia a studia?

Post autor: jillian »

ja się uczyłam że ekologia to nauka o zależnościach pomiędzy:
osobnik=opulacja=biocenoza=ekosystem=biosfera

ponadto ekologia wiąże sie bardzo sciśle z:
genetyką, fizjologią, etologią, ewolucjonizmem

[ Dodano: Wto Maj 15, 2007 20:24 ]
aha, no i ochrona srodowiska jest powiązana z ekologią
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Marcin I. »

No tak: teraz powinniśmy wyjaśnić szczegółowo znaczenie słów:powiązana izawiera się
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Sunflower77 »

Jak już nie wiecie, co ze sobą zrobić, to wybierzcie na UAM-ie Kształtowanie i Ochronę Środowiska. Oprócz sprawdzania czy oczyszczalnie dobrze działają, pracy w urzędach, parkach, można projektowac tereny zielone.
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: Ekologia a studia?

Post autor: Ziutaa »

Sunflower77 pisze:Jak już nie wiecie, co ze sobą zrobić, to wybierzcie na UAM-ie Kształtowanie i Ochronę Środowiska. Oprócz sprawdzania czy oczyszczalnie dobrze działają, pracy w urzędach, parkach, można projektowac tereny zielone.
bardzo optymistyczne założenie. Niestety pracy w tym kierunku jest na dzień dzisiejszy mało, a jesli juz jest to pracodawcy wolą ludzi po politechnice. Po ochronie mozna kształtować tereny zielone? to chyba jakiś ogólnik. Dla tego zajęcia stworzono juz specjalistyczne kierunki: kształtowanie terenów zielonych oraz architekturę krajobrazu. Z tą ochroną i kształtowaniem środowiska to chyba masz na myśli studia podyplomowe na UAMie - jednak nie wydaje mi się, zeby przez 3 semestry niestacjonarnych studiow podyplomoych nabyć umiejętnosci kształtowania środowiska w takim stopniu by zadowolić potencjalnego pracodawce. Juz na starcie przegrywasz z ludzmi po kształtowaniu terenów zielonych oraz architekturze krajobrazu.
Zastanawiam się rownież nad sformułowaniemkształtowanie środowiska i raczej jest to ogolna nazwa, która mimo bliskiego znaczenia nie jest tym samym co kształtowanie terenów zielonych.
Ok - może nie mam racji, wiec prosze o uswiadomienie
Jesteś na ochornie środowiska na UAMie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość