Matura z języka obcego na kierunek lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
jonquille
Posty: 1
Rejestracja: 1 gru 2010, o 16:43

Matura z języka obcego na kierunek lekarski

Post autor: jonquille »

Czy trzeba zdawać maturę z języka angielskiego żeby dostać się na kierunek lekarski? Ja będę zdawała na pewno maturę dwujęzyczną z języka francuskiego, czy ona mi wystarczy? Czy może angielski to obowiązkowy przedmiot na tym kierunku?
Awatar użytkownika
sandra94
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:49

Re: Matura z języka obcego na kierunek lekarski

Post autor: sandra94 »

Aby dostać się na kierunek lekarski, maturę możesz zdawać z jakiegokolwiek języka gdyż język obcy nie jest brany pod uwagę w rekrutacji. Na studiach masz lektoraty(zajęcia z języka obcego), ale tam możesz dowolny język chyba wybrać. Mam nadzieję, że dobrze napisałam, jak nie to niech mnie ktoś poprawi
Swoją drogą podziwiam za maturę dwujęzyczną z francuskiego plus reszta przedmiotów maturalnych na lekarski
Marfa
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:11

Re: Matura z języka obcego na kierunek lekarski

Post autor: Marfa »

Studenci WUM (bądź absolwenci). Proszę o rzetelne opinie: który z języków obcych jest bardziej przydatny podczas studiów na lekarskim, angielski czy francuski (obydwa zdawane na egzaminie maturalnym)? Wiadomo, angielski najbardziej popularny wśród studentów. Czy mimo nielicznej grupy francuskojęzycznych, jest sporo wykładowców? Jak wyglądają zajęcia w takiej grupie mieszanej, o której była mowa niejednokrotnie na forum?
Dziękuję. (:
sulejka
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2011, o 12:46

Re: Matura z języka obcego na kierunek lekarski

Post autor: sulejka »

Marfa pisze:Czy mimo nielicznej grupy francuskojęzycznych, jest sporo wykładowców? Jak wyglądają zajęcia w takiej grupie mieszanej, o której była mowa niejednokrotnie na forum?
Dziękuję. (:
Skoro co roku francuskojezycznych studentow jest mniej niz 10 to po co ta spora liczba wykladowców? Jest jeden. Zajecia w grupie mieszanej wygladaja tak jak w kazdej innej. Po prostu zajecia z lektoratu macie w innych godzinach. Natomiast nie polecam lądowania w grupie mieszanej, bo co roku jest to grupa ostatnia, ktora po 2 roku jest zawsze likwidowana i ludzie z niej lądują w roznych grupach.
Marfa
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:11

Re: Matura z języka obcego na kierunek lekarski

Post autor: Marfa »

Czyli w takim wypadku lepiej deklarować jest francuski czy angielski? (:
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Matura z języka obcego na kierunek lekarski

Post autor: Halius »

Angielski zdecydowanie bardziej ci się przyda (no chyba, że planujesz wyjechać do Francji - praca bądź erasmus to wtedy można się już bardziej zastanawiać). Zdawałem na maturze tylko niemiecki więc faktycznie trafiłem do ostatniej grupy (tj. z językiem nie-angielskim), jednak wcale nie była ona mieszana, gdyż nie mieliśmy w grupie nikogo kto uczyłby się francuskiego lub rosyjskiego, wszyscy mieliśmy niemiecki.
Marfa
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:11

Re: Matura z języka obcego na kierunek lekarski

Post autor: Marfa »

Sprawa wyboru języka też była poruszana wielokrotnie na forum, ale jak to wygląda obecnie. Czy osoba, która zdawałaby na maturze wyłącznie np. francuski, na studiach mogłaby mieć lektorat z angielskiego? Wtedy oczywiście jedynym wynikiem byłaby ocena odnotowana na świadectwie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości