Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
maciejj
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2012, o 12:28

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: maciejj »

Polecam wszystkim Poznań! Super kadra i nowoczesne zaplecze a co najważniejsze przyjazna uczelnia, czego u WUMie niestety nie mogę powiedzieć przeżyłem tam najgorszy okres w życiu, żałuje że od razu nie zdecydowałem się pojść do innego miasta.
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: essayma »

maciejj, ja słyszałam o WUM-ie raczej dobre opinie. Może ludzie na roku Ci nie podpasowali?
karimata
Posty: 286
Rejestracja: 19 cze 2010, o 15:30

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: karimata »

essayma pisze:maciejj, ja słyszałam o WUM-ie raczej dobre opinie. Może ludzie na roku Ci nie podpasowali?
Naprawdę? od kogo te dobre opinie? ludzie na roku to akurat jeden z niewielu ogromnych atutów WUMu.
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: arapaima »

maciejj ma racje. Uczelnia nie jest przyjazna studentom, ale da się przyzywaić i przeżyć, ale WUM ma też swoje plusy:)
maciejj
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2012, o 12:28

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: maciejj »

niestety jeśli chodzi o grupę to wszyscy zacięcie walczyli o siebie było kasowanie wspólnych materiałów itp. Nie wspominając już o asystentach i anatomii która na WUMie jest straszna. Sam nie słuchałem opinii innych (czego żałuję). Medycyna i stomatologia to na tyle ciężkie studia, że radziłbym chociaż uczelnie wybrać przyjazną!
Lunna
Posty: 77
Rejestracja: 13 sie 2011, o 20:16

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Lunna »

maciejj, a po którym roku przenosiłeś się z Warszawy do Poznania? Były z tym problemy?
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: arapaima »

U mnie też była kilka razy taka akcja, że ktoś kasował materiały z maila roku, ale później jak widać temu osobnikowi się odechciało.
Poza tym przypadkiem ludzi poznałam bardzo fajnych i wszyscy sobie pomagaliśmy

A tak w ogóle to dawno temu studiowałeś na wumie?
eko92
Posty: 60
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:48

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: eko92 »

Witam . Mam do Was pytanie. Jestem 65 na liście rezerwowych na lek na WUMie. Jak myślicie, są szanse?
Awatar użytkownika
emmylou
Posty: 55
Rejestracja: 31 sty 2012, o 07:36

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: emmylou »

U nas nie zdarzyła się ani razu sytuacja kasowania plików z maila, a ludzie naprawdę chętnie dzielili się materiałami, zdjęciami testów itp. więc nie ma co demonizować.
I straszni asystenci z anatomii stanowią garstkę, nawet jeśli cisną przez pewien czas to nawet im w pewnym momencie się odechciewa. Z resztą to nie jest tylko domena WUMu, na każdej uczelni znajdziesz różnych ludzi z różnym nastawieniem do studenta.
syku pisze:
essayma pisze:maciejj, ja słyszałam o WUM-ie raczej dobre opinie. Może ludzie na roku Ci nie podpasowali?
Naprawdę? od kogo te dobre opinie? ludzie na roku to akurat jeden z niewielu ogromnych atutów WUMu.
Ta rzecz pozwala tutaj wytrzymać i nie zwariować (do końca ):P
Ostatnio zmieniony 11 lip 2012, o 17:07 przez emmylou, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: indiana »

eko92, raczej tak.

A czy ktoś mi może wytłumaczyć, jak to się dzieje, że w 2009 roku pierwszy próg był 259, a już drugi 254 czyli spadek o 5 pkt, w 2010 roku pierwszy próg 258, a kolejny 254 czyli spadek o 4 pkt, a rok temu pierwszy próg 250.5 a kolejny niższy tylko o 1.5 pkt?
Czyżby rok temu nagle prawie nikt nie chciał zrezygnować z WUM-u i wszyscy się nagle rzucili na Warszawę? Nie ogarniam tego.
Awatar użytkownika
emmylou
Posty: 55
Rejestracja: 31 sty 2012, o 07:36

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: emmylou »

indiana pisze:eko92, raczej tak.

A czy ktoś mi może wytłumaczyć, jak to się dzieje, że w 2009 roku pierwszy próg był 259, a już drugi 254 czyli spadek o 5 pkt, w 2010 roku pierwszy próg 258, a kolejny 254 czyli spadek o 4 pkt, a rok temu pierwszy próg 250.5 a kolejny niższy tylko o 1.5 pkt?
Czyżby rok temu nagle prawie nikt nie chciał zrezygnować z WUM-u i wszyscy się nagle rzucili na Warszawę? Nie ogarniam tego.
Wiesz, prawda jest taka, że z WUMu mało kto rezygnuje, bo jeśli zdaje fizykę to albo bierze pod uwagę WUM albo Łódź (ew. CMUJ). Więc jeśli się już tutaj dostanie to zostaje. Na dwuprzedmiotowych uczelniach jest większa zmiana, bo tutaj często osoby obstawiają po kilka miejsc i decydują się na jedno.
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: essayma »

syku, mam koleżanki, które tam obecnie studiują, a brat właśnie skończył. Oni mi polecali tę uczelnię
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: indiana »

em-em-em, no tak, to wiem, ale mnie zastanawia to, dlaczego w 2009 czy 2010 roku pierwszy próg spadał o 4-5 pkt, a już rok temu całkowity spadek do końca września wynosił właśnie 5 pkt.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości