Aktywność enzymatyczna

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Aktywność enzymatyczna

Post autor: sosen »

to że ty jesteś niedoinformowany to nie znaczy że czegoś nie ma. i jest wiele rzeczy stwierdzeń które oznaczają w danej dziedzinie co innego niż ogólnie. nikt tego nie neguje że najlepiej jest stosować z układu SI ale trzeba też przyjąć do wiadomości że zapis J jest popularny i często stosowany. A że ty i Savok o czymś nie wiecie to nie znaczy że to nie istnieje. Ale ta dyskusja już była i nie ma sensu tego powtarzać bo już taka to przypadłość biotechnologów że uwarzają się za nieomylnych chociaż takimi nie są. i tobie też się to ujawniło.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Aktywność enzymatyczna

Post autor: yeast »

sosen pisze:zapis J jest popularny i często stosowany
Na czy opierasz stwierdzenie, że popularny i często stosowany? Zrobiłeś jakieś statystyki?
Enzy
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2008, o 18:03

Re: Aktywność enzymatyczna

Post autor: Enzy »

Sosen to nie ma sensu, oni nie przyjmują do swojej mózgownicy, że zostało kiedyś stworzone takie coś jak J - jednostka standardowa enzymu, która jest spolszczeniem jednostki U i znaczy to samo. Dostana kiedyś w zadaniu J i sobie podstawia za dżula to sie przekonają, zresztą popatrzcie na pierwszy post w tym temacie.

Yeast nie ważne czy często, ważne że stosowany.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Aktywność enzymatyczna

Post autor: Savok »

Enzy, wyjasnij mi jaki jest sens uzywania alternatywnego, polskiego oznaczenia miedzynarodowo stosowanej jednostki?
Ja tego sensu poprostu nie widze.

Co do zadan, to raczej ktos je ode mnie dostanie.
Enzy
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2008, o 18:03

Re: Aktywność enzymatyczna

Post autor: Enzy »

Nie ja je wymyślałem, więc to pytanie nie jest do mnie. pisze tylko to co wyczytałem w książce.
damianek990t
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2012, o 15:06

Re: Aktywność enzymatyczna

Post autor: damianek990t »

prosze o pomoc
Reakcję enzymatyczną prowadzono przez 30 minut po dodaniu 1 ml lizatu krwinek do 9 ml mieszaniny reakcyjnej zawierającej stabilne źródło H2O2
o stężeniu 300 mM. Po 30 minutach reakcję zatrzymano i pobrano próbkę do analizy. Obliczono, że w tym czasie rozkładowi uległo 2,7 milimoli H2O2. Stężenie białka w lizacie krwinek (stanowiącym preparat enzymu) wynosiło 9 mg/ml. Oblicz aktywność właściwą katalazy w 1 ml
krwinek czerwonych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości