WUM czy umed Łódź? STOMATOLOGIA

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
[summit]
Posty: 73
Rejestracja: 8 mar 2011, o 21:05

WUM czy umed Łódź? STOMATOLOGIA

Post autor: [summit] »

Mam niewiele czasu na decyzję, bo na WUM złożyłam już papiery, a w piątek są listy w Łodzi (ale jestem niemal pewna, że się dostanę). Wcześniej byłam pewna Łodzi, ale jak ludzie zaczęli się dziwić, czemu nie chce iść do Warszawy, chociaż się dostałam, to zaczęłam się zastanawiać. Łódź jest dla mnie bliżej, a poza tym koszty utrzymania są tam mniejsze, szczególnie wygodne byłoby to dla moich rodziców, bo tam już siostra studiuje i łatwiej byłoby nas utrzymać. Jak pójdę na WUM to nie obędzie się bez kredytu studenckiego. Uczelni nie umiem do końca porównać. WUM ma praktycznie zawsze wyższą zdawalność LDEPu, Łódź niższą, ale generalnie ludzie chwalą obie uczelnie. Nie wiem czym do końca mam się kierować, może jest ktoś w podobnej sytuacji. lub był?

Podejrzewam, że temat przyda się też potomnym
maciejj
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2012, o 12:28

Re: WUM czy umed Łódź? STOMATOLOGIA

Post autor: maciejj »

Zdecydowanie wybrałbym Łódź, studiowałem na WUMie i przeniosłem się do Poznania, przeżyłem tam bardzo ciężki rok. Uczelnia zdecydowanie nie jest przyjazna studentom co wg mnie ma duże znaczenie, asystenci gnębią a anatomia na WUMie to pogrom,o Łodzi natomiast słyszałem same dobre opinie od znajomych. Uczelnia jest na wysokim poziomie Osobiście zapraszam do Poznania!
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: WUM czy umed Łódź? STOMATOLOGIA

Post autor: Lektom »

[summit], jak widzisz więcej + masz za Łodzią.
Ludzie mają ubzdurane w głowach że jak stolica to większy prestiż. Ale jak wiesz po skończeniu studiów będziesz mogła go sobie schować głęboko.
Awatar użytkownika
[summit]
Posty: 73
Rejestracja: 8 mar 2011, o 21:05

Re: WUM czy umed Łódź? STOMATOLOGIA

Post autor: [summit] »

Właśnie też myślałam, że u znajomych to taki zaściankowy pogląd pokutuje, że w końcu stolica.

maciejj, do Poznania nie da rady. Mam strasznie daleko, dojazd do dupy, a poza tym przede wszystkim w ogóle tam się nie rejestrowałam P.
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: WUM czy umed Łódź? STOMATOLOGIA

Post autor: indiana »

[summit], ja na Twoim miejscu wybrałabym tę uczelnię, na którą mam bliżej, to znacznie ułatwia dojazdy i ogólnie przyjemnie jest wpadać do domu częściej niż rzadziej, takie moje zdanie. A kolejny plus to fakt, że w Łodzi masz siostrę, nie?
Awatar użytkownika
[summit]
Posty: 73
Rejestracja: 8 mar 2011, o 21:05

Re: WUM czy umed Łódź? STOMATOLOGIA

Post autor: [summit] »

No wiesz, to akurat czasem jest plus, a czasem minus .
Awatar użytkownika
Shenzi
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 19:24

Re: WUM czy umed Łódź? STOMATOLOGIA

Post autor: Shenzi »

[summit], czyli jeśli wybierałabyś Warszawę to tylko dlatego, że jest bardziej hm. prestiżowa? Ale. po co?
Skoro jesteś przekonana, że do Łodzi się dostaniesz i tam będzie Ci wygodniej i łatwiej się utrzymać to ja na Twoim miejscu wybierałabym Łódź.
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: WUM czy umed Łódź? STOMATOLOGIA

Post autor: indiana »

[summit], no domyślam się, stąd to moje nie? na końcu. Wiem coś o tym, sama też mam siostrę.
Wracając jednak do tematu, zdecyduj sama i nie sugeruj się gadaniem innych, myślę, że tak będzie najlepiej.
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: WUM czy umed Łódź? STOMATOLOGIA

Post autor: arapaima »

Ja na twoim miejscu wybrałabym Łódź, znacznie taniej w utrzymaniu niż w Warszawie gdzie musiałabyś wziąć kredyt studencki jak sama mówisz.
Awatar użytkownika
[summit]
Posty: 73
Rejestracja: 8 mar 2011, o 21:05

Re: WUM czy umed Łódź? STOMATOLOGIA

Post autor: [summit] »

Mówi się, że w Warszawie nie tyle prestiż większy (bo to akurat mam głęboko ), co możliwości. Tylko na mój rozum, to akurat po stomatologii wszędzie są w miarę równe możliwości. Mogę się mylić. Poza tym, wiesz, ja wolę 20 razy to rozważyć w te i nazad niż potem żałować, tej decyzji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości