1 rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
czuczubaka
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, o 14:53

Re: 1 rok

Post autor: czuczubaka »

brany*. i pytam się o to, czy skierowanie mogę dostać z uczelni :p
Alibi
Posty: 135
Rejestracja: 20 maja 2012, o 13:31

Re: 1 rok

Post autor: Alibi »

Skierowanie możesz dostać z uczelni. Ja zadzwoniłam i baardzo miła pani powiedziała, że jeszcze tego samego dnia wyślą priorytetem i następnego już je miałam. Nie wysyłają faxem ani mailem.
Ale fakt jest faktem, że musisz im oddać teczkę z kompletem dokumentów, wątpię, żeby przyjęli gdy czegoś brakuje.
Ale jeśli pojedziesz odpowiednio wcześnie to może uda Ci się załatwić lekarza w Poznaniu- ja w tamtym roku pojechałam, okazało się, że czegoś tam brakuje w zaświadczeniu więc dali mi skierowanie i adres przychodni i załatwiałam zaświadczenie na miejscu. Tylko zostaw sobie jakiś czasowy margines żeby się nie koniec końców nie spóźnić z teczką.
Awatar użytkownika
czuczubaka
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, o 14:53

Re: 1 rok

Post autor: czuczubaka »

no pojechałem odpowiednio wcześnie, więc załatwiłem lekarza w pzn i wszystko mam już z głowy, amen. dzięki )
natalińska
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:19

Re: 1 rok

Post autor: natalińska »

A ja mam pytanie odnośnie miejsc w akademikach.

Jak ciężko jest coś takiego dostać? Jest dużo chętnych? Pierwsza w kolejności na pewno nie będę, bo mam stosunkowo normalne dochody w rodzinie.
Mieszkam 350 km od Poznania i preferowałabym jednak dom studencki zamiast mieszkania, zawsze to trochę raźniej i weselej w nowym miejscu.
Awatar użytkownika
czuczubaka
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, o 14:53

Re: 1 rok

Post autor: czuczubaka »

ja się tyle o domach studenckich nasłuchałem od brata, który już jest po studiach na UMP, że wolę mieszkanie aczkolwiek ponoć teraz zrobili porządek, kamery, kontrola i spokój gdzieś widziałem też jakieś ogłoszenie o prywatnym akademiku, niezbyt daleko od uczelni, na gumtree bodajże . tam pewnie za dużo nie wymagają na miejsce ^^ a ceny były ludzkie
natalińska
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:19

Re: 1 rok

Post autor: natalińska »

Hm. Zorientowałam się i rzeczywiście wydaje się to ciekawą ofertą. 600 złotych za jednoosobowy pokój, wszystko czyściutkie i odnowione, przynajmniej na zdjęciach.

A co do warunków w akademikach UMP, uwierz, że po 3 latach mieszkania samej w trzypokojowym mieszkaniu typu poczuj się jak szlachta", także w ciasnocie, hałasie i chaosie można dostrzec urok.
keńdzix
Posty: 16
Rejestracja: 30 cze 2012, o 19:33

Re: 1 rok

Post autor: keńdzix »

jeśli chodzi o prywatny akademik, to wiem, że na wczoraj były jeszcze 4 jedynki, więc trzeba się spieszyć. ja już podpisałam umowę. też lekarski, I rok.
Awatar użytkownika
czuczubaka
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, o 14:53

Re: 1 rok

Post autor: czuczubaka »

mi się za bardzo lokalizacja nie podobała, wolałem poszukać czegoś w samym centrum i znalazłem, mam wszędzie blisko .

a trzypokojowe mieszkanie samemu, czemu nie byleby w okolicy mieszkali jacyś znajomigtD
natalińska
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:19

Re: 1 rok

Post autor: natalińska »

Lokalizacja jest ok. Jest gdzie iść na spacer, wypocząć, pobiegać W sumie wydaje się, że wszystko jest w zasięgu kilkunastominutowego spaceru.
a trzypokojowe mieszkanie samemu, czemu nie byleby w okolicy mieszkali jacyś znajomigtD
Można powiedzieć, że mieszkali tam na równi ze mną
Awatar użytkownika
czuczubaka
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, o 14:53

Re: 1 rok

Post autor: czuczubaka »

a oglądałaś?

ja na mapach jak szukalem to mi się prawie wszystko ok wydawało, a później oglądałem mieszkanie w kamienicy, na przeciwko której był wielki krzyż ze zniczy, bo kogoś zamordowali
natalińska
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:19

Re: 1 rok

Post autor: natalińska »

Oh, really?

Z oglądaniem ciężko, byłam w Poznaniu pierwszy raz w życiu wczoraj i na drugą taką ekspedycję szybko się nie zanosi Muszę znaleźć jakiegoś obytego w topografii miasta tubylca do pomocy
Awatar użytkownika
czuczubaka
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, o 14:53

Re: 1 rok

Post autor: czuczubaka »

ja mam brata mieszkającego już do 8 lat w pzn, więc nie miałem problemów ze znalezieniem tubylca . a centrum w miarę ogarniam sam, bo mieszkam nie tak daleko od Poznania w sumie . a skąd jesteś? ^^
natalińska
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:19

Re: 1 rok

Post autor: natalińska »

Och, koniec świata i jeszcze dalej
Świętokrzyskie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości