Zabrze; anatomia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
rider212
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2012, o 21:04

Zabrze; anatomia

Post autor: rider212 »

Hej, chciałem zakupić przed studiami atlas anatomiczny, czy ktoś może powiedzieć, z czego najlepiej uczyć się w Zabrzu? I czy są jakieś inne podręczniki do anatomii, bo kolega z Ligoty odradzał mi Bochenka.
nicka
Posty: 24
Rejestracja: 6 sie 2009, o 19:04

Re: Zabrze; anatomia

Post autor: nicka »

atlas anatomii Sobotta, a z podrecznikow- Anatomia człowieka Sokolowska-Pituchowa
Awatar użytkownika
magdam
Posty: 31
Rejestracja: 29 cze 2010, o 12:26

Re: Zabrze; anatomia

Post autor: magdam »

A czy wszystkie książki można wypożyczyć z biblioteki, czy któreś trzeba kupić? Na stronie uczelni pojawia się jakiś spis potrzebnych materiałów?
rider212
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2012, o 21:04

Re: Zabrze; anatomia

Post autor: rider212 »

Kolega z ligoty stanowczo odradzał mi Sobottę na rzecz Nettera albo Sinielnikova, czy ktoś może rozwinąć temat o jakości tych atlasów?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Zabrze; anatomia

Post autor: Arnold »

W sumie najlepszy jest stary Sinielnikov, można go dostać z biblioteki. Jednak liczba jest ograniczona i do wszystkich nie starcza. Mam swojego Sobotty, w niektórych tematach nie był do końca szczegółowy. Jednak uważam, że Sobotta to dobry atlas. Netter osobiście mi nie leżał.
Co do podręczników: cały czas obowiązywała Pituchowa, Bochenek to stanowczo za dużo (tylko 1 asystent wymagał z niego wiedzy). Jednak niby ma przyjść nowy docent na stanowisko Pana Prof. i tutaj może się coś zmienić. Dodatkowo obowiązują w praktyce dwa skrypty z anatomii topograficznej, które mogę odsprzedać.
myniula
Posty: 502
Rejestracja: 8 lip 2010, o 20:28

Re: Zabrze; anatomia

Post autor: myniula »

spis książek dla poszczególnych przedmiotów znajdziecie w sylabusach na stronie sumu (zakładka dla studentów/plany i harmonogramy) Ogólnie, jeśli w miarę szybko dotrzecie do biblio to dostaniecie zdecydowaną większość książek, niestety nie jest to prosta sprawa, więc może być tak, że zostanie ich już niewiele. Warto mieć na pewno swój atlas. Ja używałam cały rok Sobotty, wystarczył, chociaż pełno w nim błędów, zajrzało się w tedy do sinielnikova i tyle. Do powtórek mogą przydać się ewentualnie skrypty Skawiny jeszcze, reszta jak napisał Arnold
siulka
Posty: 82
Rejestracja: 10 maja 2011, o 16:38

Re: Zabrze; anatomia

Post autor: siulka »

Zdecydowanie Sinielnikov to najlepszy atlas . A do nauki - ja cały czas uczyłam się z Pituchowej i robiłam własne notatki, do Bochenka zaglądałam sporadycznie - raczej przed egzaminem, żeby znaleźć odpowiedzi na pytania, albo coś doczytać. Z Bochenka tylko pamiętam, że doczytywaliśmy sploty przy obwodzie i unaczynienie odżywcze płuc - uwielbiają o to pytać przy oddechowym . OUN niby mówią najlepiej z Gołębia, ale ja się uczyłam ze skryptu profesora do neuroanatomii i z Narkiewicza - bardzo polecam. A topografia, to tak jak już pisali wcześniej - skrypty - Anatomia topograficzna Mikuska i Anatomiczne Podstawy Postępowania Lekarskiego
myniula
Posty: 502
Rejestracja: 8 lip 2010, o 20:28

Re: Zabrze; anatomia

Post autor: myniula »

siulka pisze:ale ja się uczyłam ze skryptu profesora do neuroanatomii i z Narkiewicza - bardzo polecam
o właśnie, o tym zapomniałam ] też polecam]
rider212
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2012, o 21:04

Re: Zabrze; anatomia

Post autor: rider212 »

A sinielnikov jest w jakim języku, bo jak patrzę na allegro to wsio cyrylicą a powoli mi idzie jej czytanie.
kel
Posty: 7
Rejestracja: 13 lip 2012, o 21:54

Re: Zabrze; anatomia

Post autor: kel »

Sporo osób korzystało z Narkiewicza i chwaliło
ale to do tych mniej wymagających asystentów
mlynekt
Posty: 108
Rejestracja: 2 sie 2010, o 18:11

Re: Zabrze; anatomia

Post autor: mlynekt »

rider212 pisze:A sinielnikov jest w jakim języku, bo jak patrzę na allegro to wsio cyrylicą a powoli mi idzie jej czytanie.
haha lol
a myslisz ze inne atlasy to w wiekszosci po polsku sa pisane
nie wazne co tam pisze w opisie bo to jak sama nazwa wskazuje jest ATLAS na ktorym wazne sa elementy na obrazkach(zdjeciach) ktore sa podpisane ŁACINĄ

bo Sinielnikov o ile sie nie myle zawiera tez podobna forme do podrecznika gdzie sa opisane rozne rzeczy ale to nie jest wazne bo od tego masz podreczniki po polsku

tak na dobra sprawe to nawet na szpilki jakby ktos sie uparl to sie z Bochenka nauczy bo w nim tez jest wiele rycin opisanych łaciną
menka91
Posty: 20
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 14:52

Re: Zabrze; anatomia

Post autor: menka91 »

Też polecam Sinilnikova - jest najlepszy i bez problemu wszystkie części dostaniecie w bibliotece Anatomia opisowa z pituchowej. Anatomia topograficzna ze skryptu profesora Ślusarczyka. OUN z neuroanatomii prof. Ślusarczyka i doczytywałam w Narkiewiczu, ewentualnie w Gołębiu. Obwodowy układ nerwowy z wszystkiego co miałam
Skawiny na oczy nie widziałam ale wiem, że sporo osób się z nich uczyło
nicka
Posty: 24
Rejestracja: 6 sie 2009, o 19:04

Re: Zabrze; anatomia

Post autor: nicka »

tez korzystałam z Sinilnikova mialam z biblioteki, a Sobotte kupilam- duzo osob mi ja poleciło. z bochenka sporadycznie, czasem cos doczytec, głównie Pituchowa:D a jesli chodzi o Skawine, osobiscie nie uzywałam, ale duzo osob z niej sie uczylo- tylko tam jest tak schematycznie wszytsko napisane, wypuktowane itp. to juz co kto lubi . tak anatomia topograficzna i OUN z Golecia ale to sie wszytsko dostawalo w bibliotece:] ewentualnie Anatomia głowy dla stomatologów Łaśiskiego-ale to abrdzije dla stomy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości